צור קשר עם הרב ברלנד

"הצדיק האמת משפיע את כל הטובות לעולם, אבל לא רוצים להאמין בו" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

המציאות בעולם משתנה ולא צריך להיות חכם גדול בכדי להבין את זה. מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א לקח על עצמו ייסורים כאלה שאף בן אנוש לא יכול להבין בשכל – הכל בכדי להביא את הגאולה ברחמים, שאף יהודי לא יוזק ושעוד נשמה תיכנס לשק של רבינו. מה אנחנו יכולים לעשות בכדי לא להיות חו"ש מאלה שדוחים ומפריעים לתהליך ההתגלות? הנה דברי קודש של, מורינו הרב ברלנד שליט"א, מכ"ז חשון תשס"ו המצביעים על מה שה' יתברך חפץ מאיתנו בכל דור ודור, ובפרט בזמן גורלי זה.

"מסביר ר' נתן שהצדיק האמת יכול להשפיע את כל השפע בעולם, הוא משפיע את כל העשירות, הוא משפיע את ענני הכבוד הוא משפיע את הכל – אומר הרמב"ן, שבצדיק האמת הזה אף אחד לא רוצה להאמין. הרמב"ן מביא כאן, שכשמשה רבנו הגיע אף אחד לא רצה להאמין בו – אף אחד לא רצה להאמין במשה רבנו, אף אחד לא רצה להאמין בצדיק."

"כתוב שמשה אמר: "והם לא יאמינו לי", אף אחד לא רצה להאמין במשה, מדוע? כי אמרו לו מי אתה בכלל? אתה יכול לעשות מופתים? אתה יכול לעשות אותות? אתה תוכל להוציא אותנו ממצרים? איך זה יתכן? אמרו לו לאיזה דרגה הגעת? התחילו לשאול אותו לחקור אותו."

"ר' ברוך ממז'בוז' שאל את הרב'ה לאיזה דרגה הגיע, אם הגיע לדרגת הבעש"ט, ענה רבינו: שהגיע בגיל 13 לדרת הבעש"ט אז הוא דחף אותו מכל המדרגות."

"כי הנך גדול מהאבות, לכן לא שמע אליו פרעה, אומר, אילו היו מאמינים במשה מיד. אם עם ישראל היו מאמינים במשה, מיד היו יוצאים ממצריים, ולא היו עושים עגל והיה נבנה בית המקדש. והייתה הגאולה השלמה. והיה תחיית המתים. כי כל מה שה' רוצה ה' בכל דור ודור, אז אנחנו מזומנים לתחיית המתים."

"בכל דור ודור צריך לבא מלך משיח, כל דור ודור, כל דור ראוי לגאולה – אומר הרמב"ן, רק הכל תלוי באמונה במשה – במשה של אותו דור, בצדיק של אותו דור. הצדיק שיכול להביא את הגאולה לכל אחד, לגלות את המטמונים לכל אחד, לגלות לכל אחד שהוא יושב על מטמון בעצם."

"הצדיק האמת יכול להביא את כל אחד ואחד לתיקון האמיתי שלו, וזה שכתוב במדרש רבה, שחזקיה המלך היה צריך להיות משיח. חזקיה המלך כבר החזיר את מצריים בתשובה, החזיר את כל העם בתשובה. כתוב שכל המצרים עשו תשובה, והתחילו התחילו להישבע בשם ה', כולם נשבעו בשם ה'. חזקיה המלך הראה למצרים, הראה לבבל ניסים ונפלאות כאלה שכולם חזרו בתשובה, כולם באו לבקר את בבית המקדש.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

האישה היא השכינה הקדושה – החיזוק היומי מהגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי ממורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – מתחתנים בשביל להביא את מלך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *