צור קשר עם הרב ברלנד
שלט משיירת המחאה לשחרור הרב ברלנד

מרגש: שיירת מחאה ברחבי הארץ עם עשרות רכבים ומאות משתתפים לשחרור הרב ברלנד שליט"א

שיירת המחאה של תלמידי ואוהדי מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, עשתה רעש וקידוש ה' גדול. עשרות רכבים מלאים במשתתפים הגיעו מכל רחבי הארץ בכדי להשתתף במפגן התמיכה, ניתן היה להרגיש את יראת השמיים, כאשר פיות התומכים רחשו תפילה ואמירת תהילים כל העת.

השיירה הייתה מתוכננת להתחיל באולגה, שם נמצא כולל וקהילה גדולה של 'שובו בנים', ומשם להמשיך לבני ברק והלאה לירושלים. אך, לנוכח מזג האוויר וההצפות הקיצוניות בצפון, החליטו המארגנים להתחיל את השיירה בבני ברק. ואכן, ליד גשר קוקה קולה בפאתי בני ברק החלו להתרכז הרכבים, כאשר אהרן שוורץ, קמב"ץ 'שובו בנים', נמצא כל העת בקשר עם אבי, רכז המודיעין של משטרת ישראל לגבי סדר הדברים.

בצורה מתוכננת ומעוררת התפעלות, הורכבו על גגות הרכבים שלטים ענקיים ומערכת הגברה שעשו קידוש השם לאורך כל הדרך. בעלי רכבים שסתם עברו במקום התעניינו לרוב לסיבת המחאה, חלקם אף החליטו לקחת חלק פעיל בשיירה לפחות בחלק מהזמן. כך נוצרה מציאות מרגשת של פרצופים חדשים במחאה המוכרחת לנוכח העוולה הגדולה שנעשית עם הרב ברלנד וקהילתו.

אנו מביאים לפניכם את הסרט התיעודי שהפקנו משיירת המחאה, וכן תמלול של עיקרי הדברים שנאמרו בו.

הרב אהרן שוורץ, קמב"ץ ק"ק 'שובו בנים'

"רצח בשם החוק – הרב אליעזר ברלנד, רב צדיק ומבוגר בן 84 חולה בכל גופו – שנה בכלא במעצר עד תום ההליכים. שנה בכלא ללא משפט, שנה בכלא ללא הרשעה, שנה בכלא שופכים את דמו, מאלצים אותו לחתום על עסקת טיעון – איפה נשמע כדבר הזה?"

שלט משיירת המחאה לשחרור הרב ברלנד

הרב שוורץ מסביר

"אנחנו יוצאים לשיירת מחאה, יש על הגג של הרכב מתקן שלא נוסה בעבר, זה מודל ראשוני מאוד גדול לפרסום, ובעז"ה נעשה שיירת מחאה. ננסה להאיר קצת את החושך הגדול של בג"ץ, שעם ישראל נמצא תחת העבדות הגדולה הזו – עבדות של בג"ץ."

"ממש, ימי חושך ואפילה של שלטון שהוא בעצם מנדט זר, כל כולו חוקות עקומים שמצדיק כזו נבלה מרושעת – להחזיק יהודי מבוגר בן 84. להחזיק אותו בכלא 11 חודש בלי משפט, בלי הרשעה, זה דברים שלא היו בעבר."

רבי אהרן שוורץ – קבמ"ץ ק"ק 'שובו בנים'

איפה הצדק? איפה זכויות האזרח? איפה החוקי יסוד? פרקליטות פושעת, פרקליטות עבריינית, פרקליטות של מאפיה. בתי משפט מושחתים. מי מאשר את הדבר הזה? שנה בכלא ללא משפט! שנה ללא הרשעה! למעלה מעשרה אשפוזים בבתי חולים. שלושה ניתוחים קשים, שני צנתורים, שבר ביד. שנה בכלא על תאוריה משפטית, לפיה, פדיון נפש נחשב עושק וניצול."

דברי הרב נתן שרעבי, מתלמידיו הוותיקים של הרב ברלנד ומשתתף בשיירה

"באנו לעשות מחאה על כל מה שעושים לצדיק, מענים אותו קרוב לשנה בכלא על לא עוול בכפו, על זה שבעצם אנשים הזמינו אותו לביתם, להתארח אצלם ולעשות להם פדיון נפש. אנשים מרצונם הטוב התקשרו ואמרו שהם מעוניינים ורוצים, אפילו מתחננים שהרב ברלנד יגיע אליהם הביתה, ושואלים מתי יגיע תורנו?"

"והתקשורת לקחה את זה, וסילפה את זה, ואמרה שהרב עושק אנשים. רק היה חסר שיגידו שהוא בא עם נשק ודורש ומאיים שיביאו כסף. הרב אמר, וכל אחד נתן מרצונו הטוב את הסכום שהוא אמר. אנשים מאמינים בזה (בכוח פדיון הנפש), וכול הכבוד להם שהם מאמינים בזה, כי זה כתוב בכול הספרים: בזוהר, בליקוטי מוהר"ן, בחיד"א, באיפה לא, ברב חיים פלאג'י – שפדיון נפש מציל ממוות, זה מציל מכל הגזרות שיש על הבן אדם, ורק צדיקים גדולים יכולים לעשות פדיון נפש, לא כל אחד – אנשים מאמינים ברב ברלנד!"

הרב נתן שרעבי

אהרן שוורץ – 11 חודשים בכלא ללא משפט

"אחד עשרה חודשים אדם מבוגר בן 84 בכלא ללא משפט, הקלטנו את כל הדברים האלה ותיכף ישמעו את זה גם ברמקולים, בן אדם מבוגר בן 84 חולה בכל גופו, נמצא 11 במעצר עד תום ההליכים, ללא הרשעה, ללא משפט. לא נשמע דברים כאלה במדינות מתוקנות במאה השנים האחרונות. מחבלים ורוצחים כבר שחררו ואותו משאירים במעצר, ולוחצים עליו, משתמשים במעצר הזה כלחץ פעיל לחתום על עסקת טיעון. להגיע להרשאה, להודות בדברים שהם רק תאוריה משפטית שפדיון נפש זה עושק – זה רק תאוריה משפטית."

"לוחצים עליו לקבל על עצמו את ההרשעה, זה שידור חוזר של 2017, ועכשיו זה יותר גרוע, הם עושים את זה אפילו בלי שום בושה, בלי שום בושה מפעילים לחץ – כ"כ פסול לחתום על עסקת טיעון, זה דבר נורא ואיום, אסור להסכים לדבר הזה – צריך למחות וזה מה שאנחנו עושים."

נתן שרעבי – סיפורים באמת מזעזעים משתיקים ומהרב ברלנד עושים רעש

"היה עכשיו סיפור שכולם שמעו עליו, כל המדינה יודעת. הסיפור על פלוני אלמוני, אני לא רוצה אפילו להזכיר את שמו. כולם יודעים שהוא אחד המנהלים של ביהמ"ש, והוא מינה שופטים על מנת שיעשו עימו כל מיני מעשים מתועבים, וכסף ושוחד. הפרשיה באמת גועל נפש, אבל אף אחד לא מדבר מילה, ואף אחד לא מתעניין, והוא יושב על כיסא למעלה. אף אחד לא פוצה ומצפצף."

"למה זה? כי יש לו כסף! כי הוא משלהם! הרב ברלנד מה החטא שלו? שהוא מחזיר בתשובה! זה רק החטא שלו. הרב ברלנד, החטא שלו שהוא מחזיר בתשובה. שעוד אנשים רודפים אחריו ואוהבים אותו, ונוהרים, ומאמינים בשם, ומתחזקים וחוזרים בתשובה ולא רוצים שיהיו חילונים בארץ. שעוד אחד רוצה לשמור שבת זה החטא שלו אצלם."

"אז הם אומרים: אנחנו נלחם בו עד הסוף, הוא יישב בכלא בלי משפט, כי הוא בכלא בלי משפט כבר 10 חודשים, אדם בן 84 עם מחלות. כל המחלות שלא רוצים היו לו: סרטן, שני צנתורים, התקפי לב, שני ניתוחים, יד שבורה, מה לא עבר הרב? מי שמכיר את הרב – הכול בשמחה, בחיוכים, בחיים הוא לא יגיד כואב לי. תשאל אותו: הכול טוב הרב? יענה: טוב, שלא תבוא לביה"ח בכלל, שלא תעז להתקרב לפה, אני פה ממש בבית הבראה, אלו המילים שלו."

אהרן שוורץ – עינוי הגוף

"רוצחים בשם החוק, שנה בכלא רוצחים אותו בעינויי גוף ונפש, שנה בכלא ללא משפט, שנה בכלא ללא הרשעה, שנה של עינוי דין וסילוף הצדק, שנה של קורונה בכול העולם – לשחרר מיד את הרב ברלנד. כולנו דורשים לשחרר מיד את הרב ברלנד."

"די לפשע הנתעב, די לנבלה המרושעת של הפרקליטות."

נתן שרעבי – הרב ברלנד ממתיק שואה וגזירות

"הרב ברלנד מוכן למות עבור כל יהודי כפשוטו, בגלל זה עכשיו הוא בכלא בכדי שלא יהיה פה שואה, חו"ש. ולא יהיו גזירות על כל ההתנהגות הזו נגד התורה."

"הרב ברלנד 10 חודשים בכלא, ויש עשרה חודשים קורונה מאז המעצר, בדיוק ככה, מאותו יום שהרב נעצר, זה היה ב- ט"ו בשבט תש"פ, שנה שעברה, אני זוכר שיומיים אח"כ, מישהו שלח לי הודעה לטלפון – חולה ראשון של הקורונה בארץ."

גלריית תמונות מרהיבה משיירת המחאה

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הסוכה זה חיבוק שמחבק אותנו הקב"ה – דברים קדושים לפני חג הסוכות

זאת לא ניסת עדיין לצעוק כל היום: "רבונו של עולם, הטעימני טעם סוכה"! איזה טעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *