צור קשר עם הרב ברלנד

"הייתי חייב לדעת מה הפדיון נפש עשה לאבא שלי" – עדות מצמררת

כוחו של פדיון – עדות מצמררת של אדם שעשה פדיון נפש אצל מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, עבור אביו שחלה במחלה – הוא משתף אותנו במה עזר הפדיון לאביו.

"לפני כחמש שנים אבי חלה במחלה, החלטתי שאני עושה פדיון אצל הרב ברלנד שליט"א. אמרו לי שהפדיון הוא 10 אלף שקלים, שאלתי אם אפשר לחלק זאת ל- 20 תשלומים, הרב שליט"א הסכים – התשלום לפדיון התחיל, והמחלה הלכה וחזרה, הלוך ושוב, אחרי 21 חודשים אבא נפטר."

"לפני כשנתיים אחי התחיל להיפגש עם מתקשרת, באחד מפגישות התקשור היא אמרה לו שיש מישהי שנמצאת אצלו בתוך הבית. הוא שאל לטיבה, והמתקשרת ענתה שהיא פה כי היא מוגנת, היא נפטרה לפני חודש מדום לב, והיא מכירה אותו כי הוא יצא לפני חודש עם חברה שלה."

"אחרי סיום הפגישה אחי התקשר לאותה אחת שיצא איתה לפני חודש ושאל לגבי אותה אחת שהמתקשרת אמרה שהיא חברתה שנפטרה. 'אל תשאל, לפני חודש היא נפטרה מדום לב'."

"שבועיים אח"כ, בפגישה נוספת של אחי עם המתקשרת היא אמרה לו, 'עכשיו נכנסה דרך הדלת של המרפסת הילדה של השכנים בת 10 שנדרסה מתחת לבית עם אופניים'. למחרת אחי פגש אקראית את האימא של הילדה ובירר עם הייתה לה ילדה שנפטרה. היא אישרה שהייתה לה ילדה בת 10 שנדרסה עם אופניים ונהרגה."

"עוד כמה סיפורים כאלה שחווה עם המתקשרת אומתו ע"י אחי. בערב חג הפסח של לפני שנתיים, אבי התגלה למתקשרת, כאשר הם היו בפגישה. הוא התחיל לספר לה דברים שידועים רק לבני המשפחה, ואין כל אפשרות שהיא יכלה להכיר אותם."

"במוצאי החג אחי התקשר אליי וסיפר לי את הסיפור, ואני אמרתי לו שדבר אחד מאוד מסקרן אותי – ערכתי את הפדיון נפש אצל הרב ברלנד עבור אבא, אני רוצה לדעת מה הוא פעל. אני מאין בצדיק, מאמין ברב ברלנד, ורוצה לדעת מה הפדיון פעל."

"בערב חג השבועות אבי שוב הגיע, הפעם היא שאלה אותו מה פעל הפדיון. צריך להבין שאבא שלי היה שומר חצי שבת, כלומר, מצד אחד הוא היה מדליק את האור והמזגן, אך הוא לא היה מעשן ולא נוסע בשבת. אבי ענה למתקשרת: 'הגזירה הייתה, את הגזירה אי אפשר היה לבטל, אבל הפדיון מתק לי את הייסורים, הייתי צריך לעבור ייסורים הרבה יותר גדולים'."

"אבי המשיך וסיפר שהכניסו אותו ישירות לגן עדן ושהוא לא היה צריך לעבור בגיהינום בכלל."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור למתפללי בית הכנסת מורי סאלם בראשון לציון במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

בית הכנסת מורי סאלם בראשון לציון ○ המקווה ○ תקציר מתוך השיעור בשיכון המזרח בראשון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *