צור קשר עם הרב ברלנד
כלא אילון זה אומן - הרב אליעזר ברלנד

״כאן זה אומן, אילון זה אומן״ – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

לאחרונה הועבר מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, מכלא צלמון לאילון שברמלה לאגף התורני. סביב הרב מתאחדים רבים מהאסירים שבאים לשמוע את דברי תורתו ולהתפלל איתו. מורינו הרב ברלנד התקבל בכלא אילון בשמחה והתלהבות ע״י האסירים ששמחו מאוד על שנפל בחלקם לשהות עם הרב הצדיק.

אסירים רבים אחרים, ביניהם חילונים, מבקשים לעבור אל האגף התורני בכדי להיות עם הרב. מעבר לשיחות שהרב מוסר בטלפון לקהל השומעים, זוכה הציבור לשמוע איך מורינו הרב ברלנד עונה ומתייחס אל כל אחד מהאסירים הרבים שפונים אליו, הרב ממש פתח שם סניף של 'שובו בנים'.

באחת משיחות החיזוק של מורינו הרב ברלנד, פנו אליו כמה מהאסירים בכאב וסיפרו לו שרוני גמזו, הממונה על המאבק בנגיף הקורונה בישראל, פועל למנוע את הנסיעה הקדושה לאומן לימי ראש השנה. מורינו הרב ברלנד חיזק אותם, כמו שנשמע בהקלטה:

"גם זו לטובה", כפרפרזה על משמעות השם של פרופ' גמזו, הדומה לשם התנא הקדום נחום איש גמזו, רבו של רבי מאיר, אשר התחזק לראות את הטוב בכל דבר. 

המשיך מורינו הרב ברלנד לחזק את הנשארים בארץ ואמר: "אנחנו באומן, אילון זה אומן, אילון גימטריה אומן (אילון=97=אומן), כאן זה אומן.

נכון לציין שמורינו הרב ברלנד חוזר ומחזק את תלמידיו הרבים ושומעי לקחו בארץ ובעולם לנסוע לאומן לימי ראש השנה, כמובן בכפוף לתקנות הזהירות וההימנעות מנגיף הקורונה של משרד הבריאות. הרב ברלנד חוזר על הדברים בכל שעוריו האחרונים ומפציר להשתדל ולהגיע לציון הקדוש של רבי נחמן בראש השנה, אלה דבריו מהשיעור ביום שני השבוע:

      הרב מאילון תשפ אילון זה אומן

"עכשיו כולם טסים לאומן חייבים להיות באומן אין דבר כזה. כל שנה כולם טסים. זאת השבת האחרונה בארץ ("כי תצא") ואח"כ לטוס."

ואז המשיך מורינו הרב ברלנד ואמר: "פה זה אילון- "שמש בגבעון דום וירח בעמק אילון" פה רואים את ה' פנים אל פנים ממש! פה זה אומן! מי שעולה על הגג רואה את ה' פנים אל פנים, "שמש בגבעון דום וירח בעמק אילון" גם השמש גם הירח. "והיה אור החמה כאור שבעת הימים" שבעתיים 7×7×7, מי שיחיה 777 שנה יתכפרו לו כל עוונותיו."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

את מי צריך לדון לכף זכות – שיעורו השבועי של הרה"ח הרב עופר ארז שליט"א לשובו בנים מיאמי

האם צריך לדון רשע גדול לכף זכות? מה עושים שרואים מראה לא טוב? מה דרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *