צור קשר עם הרב ברלנד

גדולי המקובלים: הרב קוק והרב שיינפלד שליט"א – "אנחנו מתפללים על הרב ברלנד כל יום אלף פעמים"

בקשה חוזרת ונשנית של בחור שפגש את הרב שיינפלד שליט"א אל מול פתחו של הרב דב קוק שליט"א, הובילה אותו לשאול את הרב קוק מה דעתו באמת על מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

"הגה"ג הרב יהודה שיינפלד שליט"א, מגדולי המקובלים בדורנו, המספר בשיעור שמסר לפני שבועיים, על כך שהיה בשבת בטבריה אצל הרב דב קוק, ובער"ש נכנס אל הרב קוק."

"היה שם בחור שאמר לרב שיינפלד שלאחרונה אותם אנשי דלא מעלי שמדברים כנגד גדולי ישראל אומרים שהרב קוק מדבר כנגד הרב ברלנד. הוא ביקש מהרב שיינפלד שיספר את זה לרב קוק."

"הרב שיינפלד אומר בהקלטה הבאה: למה צריך לבדוק את זה מול הרב קוק? הרי אותם אינשי הם מוסרים אנשים, והרי אדם שמוסר הוא גם משקר, כי אם אין לו בעיה למסור, אין לו בעיה לשקר, אז מה יש לבדוק?"

"אבל אותו בחור לחץ את הרב שיינפלד שבכול זאת ישאל, והרב שיננפלד ניגש לרב קוק ואמר לו שמפרסמים שאתם מדברים נגד הרב ברלנד."

"הרב קוק ענה: איזה שטויות, מה יש לי לדבר נגד הרב ברלנד?"

"המשיך ואמר הרב קוק: אני מתפלל עליו כל יום אלף פעמים. אני מברך אותו, וגם עכשיו אני מברך אותו ומתפלל עליו."

"לפניכם ההקלטה שהרב שיינפלד מסר בגבעת אולגה, לאחר מכן, בהשגחה נפלאה, אותו בחור השאיר בקו המידע של ברסלב (025875777) גם הקלטה, בה הוא מספר מה היה עם הרב שיינפלד והרב קוק, זה אותו בחור שדיבר עם הרב שיינפלד, והוא גם הקליט את אותה שיחה."

"לצערנו בחלקים מסויימים ההקלטה לא כ"כ ברורה, אך שומעים ברור את הרב שיננפלד מספר לרב קוק שאומרים בשמו, ואת התגובה של הרב קוק. לאחר מכן אפשר לשמוע שהרב קוק אומר: אני כל יום מתפלל על הרב ברלנד אלף פעמים, כל יום על הרב ברלנד, כל יום אלף פעמים אני מברך ומתפלל עליו, וגם עכשיו אני מברך אותו."

דברי הרה"ג המקובל הרב יהודה שיינפלד שליט"א

"היה שם.. אצל הרב קוק מישהו.. שלחש לי ליד החדר של הרב קוק ואומר לי: הפיצו שמועה שהרב קוק נגד הרב ברלנד."

"עניתי: אחד שהוא חשוד על מסירה הוא חשוד גם על שקר.., אמרתי לו למה לשאול אותו? טוב, נכנסתי לרב קוק ואמרתי לו שמפרסמים שהוא דיבר נגד הרב."

"ענה לי הרב קוק: למה יש לי לדבר נגד הרב ברלנד? ואחרי זה הוסיף, ואני אלף פעמים כל יום מתפלל עליו."

עדותו של הבחור שביקש מהרב שיינפלד לשאול את הרב קוק לפשר השמועות הזדוניות

"שלום לכולם, בשבת שעברה הייתי אצל הרב קוק, מי שיודע הרב שיינפלד היה שם גם בשבת. ביום שישי הייתי עם הרב קוק והרב שיינפלד גם בחדר, אמרתי לרב שיינפלד שהוציאו לשון הרע כאילו הרב קוק דיבר כנגד הרב ברלנד."

"הוספתי: אולי הרב שיינפלד ישאל מה הרב קוק אומר על הרב ברלנד?"

"הרב שיינפלד שאל מה זה יעזור? הרי אנחנו יודעים מה האמת! אמרתי, אבל זה מה שתשאל אותו ונפרסם את זה לכולם. הרב שיינפלד הסכים, ואמר לרב קוק שמפרסמים שהוא מדבר על הרב ברלנד."

"בהתחלה הרב קוק צחק, אח"כ הוא אמר: שטויות, שטויות. היו חילופי דברים ביניהם .ולא הצלחתי להבין מה הם אמרו.. ישמעו את זה בהקלטה בהמשך."

"הרב קוק פתאום דפק על השולחן ואמר הפוך, אני מתפלל עליו כל יום. כל יום, אני מתפלל עליו אלף פעמים ביום, הוא חזר ואמר זאת שוב. אחרי זה הוא אמר, אני מברך את הרב ברלנד."

"חיכיתי עם זה עד עכשיו, כי השתדלתי שהדברים יהיו כמה שיותר ברורים, אני מקווה שעכשיו הדברים יהיו ברורים, בעז"ה."

בהקלטה הרב קוק והרב שיינפלד לא נשמעים ברור, אך עיקרי הדברים שכתבנו למעלה נשמעים היטב

הרב קוק עונה לרב שיינפלד: "אני מברך את הרב ברלנד קבוע."

"אני מברך אותו ומתפלל עליו כל יום אלף פעם, אלף פעם כל יום."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *