צור קשר עם הרב ברלנד

"מדוע הרב ברלנד חתם על עסקה למרות שהוא חף מכול נגיעה?" – עוה"ד עמית חדד עם כל התשובות

לאחר סגה ארוכה ומייגעת בה התמודד מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, מול מערכת תוקפנית שלא בחלה בשום אמצעי בכדי לייסרו, נראה כי התקופה עומדת לפני סיומה בעז"ה.

עוה"ד עמית חדד עונה לכול השאלות בדבר עסקת הטיעון עליה נאלץ מורינו הרב ברלנד שליט"א לחתום, לאור מצבו הבריאותי הקשה שמונע ממנו לנהל את התיק ולהוכיח את חפותו המלאה.

"השאלה שרבים שואלים: מדוע הרב ברלנד צריך פעם אחר פעם להודות על דברים שהם בכלל אינם עבירה? מדוע הוא בכלל צריך להגיע לעסקה ולא יכול להוכיח את חפותו שהוא לא עשה שום דבר?"

פותח המראיין מקו ברסלב (*9148) בשאלה שמכאיבה ובוערת לרבבות שמביטים מהצד על התנהלות המשפט השערורייתית כנגד מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

"לדאבון הלב אנחנו מכירים את מצבו של הרב ברלנד, אני חושב שאין מי שלא יודע כמה הרב חולה וכמה כוחו לא יכול לו, ובהקשר הזה אנחנו נדרשנו לאזן בין השיקולים השונים. אני חושב שהגענו להסדר שמבחינתו של הרב הוא מצוין, אבל אנחנו עושים את זה בכאב גדול, אנחנו באמת חשבנו ועדיין חושבים שלנהל את התיק הזה, אם הרב ברלנד היה בצעירותו היינו יכולים להגיע להישגים משמעותיים. בכול זאת ההסדר הזה הוא טוב ונכון, אני חושב שגם המדינה גילתה בסופו של יום אחריות בייחס למצבו של הרב, ואני מקווה שמהר מאוד אנחנו נהיה מאחורי הפרשה הזו."

"אם היינו ממשיכים עד קו הגמר הרב היה יוצא זכאי למרות כל ההכפשות בתקשורת ובעיתונות נגד הרב?"

"הרב הודה בכתב האישום ואנחנו בוודאי לא חוזרים בנו מההודעה הזו, אבל כסנגור, אני חושב שיש לסנגור הרבה מה לעשות בתיק הזה. אני חושב שאם הפרשיות היו מגיעות לביהמ"ש יכולנו לעשות הרבה מאוד ואני מאוד אופטימי בייחס לתוצאה אם היינו מנהלים את התיק."

"אני חושב שמבחינת התיק יש לנו טענות יפיפיות, אני חושב שהפרשיות היו קורסות לתוך עצמן, אבל צריך לזכור, שאנחנו מנהלים שיקולים מעבר לניהול של התיק בביהמ"ש, יש פה שיקול מה נכון לרב, אבל הגענו להחלטה שאנחנו מגיעים להסדר. שוב, אני חושב שגם הצד השני קשה לו לבלוע את ההסדר הזה מבחינתו, החמיצות המשותפת הזו אומרת שכנראה עשינו משהו טוב מאוד."

"מה העסקה המדוברת?"

"הרב ישב במעצר תקופה של כ 13 חודשים, הזמן הזה כמובן נספר לו. העונש שייגזר על הרב הוא 18 חודשים בניקוי ה 13 שכבר ריצה, הוא.., לרצות את עונשו בתחילת חודש אוקטובר, בזמן הזה הוא ימשיך לשהות במעצר בית. הוא יכול יותר לראות את בני המשפחה, לדבר יותר, יוכל להיות יותר בקשר עם הסביבה הקרובה בוודאי."

"אנחנו מקווים שנוכל לטעון בהמשך שהרב גם זכאי לשליש וכו', בזה העניין יסתיים ונוכל להיפרד מפרשה עגומה שאמרנו כל הזמן."

"אנחנו סברנו כל הזמן שהניסיון לקחת פרקטיקה דתית ולהפוך אותה לעבירה פלילית – הוא ניסיון רע ולא נכון. אני חושב שגם הצד השני חושב שזה לא היה ניסיון מוצלח מבחינתו."

"בעבר הוצעה עסקה של 14 חודשים שהתפוצצה?"

"היועמ"ש לממשלה, לדאבון הלב, החליט שהעסקה הקודמת לא נכונה, בהרבה מובנים חתמנו על אותה עסקה, במישור המהותי אנחנו נמצאים באותו מקום לפחות לטעמנו, לכן חבל שהייתה אז ההתערבות, אבל אנחנו מכבדים את ההחלטה. העסקה הזו כבר עברה את אישורו."

"מה השלב הבא?"

"הייתה חתימה והצגת ההסדר, בשבוע הבא ביום ראשון נקיים טיעונים לעונש, ונטען במשותף שיש לאמץ את הסכם הטיעון מבחינת העונש ונקבל גזר דין."

"עוה"ד עמית חדד זה המקום להודות לך על כל התקופה שפעלת בתיק. הרבה בקהילה היו רוצים להודות לך באופן אישי.., אנחנו מודים בשמם."

"ראינו את הלב הרחב שלך שעשית מכול הלב, התחברת לרב.., תודה."

עמית חדד: "אני חייב להודות שהרב באמת דמות מיוחדת והתיק כנגדו כ"כ לא צודק. ולסייע כמה שניתן, באמת זכות גדולה, ב"ה."

המראיין: "אני רוצה לספר למאזינים איך הציגו בפניך את הרב כשהגעת לייצג אותו, ומה שאתה אח"כ ראית, זה עולם הפוך לגמרי."

עמית חדד: "לדאבוני יש די הרבה אנשים שלקחו לעצמם כמשימה לנסות ולהזיק.., לא מקומי לשפוט אותם, אבל אני חושב שהגיע הזמן שכולם יירגעו."

המראיין: "כולנו תקווה שהרב יסיים את הסאגה הזו ויחיה 120 שנה מתוך נחת ואושר ללא הצקות חדשות."

עמית חדד: "אמן."

"עמית חדד, תודה רבה לך."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

קוֹל רִנָּה וִישׁוּעָה • שמחת השבע ברכות האחרון לנכד הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א במעונו • גלריית תמונות

אמש התקיימה שמחת בית צדיקים – בשמחת השבע ברכות האחרונה לנכדו של מורינו הרב אליעזר …

One comment

  1. סמדר בסון

    באוך השם כבר דיי הרדיפה הזה נגד הרב כזו לא הגיונית ומרושעת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *