ראשי / גלריית תמונות / הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א משמש כסנדק בברית בשול לנכד הרב פראנק זצ"ל

הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א משמש כסנדק בברית בשול לנכד הרב פראנק זצ"ל

אתמול, יום ה' דשבת כי תבוא תשע"ח, ה- 30.8.18, הגיע כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א לברית מילה בשול דחסידי ברסלב במאה שערים. הרב ברלנד שליט"א יצא ברגליו לאחר התפילה בבית מדרשו אל השול, שם שימש כסנדק בברית לנכדו של הרב פראנק זצ"ל, מחשובי ירושלים וצדיקי ברסלב.

דברי קודשו של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. "יש קושיא עצומה למה לא כתוב בפרשת ראה את כל מעמד הברכה והקללה, אלא רק בכי תבוא? "הֲלֹא הֵמָּה בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן" זה סימן שלישי, "אַחֲרֵי דֶּרֶךְ מְבוֹא הַשֶּׁמֶשׁ" זה סימן רביעי, "בְּאֶרֶץ הַכְּנַעֲנִי" זה סימן חמישי, "מוּל הַגִּלְגָּל" זה סימן שישי, "אֵצֶל אֵלוֹנֵי מֹרֶה" זה סימן שביעי. ישנם שבעה סימנים ולמרות זאת לא יודעים איפה זה, ובבית המקדש כתוב "בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר" (דברים יב, יד), למה לא כתוב איפה?"

"הרמב"ם מתרץ שני תירוצים, הראשון, שאם היו יודעים איפה זה היו עושים שם לפני זה את כל העבודות זרות שבעולם, לכן כתוב רק במקום אשר יבחר. ועוד תירוץ, שאף אחד לא היה מסכים לוותר על ירושלים, ולא היה אפשר לחלק את הארץ, כי אף אחד לא מוכן לוותר על ירושלים."

ע"כ דברי קודשו של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א כפי שנערכו מתוך העלון שבבי אור.

 

גלריית תמונות של כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בברית בשול

התמונות באדיבות שחר אליהו

צור קשר עם הרב ברלנד

ראה עוד

"מי ששומע בקולו של הצדיק מקבל דרישת שלום מהשמיים בכל יום" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א באווירת הקודש של מוצאי שבת תולדות

במוצאי שבת האחרון, פרשת תולדות תשע"ט, קיים, כהרגלו בקודש, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החנות החדשה שלנו היא באונליין! לחץ על חנות מהתפריט הראשי. סגור