צור קשר עם הרב ברלנד
הרב משה צנעני
הרב משה צנעני (ארכיון)

האזינו: הרב משה צנעני מדבר בקו המידע אודות מציאותו הלא פשוטה של מורנו הרב אליעזר ברלנד שליט"א

כשעם ישראל עמד להיכנס לארץ ישראל, הקב"ה העלה את כול העם למעלה והכניע אותם לפני משה רבנו. כתוב בזוהר- 'במדבר הגדול והנורא אשר ראית', שראית את הס"מ כפות לפני מחנה ישראל. אין לנו מושג מה זה כוח הצדיק, הכול כמו משחק ילדים בשבילו, הכול מוכן וערוך לו ומתוכנן לפניו. וכשהרב חזר מהצפון הוא שאל אחד שהיה איתו כמה מהלכים קדימה הוא תכנן, אותו אחד ענה שניים שלושה, הרב שליט"א הפטיר לעומתו- תכננתי שלוש מאות מהלכים קדימה.

הצדיק מנהל הכול, אבל, אנחנו צריכים לעשות את שלנו, כלומר, לקיים את מה שהרב שליט"א מצווה אותנו לעשות. תפילות, תיקון הכללי, כי כול מה שהרב עושה הוא בכדי להמתיק דינים מעל עם ישראל. הוא מוסר את הנפש והגוף לגמרי, אנו לא יודעים מה יהיה ואיך יהיה, אנחנו רק יודעים שאנחנו בידיים טובות והכול יהיה הכי טוב שרק יכול להיות. באמת הגאולה האחרונה תהיה ע"י 'נהפוך הוא', הכול יתהפך מהפך אל הפך. כי אנו בגאולה האחרונה, זה הסוף, לא היה מימות עולם כדבר הזה, כול הניסיונות והמלחמה האיומה שיש כאן. הס"א רואה שזה הסוף אז היא נלחמת מלחמה נוראה, כשכול המלחמה לבסוף מתמקדת על הצדיק. היום מתגלה מה שהיה על פני השטח, הס"א יודעת שכול הגאולה היא על ידי מורנו הרב אליעזר ברלנד שליט"א, לכן היא עושה את כול הניסיונות הנוראיים הללו. אבל, זה לא יעזור הצדיק עולה מעלה מעלה יחד עם אנשיו. כי כתוב שהמן הרשע רצה להפריד בין מרדכי הצדיק לעם ישראל ואם חו"ש הוא היה מצליח הייתה מגיעה שואה גדולה– 'להשמיד להרוג ולאבד', זוהי גזרת השמד שהתבטלה. ולמה? כי הצדיק למרות כוחו הגדול צריך לקבל את כוחו מעם ישראל. שעם ישראל יהיו איתו ויאמינו בו וישמעו למה שהוא מצווה אותם. בבחינת, 'תנו עז לאלוקים' (תהלים סח). למרות שאנו כלום לעומתו, אע"פ כן הוא משתמש בעבודות שלנו. כמו שרבנו אמר: 'לא פלא שהבעש"ט זכה לכאלה מדרגות עצומות, היו לו כאלה תלמידים נוראיים. לכן, צריך לבקש להיות ממש דבוקים ברב שליט"א, כמו שהבת של רבנו נחמן חלמה חלום אחר פטירתו שרבנו רוצה להיכנס לבית הכנסת ועומדים מעגלים מעגלים של אנשים שבבריונות חוסמים לו את הדרך. היא ראתה שרבנו הקדוש מתקדם כשמולו איש שצועק לו אתה לא עובר! רבנו התקדם והוא זז. ככה עם כול השאר עד שרבנו נכנס לבית הכנסת וישב על הכיסא. ככה גם בגאולה האחרונה כשכול הס"א רועשת וגועשת– רבנו לבסוף ישב על הכיסא, הצדיק ישב על הכיסא. ותהיה גאולה שלמה ונזכה לדברים נפלאים.

 

      מעצר-יוהנסבורג-צנעני

באדיבות קו המידע 025875777

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הָרַב יְהוּדָה דֶּרְעִי עוֹדֵד אֶת כָּל מִי שֶׁנִּהְיָה חֲסִיד בְּרֶסְלָב שׁוּבוּ בָּנִים • הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בדברי הספד על הגאון הגדול רבי יהודה דרעי זצוק"ל

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים – אמש יום שלישי ג' בתמוז התשפ"ד הסתלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *