צור קשר עם הרב ברלנד

בוגרי ישיבת 'שערי תורה' בשיעור בקודש פנימה אצל הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

בוגרי ישיבת 'שערי תורה' ○ תקציר מתוך השיעור

ישיבת 'שערי תורה' הוקמה לפני למעלה מעשרים וחמש שנה עבור בחורי קהילתנו הקדושה 'שובו בנים' עם השנים היא התפתחה לישיבת ברסלב לצעירים יחד עם ישיבה גדולה, המונה מאות תלמידים השוקדים על תלמודם בעיון בדרכו של מורינו הרב שליט"א לאורו של רבינו הקדוש זיע"א.
בעקבות המאורעות שעברו על הקהילה, ובעקבות קשיים כלכליים ישיבת 'שערי תורה' נסגרה ונפתחה תחתיה ישיבת 'ברסלב – חכמה ודעת' המונה היום קרוב למאתיים בני עליה בל"ע.

ביום רביעי ליל כ"ד תמוז נכנסו קבוצה מבוגרי ישיבת 'שערי תורה' לשיעור מיוחד בקודש פנימה, לפניכם הנושאים ותקציר מתוך השיעור אותו מורינו הרב מסר לבוגרי הישיבה:
את השיעור הרב התחיל בגדולתו של רבי לוי יצחק בנדר שבשבוע זה חלה יום הילולתו ה־ל"ד, ומכך שיש הרבה משפיעים בברסלב אבל רק הוא ידע להנחיל את הדרך המסורה האמתית כפי שהעוברה מדור לדור מרבינו הקדוש זיע"א, ואמר שהדרך האמתית של ברסלב היא לשבת וללמוד גמרא ש"ס כמובא בתורה ג' ומשם התחיל ללמוד את תורה ג' מתוך הליקוטי מוהר"ן.

לאחר מכן עבר לדבר ברוב השיעור במעשה המובא בכתובות ס"ב: מכך שרשב"י רבי חנניא בר חכינאי ורבי חמא בר ביסא למדו אצל רב, רשב"י היה שולח מכתבים לאשתו, ואילו רבי חנניא בר חכינאי לא היה בקשר עם ביתו בין י"ב לי"ג שנה תלוי לפי הגירסות במדרש ובגמרא, וכששלחה לו אשתו כי בתו בגרה וצריך להשיאה רב פנה לתלמידיו ואמר שמי שקיבל מכתב שיקום וילך לביתו, כשהגיע לעירו לא מצא את ביתו, והלך למקום השואבות שם שמע שצועקים בת חכינאי בת חכינאי, וכשראתה אותו נפחה את נשמתה, והחיה אותה רבי חנניא. אולם רבי חמא בר ביסא אמר שישלח שליח קודם בואו, ומקודם הלך לבית המדרש, ומצא שם ילד בן י"ג שנה שהיה חריף ביותר, וכאשר הלך לביתו אמר וי לו הייתי נשאר היה לי גם כזה בן חריף, אולם לאחר מספר דקות ראה שהגיע הבן גם כן הוא לביתו והבין שזהו בנו, ואמר מורינו הרב שליט"א שאדם לא צריך להיות בבית, אלא עתיד הילדים תלוי במעשיו של האבא, אם האבא ישב וילמד גם הילד ישב וילמד. לקראת סוף השיעור הרב הזכיר מעשה רחל אשת רבי עקיבא כיצד שבזכותה הפך להיות גדול הדור, ומפגישתו של רבי עקיבא עם חמיו כלבא שבוע כמובא במדרשים.
לאחר חצי שעה של דברי אלוקים חיים סיים מורינו הרב שליט"א השיעור בעניין שרח בת אשר שבשרה ליעקב את הבשורה שיוסף עדיין חי, 'ויפג לבו' אך הוא קם לתחיה מחדש והוא חי עד היום!

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

'פּוֹעֵל פַאר כְּלַל יִשְׂרָאֵל' • הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בציון רבי ישעיה בן רבי משה מקרעסטיר

אמש יום שני ד' תשרי – צום גדליה, בשעות הבוקר המוקדמות המריא הגה"צ רבי אליעזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *