צור קשר עם הרב ברלנד

"העלה זית טרף בפיה – נשמת משיח בן דוד" – דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א לכולל 'שובו בנים' במיאמי

דברי כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א שנמסרו לכולל שובו בנים במיאמי בזמן שהצדיק היה בצלמון.
"בזוהר שלח-לך (ח"ג קסה) כתוב על היונה של נח. מה זה העלה זית טרף בפיה (בראשית חיא)? זה נשמת משיח בן דוד, נח הוא נשמת משיח בן דוד. ה' רצה שנח יוריד בית מקדש של אש. עלה זית טרף בפיה (שם) זה הנשמה של מלך המשיח, כי כתוב (תהילים נ"ב י-יא) "ואני כזית רענן בבית אלוקים בטחתי בחסד אלוקים עולם ועד . אודך לעולם כי עשית ואקוה שמך כי טוב נגד חסידך", הזוהר אומר שכל הפרק הולך על נח שהיה צריך להוריד בית מקדש של אש, כי התיבה הייתה כמו בית המקדש אחרי שנח שהה שם שתים עשרה חודש. החדר שינה זה הקודש קודשים, כמו יעקב שנכנס ליצחק זה היה קודש קודשים ואז הוא קיבל מטל השמים (שם כז כח) את הכוח להחיות מתים."
      מפעל-הפורמטיםהרב-שיעור-חשון-תשעז-למימי-מצלמון

"נח איבד את הכוח להחיות מתים, אם נח לא היה שותה את היין הוא לא היה מאבד את הדרגה של להחיות מתים (למה הוא שתה?) כי זה היה זמורה מי גן עדן זה בא לו מי גן עדן פתאום הוא התבלבל – "ואני כזית רען בבית אלוקים", אפילו אתה רואה זמורה בבית אלוקים אל תיגע, הכל היה מגן עדן, הזמרה הייתה מי גן עדן, העלה זית מגן עדן, היונה הייתה הגן עדן. הזוהר אומר (קסד ע"ב) שהיונה שחזרה זה לא אותה היונה שנח שלח, היונה התחלפה וזו הייתה יונה מגן עדן."

"כי עכשיו אנחנו בגן עדן ניחא לעלאין ניחא לתתאין, "תשית לראשו עטרת פז" (תהילים כא ד), הכתר של משיח היונה הזאת שהביאה את הזית היא תביא את הכתר למלך המשיח. החתם סופר אומר שבכל דור יש מלך המשיח רק צריכים לזכות, כמו נח. נח הצליח להביא את היונה שהיא תביא את הכתר למלך המשיח, "תשית לראשו עטרת פז" (שם) עטרת פז זה הכתר של משיח וכתוב בספר קרניים של ר' שמשון מאוסטורפולי שמשיח יתגלה בחודש טבת, "תקדמנו ברכות טוב" ר"ת טבת, תשית לראשו עטרת פז. כי חודש טבת זה חודש הטובות, עוד חודשים, יש לנו עכשיו ששים יום להכין את מלך המשיח, זה ג' טבת כולנו צריכים להכין את הענין של משיח, להכין את ההיכל, להכין את הארמון למלך המשיח."

"כי קודם משיח יבוא למיאמי, "חיים שאל ממך", כי משיח בן דוד צריך למות, אבל אם הוא יסע לאומן הוא לא ימות, כי משיח גם צריך לנסוע לאומן. 'ארך ימים' אותיות כרם, במיאמי אנחנו נפתח ישיבה – כרם מיאמי על שם 'ארך ימים' 260= 10X 26, כרם זה עשר הויות כרם = 260 –'כרם ישראל' – שהגאולה של עם ישראל תתחיל ממיאמי בלי שום ספק."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

תפילה מיוחדת לי"ז בתמוז – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

תְּפִילָה מִמּוֹרֵינוּ, כ"ק הגה"צ הָרַב אֱלִיעֶזֶר בֶּרְלַנְד שְׁלִיטָ"א לְיוֹם צוֹם י"ז בְּתַמּוּז רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם כֹּל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *