צור קשר עם הרב ברלנד

היוצר החסידי אברהם בורשטיין יוצא כנגד כת המוסרים והרודפים

היוצר החרדי המפורסם, אברהם (אברום) לייב בורשטיין שיחי', מוזיקאי מפיק מוזיקלי ושחקן, פעיל בשימור והנחלת ניגוני ברסלב ומורשת הכליזמר ומייסד אגודת הכליזמרים ירושלים, בדיבורים חריפים על כת המוסרים והרודפים.

בעל המנגן אברום לייב בורשטיין  גדל בחסידות ברסלב, כנצר להרב משה בורשטיין זצ"ל, מכיר אברום בורשטיין היטב את כל היסטורית הרדיפה המרה אחר כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, ויודע להצביע ולספר בדיוק על הסיבות שהביאו לעיוות הנורא – זה שאת תוצאותיו חווה העולם כולו ובפרט עם ישראל וקהילת היראים.

אלה דבריו שבאים מלב כואב המתבונן מהצד על המציאות העגומה שסוחפת את היהדות כולה אל תוך תהום.

"יש פה מצב מטורף של אנשים שחברו להם יחדיו לרדוף בן אדם ואנשיו. אבל, קודם כל זה לא נחשב מחלוקת – מחלוקת זה שני צדדים ניצים. תתבוננו בחסידויות אחרות שהיה בהם מחלוקת ותראו מה הלך שם, אלה הלכו מכות, אלה הלשינו למס הכנסה – כל הדברים היו כשרים במלחמה."

"שם היה מחלוקת, פה אין מחלוקת, אין פה אנשים שמחזירים מלחמה. יש פה אנשים שהרבה מאוד שנים היו תחת קהילה, השאירו אותם, כביכול, צפים על המים, והדבר הכי קל זה להטיל בהם רפש."

"זה קורה בגלל שתי נקודות ששמתי לב בחיי. למה אנשים, אפילו כאלה עם מידות נורמליות, חייבים לכפור בטובה? אדם לא אוהב להיות בעל חוב, ואם מישהו עשה לך טובה אתה מרגיש בעל חוב אליו, אבל אם תמצא אצלו חיסרון, או שתגיד שהוא עשה את זה בגלל אינטרס – אז ממילא אתה כבר לא חייב לו טובה."

"לכן, הרב ברלנד שעשה כ"כ טוב לברסלב ולאנשים פרטיים, כל כך, בכסף, בשעות וזמן שהשקיע בהם, בהדרכה, במה לא. אז חייבים להפוך אותו למפלצת מטורפת כדי להרגיע את המצפון, לכן יוצאים כנגדו."

"אף פעם ובשום פורום, הרב ברלנד לא אמר לאנשים לעבור על סעיפים בשולחן ערוך (אבל עיוותו וניסו לטעון שקרים גסים כנגדו)."

"בלי שום היתר בית דין ושום דבר אפשר לעשות כנסים? ובפרט שבחסידות ברסלב אף פעם לא עשו זאת, כל שכן כשהם לא קלקלו אחרים – אז בשביל מה מחלוקת וכל הכנסים?"

"אנשים שההשפעה שלהם מאוד חלשה למרות שהם שנים מנסים להתייצב במזרח ולקבל השפעה. הם מנסים לחתום על כל פתק ולעורר עניינים, זו שעתם היפה. הם אנשים ריקים שלא יכולים לעבוד על המידות של עצמם, אלא לקבל את המעמד שלהם ע"י הטלת רפש על הזולת."

"אנחנו רואים אנשים שאין להם שום השפעה בברסלב, חלקם ניהלו גמ"ח גדול שכל הכספים נעלמו ואף אחד לא שאל לאן זה נעלם. אני בעצמי הייתי מתרים לגמ"ח הזה בכדי לעזור לחתנים, ולמיני נזקקים, כל הכסף נעלם ואף אחד לא שאל, ופתאום אותו אחד חוזר לזירה."

"ועוד אחד מהרודפים שהרב ברלנד הציל אותו, הוא היה מחוץ לבית שלו. הרב ברלנד השקיע בו בלי סוף, קנה לו כרטיס לאומן. אח"כ העסקנים רצו להפריד אותו מהרב והם שלחו אותו לחו"ל, שם הוא הלך למקומות מאוד מפוקפקים וכעת לא מתבייש להתיישב במזרח נגד הרב? הרי מי שיש לו חמאה על הראש לא יוצא בשמש – מה זה הדבר הזה? שאדם עם קופת שרצים יכול לצאת ולשבת במזרח?"

"למה קורה היום הנושא של קנאות? הרב עמרם בלוי (מנהיג ומייסד נטורי קרתא) ובניו היו אנשים טובים במהותם, כל המשוגעים, המסכנים והאומללים היו אוכלים אצלו בבית. הייתה חתונה לפני מלחמת ששת הימים שהרב אהרון קוטלר מארה"ב, מנשיאי מועצת גדולי התורה, גם הרב עמרם בלוי היה שם. פתאום התחילו הליגיונרים הירדנים לירות זה היה על גבול ישראל ירדן. הרב אהרון קוטלר נכנס לפניקה, הרב בלוי חיבק אותו, לקח אותו לביתו, האכיל אותו, היה לו טוב לב לרב עמרם בלוי."

"היום יש קליפת קנאות, קליפת דע"ש, שזה מתבטא בכך שאתה יכול לעשות ברמה הפרטית מה שאתה רוצה, אבל באופן הכללי, בחוץ, אתה יכול לעשות הפקרות. להרוג אנשים אחרים, להטיל רפש, לשפוך דם."

"ולצערנו הקליפה הזו של הקנאות, להיבנות ע"י שצועקים על מישהו חרד"ק, להיבנות ע"י רדיפת הזולת – זה תופס, ולמרבה הצער זה נכנס גם לברסלב – שקהילות שלימות התחילו להיבנות על הטלת רפש בזולת."

"לא היה דבר כזה של רדיפה מאז רבינו ועד היום, שבנו את עצמם ע"י חבירה לקנאים למנהלי הפגנות."

"הרב שמואל שפירא היה הבן אדם הכי קנאי להשם, הכי תלמיד חכם, הכי שאפשר להגדיר אותו כחסיד ברסלב -בחיים לא שמעת אותו מדבר על הזולת. בד"כ זה מגיע מאדם שלא מצליח להתגבר על הקליפה של "לא תרצח" ומוציא את זה כך."

"אם כולם היו מציינים דבר או שניים לא טובים, אז מבינים שיש מקום לשפר, אבל שרואים שכל אחד מוצא את החיסרון שלו אצל הרב ברלנד. אתה מבין שזה יותר מידי, זה מגיע משנאה אישית."

"ולכן, כל המוני ברסלב בכלל לא מתערבים ברדיפה, אין פה בכלל מחלוקת. יש פה כמה מגלומנים ריקים, כמה אנשים שמחפשים להיות משפיעים, כל מיני כאלה שלא הצליחו מכל מיני סיבות להיות משפיעים."

"אני לא מבין איך ההליכה למשטרה שהיה תמיד הדבר הכי גרוע בכל המצבים אצל היהדות החרדית, ופתאום בני הנוער רואים שזה מותר."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עדויות מדברי הרב ברלנד שליט"א על ה'פרקים נבחרים' שהתגלו לאחרונה

רבים התוודעו כבר לאור הנפלא של – "הפרקים נבחרים" שגילה מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *