צור קשר עם הרב ברלנד

שיעור בבית הגה"צ רבי אליעזר ברלנד לבחורי ישיבת חכמה ודעת – ליל ה' אדר ב' תשפ"ב

שיעור בבית מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א לבחורי שיעור ג' בישיבת 'חכמה ודעת' ■ ניצול הזמן תפילה בכוונה ולימוד גמרא בעיון ■ שירת 'מצווה גדולה לחדד את השכל תמיד'

זכו בחורי שיעור ג' בישיבת חכמה ודעת בנשיאות מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א – והיום יום שני ד' אדר ב' נכנסו אל הקודש פנימה, לשיעור מחזק במיוחד לבחורי החמד. כשלצידו של מורינו הרב ברלנד שליט"א יושבים ראש הישיבה הגרמ"מ אשלג שליט"א ומנהל המוסדות הרה"ח ר' נתן חנניה שליט"א.

בשיעור מורינו הרב החל מכך שאם רוצים לבנות בית מקדש צריך לתפוס בידיים גמרא וככה יבנה בית המקדש, ולאחר מכן מורינו הרב חיזק על לימוד ושינון הגמרא והבאת הלימוד עד 'אליבא דהלכתא', לימוד הקצות החושן ומפרשי הגמרא בעיון, ולחבר את הסוגיות כמו שרבינו הקדוש כותב בתורה ק"ה.

לאחר מכן עבר לתורה ס"ב שם רבינו כותב ש'מצווה גדולה לחדד השכל', ומורינו הרב החל לשיר עם הבחורים 'מצווה גדולה לחדד את השכל תמיד…' באש להבה במשך כחמש דקות כל בחורי החמד שרו יחד עם מורינו הרב שליט"א.

לאחר מכן המשיך מורינו הרב מתוך תורה ס"ב שעל ידי התורה אפשר להתפלל בהתלהבות, וכל מה שהאדם לא מרגיש חשק בתפילה זה מפני שאינו לומד גמרא ופוסקים בעיון.

לאחר השיעור שנמשך כארבעים וחמש דקות מורינו הרב בירך את הבחורים שיעלו מעלה מעלה בתורה ויראת שמיים.

הבחורים הנרגשים יצאו מביתו של מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א הישר לתפילת מעריב בחצר אולם התפילות.

בחורי החמד משיעור ג' בשיעור.
התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה התשפ"ד: עלון שביבי אור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *