צור קשר עם הרב ברלנד
הרב שמואל ליאני שליט"א בזעקת די להסתה נגד הרב אליעזר ברלנד שליט"א!
הרב שמואל ליאני שליט"א בזעקת די להסתה נגד הרב אליעזר ברלנד שליט"א!

זהירות סכנה – הרב שמואל ליאני שליט"א בזעקת די להסתה נגד הרב אליעזר ברלנד שליט"א!

"פורים הוא זמן טוב להסתכל על אש המחלוקת בעיניים נכונות", פותח הרב ליאני את זעקתו כנגד ההסתה הארסית וההרסנית כנגד הרב אליעזר ברלנד שליט"א. "מרדכי היהודי מצליח לאחד את כולם באמירתו – "לך כנוס את כל היהודים", ובזה למעשה הציל את עם ישראל מכליה שנגזרה עליו."
"איזו תועלת מביאים אלה שעושים את המחלוקת? מה הם עשו עד היום עבור רבינו בעולם שהם חושבים שיש להם זכות לבוא ולהילחם במעצמה (הרב ברלנד שליט"א וקהילת שובו בנים) שעוררה ונפנפה על הגחלים של ברסלב והפכה את החסידות הזו לאש בעירה של עשרות אלפי יהודים ברחבי העולם? צריך לראות את התועלת מול הנזק הגדול שהם עושים לאנשים."

"ישנו ציבור ענק, ענק, שלא ניתן להיספר במספרים ושהתקרב לברסלב בזכות הרב ברלנד שליט"א. הציבור הזה מפוזר היום בבתי כנסיות ברחבי ישראל (ובעולם כולו) וקורא בדף השבועי את דברי הרב ברלנד, 'להתפלל ולא לענות לרודפים. לא לקחת חלק במחלוקת, אלא להתפלל ולהמתין שאש המחלוקת תכבה מאליה'."
"הרב אליעזר ברלנד שליט"א קורא לנו לא לקחת צד במחלוקת, אבל איך אפשר לא לקחת צד?! מבלי לפגוע בכבודם, אך בתוך הציבור שרודף את הרב ברלנד יש חלק גדול שמעודם לא הועילו לכלל בכלום. הם נסחפים אל אש המחלוקת ומשחקים לידיו של השטן, בחרחור ריב ובהפרעה לאמונה של אלפי יהודים שהתקרבו לברסלב ולרבינו באמצעות הרב אליעזר ברלנד שליט"א. "
"אסור לנו לשכוח שרבינו נחמן התחיל את דרכו במחלוקת, כאשר האנשים שחלקו עליו היו גדולים ברמות גדולות מאוד. 250 שנה קדימה, ברסלב משגשגת והם נעלמו מהמפה. 250 ראשי סנהדראות נלחמו עם משה רבינו, כשמבחינתם היה זה בצדק גמור. והתוצאה היא פשוטה, כואבת ומזעזעת – הקב"ה לא רוצה אותנו בעלי מחלוקת, האדמה פתחה את פיה ובלעה את כולם. כי המחלוקת היא מעשה שטן ואין לה מקום להיות במקומנו."
"הנקודה השניה היא הצורה בה מתנהלת המחלוקת. בושה וחרפה – אני לא זוכר בשנים האחרונות הודעות כ"כ מלוכלכות, כ"כ מסוכנות לעתיד העם. כ"כ מלאות דברי תועבה שלא יעלה על הדעת שהם נשלחים תחת חסות של חתימות של רבנים שהם גדולי ישראל. לא זו הדרך, אף אחד לא מתכוון שנכניס דברים כאלה מלוכלכים לראשי הילדים שמסתובבים אצלנו בבתים. איום ונורא."
"נזכור שאלפי יהודים שלא גרים במאה שערים, אלא בפזורה, בת"א, בחיפה ואין להם שום דרך להחזיק בחבל היהדות. הם עומדים ומשתהים ומתלבטים כיצד ומה הם עושים, כאשר נלחמים במי שעורר אותם ליהדות. במי שכל יהדותם תלויה בו."

"יהי רצון שהקב"ה ישמע את זעקתי ויעורר את האנשים להקדיש מס' דקות ביום להסכית ולמחוק את המחלוקת מהיסוד ועד הנדבך."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"סוד קדמו שרים אחר נוגנים" • המאמר היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מדוע המלאכים התרעמו על הנשים? בזכות מי התחדשות הבריאה והעולמות בכל יום? ומה פועל עניין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *