צור קשר עם הרב ברלנד

מאותיות התורה נבראים מלאכים – פרשת חוקת – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

 "וישלח משה מלאכים מקדש אל מלך אדום…" (חקת כ',יד)
"ודע שעל ידי כוחות הרוחניות, הנבראים מאותיות התורה שחידש, הכוחות האלו הן מלאכים ממש… והן מענישין את הרשעים, בבחינת "כי מלאכיו יצוה לך… על שחל ופתן תדרוך…" (ליקוטי מוהר"ן תורה כ').

הרב'ה אומר שעל ידי כל אות בתורה אתה בורא מלאכים! וזה מלאכים ממש! זה לא מעין מלאכים, ולא בחינת מלאכים, ולא כאילו מלאכים, אלא מלאכים ממש. הרב'ה אומר – תדעו לכם! מכל אות שאתם מוציאים מהפה שלכם נבראים מלאכים, מלאכים ממש! והם הולכים ונלחמים ושומרים על עם ישראל.

כשאתה אומר דברי תורה אתה בורא מלאכים, והמלאכים האלה הולכים ונלחמים בשבילך. פה יש איזה צרה, פה יש איזה בעיה,יש איזה צרה לעם ישראל, הם הולכים ונלחמים! מכל אות נברא מלאך, מכל אות שאדם מוציא מהפה שלו נברא מלאך, מכל אות שאדם מוציא מהפה שלו בקדושה וטהרה נברא מלאך! מכל אמירה מכל דיבור בתורה נבראים מלאכים! צבא רב של מלאכים! "ה' יתן אומר המבשרות צבא רב" נבראים גדודים של מלאכים! רבבות מלאכים, מיליוני מלאכים! ואלה הם המלאכים שמלווים אותנו בכל רגע! אלה הם המלאכים שהולכים אתנו ושומרים עלינו! כ"ש "כי מלאכיו יצוה לך לשמרך בכל דרכיך" וצריך להאמין בזה באמונה שלימה!! צריך להאמין שמכל אות שאומרים נברא מלאך – וזה נקרא אמונת חכמים!!!

כי מה זה ראשי תיבות ג,מ,ר,א,? גבריאל, מיכאל, רפאל, אוריאל, זה גמרא! מימיני מיכאל, משמאלי גבריאל, מלפני אוריאל… אתה אומר אותיות אתה בורא מלאכים! אם
אמרת עוד מילה יש מחנה גבריאל! עוד מילה יש מחנה מיכאל! עוד! יש מחנה רפאל, אוריאל… אמרת עוד מילה צירפת עוד מלאכים למחנה מיכאל, למחנה גבריאל, רפאל, אוריאל, בכל מילה אתה בורא מלאכים.

"וישלח משה מלאכים אל מלך אדום"… ויאמר אליו אדום לא תעבור בי פן בחרב אצא לקראתך" כל זאת מחמת מיעוט
הקדושה כנ"ל" (ליקוטי מוהר"ן תורה כ') הרב'ה אומר בתורה כ' שהמלאכים ששלח משה אחרי חטא מי מריבה היו מלאכים חלשים, מלאכים חולים. חיגרים, פיסחים, עיוורים סומים, המלאכים ששלח משה, נבראו אחרי שעם ישראל חטאו במי מריבה ולא האמינו במשה, אף על פי שהמלאכים האלו נתהוו ממאמרות טהורות של ישראל, הקדושה שלהם היתה מועטת. כי כשלא מאמינים במשה, לא מאמינים בצדיק אז הקדושה מתמעטת ואי אפשר לברוא מהאותיות מלאכים חזקים מלאכים גיבורים. ולא כמו המלאכים ששלח יעקב אבינו לעשיו "וישלח יעקב מלאכים לפניו" כשיעקב שלח מלאכים לעשיו אז כל ארבע מאות גיבורים של עשיו ברחו! המלאכים הגיעו לעשיו והתחילו להכות בו כמו שצריך! אמר להם – תפסיקו! אמרו לו – מי אתה שנעזוב אותך? בזכות מי נעזוב אותך? אמר להם – אני הבן של יצחק! לא עזר לו והמשיכו להכות אותו! אמר להם – אני הנכד של אברהם! גם לא עזר! אמר להם אני אח של יעקב! אמרו לו – אם אתה אח של יעקב! אם אתה אח של הצדיק! אז אתה משלנו! אמרו לו – למה לא אמרת בהתחלה שאתה אח של יעקב? היית חוסך את כל המכות האלה! אם אתה אח של יעקב! אתה חבר טוב שלנו! עוד מגיע לך נשיקות! יעקב אבינו הצליח לברוא מלאכים חזקים מלאכים גיבורים שעשו פעולות בעולם. אדם צריך לברוא כאלה מלאכים חזקים שילכו לפעול פעולות בעולם, כאלה מלאכים שילכו וישוטטו בעולם ויפעלו כל מה שצריך.

כל מילה בתורה זה אטום! כל מילה בתפילה בתהילים זה טיל! זה אפילו יותר מאטום! אם אדם מוציא מהפה שלו אות בקדושה וטהרה
אז זה אפילו יותר מאטום! כי כל אות בתורה זה מלאך! כשאתה אמרת אות! הוצאת מלאך מהפה שלך! ומלאך זה יותר חזק מאטום!
כי כששולחים אטום אז מי יודע אם הוא יפגע במטרה או לא, אבל כששולחים מלאך ודאי שהוא יפגע במטרה! מכל אות נבראים
מלאכים, והמלאכים האלה נלחמים בשבילנו, הם ילחמו בשבילנו עם הרשעים! הם ילחמו בשבילנו עם המחבלים! "משיח יכבוש את כל העולם ללא יריית כדור נפץ אחד" (שיח שרפי קודש ב'-ב'-סז') משיח יכבוש את כל העולם ללא מלחמה, הכל ע"י תפילה! הכל ע"י תורה! עכשיו זה העבודה!! לא צריך רובים! לא צריך אקדחים! לא צריך שום דבר! כשיש תורה ויש תפילה לא צריך שום דבר! עכשיו צריך רק לברוא מלאכים! צריך ללמוד ולהתפלל בקדושה וטהרה! צריך לשמור את העיניים! כמה שאדם ישמור את העיניים יותר, אז מכל אות שהוא ילמד ויתפלל הוא יברא מלאך יותר חזק! והמלאך הזה ילך וילחם עם הגויים, עם המחבלים, עם הכופרים, עם הרשעים. ולפי הקדושה של האדם ככה נבראים המלאכים! הכל לפי הקדושה! לכן כל העבודה עכשיו, זה לא להפסיק מלימוד התורה! לא להפסיק מלהגיד אותיות! לא להפסיק מלברוא מלאכים.

באדיבות עלון 'צמאה נפשי'

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הילולת רבי נחמן מברסלב בהשתתפות הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א • כל הפרטים

"עולו ואתכנשו להילולת הנחל נובע מקור חכמה!" כלל עמך בית ישראל די בכל אתר ואתר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *