צור קשר עם הרב ברלנד

חזק: איך מנצחים את המלחמה נגד היצ"ר? הרב משה צנעני שליט"א

איך ממשיכים את האור של חנוכה לכול ימי השנה, היצה"ר נלחם לייאש את האדם, אבל האדם חייב להמשיך לרצות ולייחל.

הרה"צ הרב משה צנעני שליט"א בשיחת קודש מחזקת – חנוכה תשפ"ב

"חושך על פני תהום, גזירות נראות, וזה נעשה בכול דור ודור. ., גם היום כל התרבות, כל הס"א, כל הסרטים וכול המכשירים האלקטרונים' השם ישמור, רואים כמה מדרדרים מזה, וכמה נופלים מכול הקדושה, מכול הטוב שיש לאדם."

"צריך לדעת שזה קורה בכול דור ודור – זו מלכות יוון הרשעה שמאיימת על עם ישראל, על הכוח הרוחני של עם ישראל. היא רוצה לבלוע אותנו.., יש היום מבול של הבלים רעים, כל הס"א של העולם הזה. כל הפיתויים, כל הנסיונות הקשים, ועם ישראל צריך להחזיק מעמד."

"בשבת קראנו בהפטרה על זכריה הנביא.., והוא ראה שני עצים, אילנא דחיי ואילנא דמותא, ענה אליו ענה המלאך ואמר: "לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת". רבינו מפרש שהוא ראה את ההתגברות של האילנא דמותה.., ככה היצה"ר מתגבר על האדם."

"האדם נמצא בכזו מלחמה נוראה, איך הוא יחזיק מעמד? הוא ינצח את המלחמה ע"י שיחזיק מעמד! הקב"ה יבוא וינצח את המלחמה כמו שכתוב בהגדה של פסח שהוא יבוא וישחט את מלאך המוות.."

"מחזיקים מעמד ע"י רצונות וכיסופים, לא לעזוב אף פעם את הרצון. צריך לדעת שהעיקר הוא שהאדם יחזיק ברצון בכול מה שעובר עליו ולא יתקרר. הקלות שהאדם מתייאש ונראה לו שכבר אין לו סיכוי, הוא לא יודע איפה הוא נמצא והיצה"ר מתגבר עליו, אז הוא מפסיק לרצות זו הסכנה הגדולה."

"את הרצון אי אפשר לקחת מהאדם, זו הנקודה ,הפנימית ביותר של האדם, זו הנשמה היהודית, הנקודה האלוקית שבתוך האדם, ואיפה שהאדם יהיה זה תמיד נמצא בתוכו."

"הבעיה שהאדם מוותר על הרצון. האדם חייב לדעת שהעיקר זה הרצון ולהגיד לעצמו, אני חייב להתחזק ולהתקרב לה', אני רוצה להיות עם הצדיק, ללמוד תורה ותפילה, ושיעבור עליי מה שיעבור, אדרבא נפלתי אני קם.., נפלתי אדרבא עכשיו אני מתחזק יותר, הכוונה שאני לוקח את הנפילה והופך אותה לדיבורים לה'.."

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *