צור קשר עם הרב ברלנד
פרשת ויקהל- פקודי מאת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - הציור באדיבות יהשוע ויסמן שיחי'
פרשת ויקהל- פקודי מאת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - הציור באדיבות יהשוע ויסמן שיחי'

פרשת ויקהל מאת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"רְאוּ קָרָא יְהוָה בְּשֵׁם בְּצַלְאֵל" (לה' ל')

"אומר הזוהר הקדוש – שכל הכח של הבן אדם בא מהשם שלו, "ראו קרא ה' בשם בצלאל". בצלאל זה בצל-אל, כבר בשמו שנתן לו אבא שלו נרמז שהוא יעשה את המשכן. לאבא שלו היה רוח הקודש, הוא ידע שהוא יעשה את המשכן אז הוא נתן לו את השם בצלאל שהוא יעשה צל –לאל, שהוא יעשה משכן לאל."

אומר הזוהר בפיקודי שרק בגלל השם הוא נבחר לעשות את המשכן, רק בזכות השם שלו הוא נבחר יותר מאיש אחר, והוא בנה את המשכן. בגיל 13-14 הוא כבר בנה את המשכן ויידע דברים שמשה לא ידע, משה רצה לעשות קודם את הארון ואחרי זה משכן, אמר בצלאל "קודם עושים משכן ואחרי זה ארון" אמר לו משה "בצל-אל היית" אז היו דברים שכביכול משה לא ידע ובצלאל ידע."

השם של האדם מעורר כח עליון

""אשר שם שמות בארץ"-ה' שם שמות בארץ, ה' גזר בבריאת העולם כמה שמות ראובן יהיו כמה שמות שמעון יהיו כמה שמות נחמן יהיו, כמה נתן. ע"י השם מתעורר על האדם כח עליון מלמעלה, עם הכח הזה הוא יכול לעשות דברים נפלאים. ע"י שנותנים לו שם של צדיקים השם של הצדיק גורם לילד שיהיה גם כן צדיק, ע"י שנותנים לילד את השם של הצדיק מתעורר אותו האור של הצדיק שעל שמו נתנו את השם, מתעורר האור מהעולם העליון ויורד וחופף על הילד כל החיים."

בשם של האדם נרמז כל מה שצריך לעבור עליו

"השם של האדם זה לא דבר פשוט בכלל, הבעל שם טוב הקדוש אומר שהשם של האדם זה סודות נוראיים. אדם צריך לדעת את השם שלו, להתבונן בשם שלו, אדם צריך לדעת מה מרומז בשם שלו. השם שלו זה שורש נשמתו, כל אחד יש לו שורש נשמה לפי השם שלו, בשם של האדם נרמז כל מה שצריך לעבור עליו."

" כל מה שעובר על הבן אדם במשך החיים שלו, הכול מרומז בשם שלו, וראוי שכל אחד יידע על שם איזה צדיק הוא נקרא, כי אדם חי ע"י השם. אדם צריך לחיות לפי השם שלו, כל החיות של הבן אדם זה השם שלו, ולכן שאדם עולה למעלה שואלים אותו מה שמו? אתה לא חיית לפי השם שלך!  היית צריך ללכת לפי השם שלך! אם אתה היית הולך לפי השם שלך, היית מגיע לכל הדברים שבעולם."

ה' כבר הכריז על ייעוד השמות לפני שהם נבראו

"השם של האדם מרמז לו כל מה שהוא צריך לעבור בעולם הזה כל מה שהוא צריך לעשות כל מה שהוא צריך ללמוד. ה' כבר הכריז על כל השמות לפני שהם נבראו, בצלאל יעשה משכן, שלמה המלך יבנה מקדש, שלמה המלך בגי' 470 מקדש הויה בגי' 470, שלמה בא לבנות את מקדש ה'. שאול בא להרוג את אגג מלך עמלק, שאול בגי' 337 אגג מלך עמלק 337 אז בשם של הבן אדם מרומזים כל העניינים שלו וכל מה שהוא צריך לעשות וכל התפקידים שלו בעולם הזה."

מספר שמות הצדיקים הוא מצומצם

"אומר ה"נועם אלימלך" שהשמות של הצדיקים זה ממש מספר מצומצם מאוד לה' יש אוצר של צדיקים, אבל הם מועטים מאוד, מי יזכה בשמות של הצדיקים האלה? אם אדם רוצה בן צדיק דבר ראשון שיתן לו שם של צדיק. כמה שיתן לו שם של צדיק יותר גדול אז ככה יותר בטוח שהילד הזה יהיה צדיק."

"אתם נותנים שמות? תחפשו את הצדיקים הכי גדולים ואולי זה ישמור על הילד. אחרי שנותנים שם צריך גם לחנך אותו, לשמור עליו, ולא ללכת לישון בשבת אלא לשיר איתו זמירות שבת. וזה מה שאומר ה"נועם אלימלך" שנותנים לילד שם של צדיק אז הצדיק הזה מגן על הילד שומר אותו מחברים רעים שומר אותו מדברים רעים, הנשמה של הצדיק מלווה את הילד לכל מקום, ברגע שנותנים שם של צדיק אז מתעבר בילד ניצוץ מהצדיק הזה. צריכים לכוון שהשם הזה, שהצדיק הזה יתעבר בו וישמור עליו כי הצדיק כבר קידש את השם הזה, כבר עבד את ה' לפי השם הזה וזה גורם שהילד יהיה גם כן צדיק."

יש מניעות גדולות לקרוא בשם של צדיק

"לקרוא שם של צדיקים זה ניסיון גדול מאוד מאוד, נשמות של צדיקים הן מועטות. באמת יש היכל של שמות, יש עולם של שמות, שאדם הולך לקרוא שם לילד שלו ויש לו רעיון לקרוא לו בשם של צדיק אז מיד יש מניעות, מיד חוטפים לו את הרעיון הזה והוא אומר "אולי כזה שם, אולי שם כזה אני אבחר אולי שם אחר" הוא לא מבין שמהשמים דוחים אותו לכן צריכים להלחם על השמות לאבק, וע"י שנותנים לילד שם של צדיק אז האור של הצדיק שבעולם העליון יחפוף על הילד כל החיים וישמור עליו מכל דבר רע עד שהוא יזכה להגיע למדרגה של אותו צדיק."

צמאה נפשי 052-763-9126

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הטעימני טעם שבת בכח הצדיק האמת – סעודת ליל שבת על שולחנו הטהור של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בשבת ההתאחדות לחבורת 'פאר בני הנעורים'

קרוב לשעתיים של זמירות שבת ○ תקציר מתוך השיעור בשולחנו הטהור ○ שי מיוחד לבחורי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *