צור קשר עם הרב ברלנד

שנתיים לפטירת רבי מאיר שלמה זצ"ל: ערב של ישועות והכנסת ספר תורה לזכרו

ביום רביעי בערב, ליל כ"א מנחם אב יערך ערב של ישועות בהילולת המשפיע הברסלבאי הצדיק רבי מאיר שלמה זצ"ל רב קהילת בית ברסלב שנפטר לפני שנתיים, והכנסת ספר תורה שיוכנס להיכל ישיבת "המאיר לארץ"

האירוע יערך באולמי "אור החיים" רחוב נדבורא 51 בני ברק סמוך לבית העלמין ולציון הקדוש בשעה 19:00 בהשתתפות גדולי ומאורי הדור, תזמורת מורחבת אומנים וכלי נגינה ינעימו את האירוע לכבוד ההילולא.

במהלך הערב תוקרן מצגת על חייו ופועלו של הצדיק רבי מאיר שלמה זצ"ל

הרה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א על רבי מאיר שלמה זצ"ל: "כל העולם חיכה 5,700 שנה שתרד כזו נשמה"

בהלווית הצדיק רבי מאיר שלמה זצ"ל ספד לו כ"ק הרה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ואמר:

"מעולם לא היה ולא יהיה כמותו, כל העולם חיכה 5,700 שנה שתרד כזו נשמה, הוא היה התגלמות רבינו בעצמו, התגלמות נשמת משה. כזו נשמה לא הייתה ולא תהייה, כזו נשמה כבר לא תהייה, הוא היה התגלמות הרצון האלוקי, כל תנועה שלו היה הרצון האלוקי. כמו שאמרו על יוסף הצדיק שהוא היה התגלמות הרצון האלוקי, הוא (ר' מאיר שלמה) לא היה הרצון האלוקי, הוא היה נשמת רבינו בעצמו".

"בלי שום ספק כל הצדיקים יצאו לקראתו, כל הצדיקים בגן עדן, רבינו יצר לקראתו, רבי נתן יצא לקראתו, ר' נחמן ר' נחמן מטולטשין, ר' אברהם בן ר' נתן, כל הצדיקים של כל הדורות יצאו לקראתו. משה רבינו, שבעת הרועים, אברהם, יצחק ויעקב, דוד המלך, שלמה המלך, כולם יצאו לקראתו, כזו נשמה לא הייתה וכבר לא תהיה".

"האבדה שאיבדנו זו האבדה הכי גדולה שהייתה, כמו ההסתלקות של משה רבינו, ההסתלקות שלו זה הדבר הכי נורא של הדור, הכי נורא שיכול לקרות, כזה אסון כזה לא קרה לעם ישראל מאז השואה. האסון הנורא הזה זה כמו כל השואה, זה כמו של ה- 6 מליון. כזה גדול לא היה ולא יהיה עד בואו של משיח. מי ייתן ויהיה מותנו תחתיו, הלוואי שהייתי מסתלק במקומו, חשבתי שאני אסתלק במקומו, הבנתי שהוא חולה, צעקתי שאני אסתלק במקומו, אבל אני לא ראוי, רק הוא שהוא נשמת רבינו שבדור".

"במותו הוא מכפר על עם ישראל, הוא ממתיק את כל הגזירות. אברהם, יצחק ויעקב יצאו לקראתו, כל הצדיקים של כל הדורות יצאו לקראתו. מי ייתן מותי תחתיך, "הַצְּבִי, יִשְׂרָאֵל, עַל-בָּמוֹתֶיךָ, חָלָל: אֵיךְ, נָפְלוּ גִבּוֹרִים" (שמואל א ב'), הוא היה הצבי ישראל, איך איבדנו את הצבי ישראל, איך איבדנו את התורה הנוראה והקדושה הזו?

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

כתוביות: שיעור אש קודש ג שבט תשפ"ב – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

דברי קודשו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, שנמסרו אחרי תפילת ערבית ביום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *