צור קשר עם הרב ברלנד
חיילי מג"ב בשער שכם

חייבים לראות: האבנים עפו בחזרה – מאיר אסולין מספר על ניסים גלויים של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

מאיר אסולין הוא שוטר מג"ב לשעבר המקורב כבר 31 שנה למורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. התקרבותו החלה בזמן ששירת כשוטר מג"ב באזור העיר העתיקה, כשמידי פעם היה עולה למתחם ישיבת "שובו בנים" הממוקמת ברובע המוסלמי. אולם, הקשר התהדק דווקא בזמן הירצחו של אחד מתלמידי הישיבה. הדבר קרה, כאשר מחבלים בני בלייעל רצחו בדם קר את הבחור הנחמד אליהו עומדי ז"ל הי"ד. הדבר עורר סערות והפרות סדר נוספות, אלה חשפו עוד יותר את דמותו ההרואית של מורינו הרב שליט"א.

"ראיתי את הרב מסתובב כמו סופרמן עם טלית ותפילין, הערבים השליכו עליו מטרי אבנים, אבל האבנים חזרו אליו. מה הכוונה?" שאלנו אותו. "הרב הרים וזרק אליהם?" נשמע לנו תמוה שהרב יתכופף וישליך אבנים. לא, האבנים עפו כדרך נס! אנחנו שוטרי מג"ב היינו שם וראינו זאת במו עינינו."

"אני זוכר שלפני הרבה שנים הרב שליט"א היה הולך להתבודד בתפילתו בפרדסים שליד פרדס-כץ. קולות התפילה כנראה הפריעו למשפחת אלפרון והם רכשו נמר, הרעיבו אותו ושחררו אותו לעבר הרב שליט"א. הם היו בטוחים שהרבה לא יישאר מהרב, אך להפתעתם כשהגיעו לבדוק את הממצאים הם ראו את הנמר רובץ לידו. מאז נקשרה נפשם לנפש הרב שליט"א והדבר החזיר אותם אט אט לחיק היהדות."

"טיפש מי שאפילו מעז לחשוב על הרב שליט"א סרה, הרב הוא מלאך ה' צבקות! כשרציתי לבקר אותו ביוהנסבורג הצטרפתי למשפחת  לביוב ויחדיו עשינו את הדרך. אך, משום שהייתה לנו טיסת קונקשיין התעכבנו בדרך הרבה זמן. למעשה בדרך הטבע כבר לא יכולנו להגיע לפני שבת ליוהנסבורג בשום אופן, לכן התקשרנו לרב שליט"א שאמר לנו לנסוע בכל אופן. אקצר בסיפור ואומר שלפי השעון ולוח הזמנים נכנסה כבר שבת, אך כולנו מסביב ראינו שהשמש ממאנת לשקוע. אמרתי ללביוב – תראו הרב מעמיד עבורנו את החמה, הרי אם הוא אמר לנו לנסוע הוא לא ייתן לנו לחלל את השבת."

"הגענו למקום מושב הקהילה ואע"פ שהשעה הייתה מאוחרת הרב שליט"א עדיין לא התחיל את תפילת המנחה. 'תראו העמדתי עבורכם את השמש', הפטיר לעברנו עם היכנסו ומיד התחיל את התפילה." רצינו להיפגש עם הרב שליט"א ביחידות, אך מטעמים שונים נבצר מאתנו. פה, אולי יותר מכל סיפורי הניסים הלא נתפסים, התגלתה גדולתו של הרב שליט"א. הרב מסר נפש והגיע למלוננו בחמש בבוקר, למרות הסכנה האורבת ביוהנסבורג בשעות אלה ולמרות השעה הקשה. הוא שוחח עם כל אחד מאתנו בנפרד ורק אח"כ המשיך לתלמידיו שהמתינו לו לתפילת שחרית."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

יארצייט החזון איש – דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

היום, ט"ו חשוון חל היארצייט הקדוש של החזון איש, הרב אברהם ישעיהו קַרֶלִיץ זצ"ל (י"א בחשוון תרל"ט, 7 בנובמבר 1878 – ט"ו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *