צור קשר עם הרב ברלנד
הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א יוצא לתפילת השחרית במסירות נפש ולמרות מצבו הבריאותי הקשה

חתונת בת נתן סולומון ותיעוד מצבו של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

היום בלילה, ליל שני בשבת שלח תשע"ט, היה אמור מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, להגיע אל שמחת החופה והקידושין של בת הגבאי הרב נתן סולומון שיחי'. מורינו הרב שליט"א היה לפני כן בחוג בית ברחוב הרקפת 112 ראשון לציון, ומשם התכוון להמשיך לאולמי טרוסא ברחוב הכחול 8 גדרה, ושם לקדש את הזוג שהוא אמון על שידוכו.

מעט אחר השעה שמונה בערב נמסר, כי עקב מצב בריאותו של מורינו הרב ברלנד שליט"א הוא חוזר לביתו. הציבור קיווה כי לפחות יזכה להתפלל יחד עם הרב בבית המדרש הסמוך לביתו, אך מצבו של לא אפשר גם זאת.

הציבור שהמתין החל לבסוף בתפילה, כאשר מיד לאחר תפילת הערבית נשארו כולם לומר שלושה קפיטל של התיקון הכללי יחד, בציבור ובנגינה.

אל תפילת השחרית בציבור יצא מורינו הרב ברלנד שליט"א במסירות נפש. לא היה צריך להיות רופא מומחה בכדי לראות כי הצדיק מוסר את נפשו בכדי להתפלל עם הציבור, ולפעול את התיקונים בתקופה הכ"כ חשובה. עם זאת, הרב שליט"א שכל חייו התפלל במתינות, נעימות וניגון עוצר נשימה, יצא אמנם בשעה חמש בבוקר לאולם התפילה, אך ברבע לשש כבר נכנס פנימה לביתו.

מיד אחר התפילה ערך הרב שליט"א את טקס הברית מילה ברית לבנו של לוי יצחק גול שחי', ואז מיד נכנס לביתו.

לא עת לחשות, הציבור כולו נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילות לרפואתו השלימה, וההחלמה המהירה של מורינו הרב אליעזר בן עטיא שליט"א. כידוע, תפילה על הצדיק שהוא נשמה כוללת, היא למעשה תפילה על כלל עם ישראל, כמו שהרב אמר – מי שמתפלל עליי אני אחזיר לו טובה בעולם הזה ובעולם הבא.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הרב מאיר מלכה – צעקת ה'איה' של ט' באב מביאה לעליה של ט"ו באב

הרב מאיר מלכה בשיעור מיוחד לט"ו באב תש"פ בישיבת נצח נצחים "מורינו הרב ברלנד היה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *