צור קשר עם הרב ברלנד
המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א בהפגנת מחאה ותפילה מול מגרש הרוסים

המקובל הרב אלמליח שליט"א מול מגרש הרוסים – "אכזריות קשה כנגד הרב והרבנית ברלנד"

אל מתחם מגרש הרוסים עם שאר תלמידי מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, הגיע גם המקובל הרה"ג הרב שלמה אלמליח שליט"א.

מעבר לחובה הגדולה להתפלל על הצדיק, יהודי מבוגר שנרדף בכדי לכפר על העוונות של כולנו, "אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא" (ישעיהו נג), יהודי קדוש, אך סובל מחוליים רבים, "אִישׁ מַכְאֹבוֹת וִידוּעַ חֹלִי" (שם), הרגשת הציבור כולו שחייבים למחות על ביזיון התלמיד חכם.

תפסנו את הרב אלמליח שליט"א לשיחה קצרה וחשובה, בכדי שישפוך קצת אור לגבי מצבו הקשה של מורינו הרב ברלנד שליט"א.

"המשטרה מתנהגת באכזריות גדולה מול הרב ברלנד. שמענו שבשבת מהרגע שהרב נעצר הייתה שם אכזריות גדולה מאוד, הם זרקו לרב את התיק עם הספרים, עם הבגדים. לא נתנו להכניס בגדים, לא נתנו להכניס כלום", פתח הרב אלמליח שליט"א את דבריו.

"שמענו מנתן רובנשטיין שהרב סבל ייסורים נוראיים בשבת בבית הסוהר, הם כיבו לו את האור והרב צריך לצרכיו, צריך להתפנות, צריך טיפול, הרב מאוד מבוגר זה לא גיל פשוט."

"ועם כל זה היום הם כבר מביאים אותו לירושלים, חשבנו שזה יהיה למחוזי בסוף הביאו אותו לפה, הם אזקו אותו בידיים ולקחו אותו בברוטאליות לכיוון החקירות. היד של הרב מאוד נפוחה, הרגליים שלו נפוחות מבצקת – ואותם זה לא מעניין."

"הבוקר הם באו גם לעצור את הרבנית בשיא האכזריות, הרבנית נפלה, התנפחה לה כל העיין והיא בצבעי כחול ואדום, ועם כל זה בשיא האכזריות הם לא היו מוכנים לפנות אותה באמבולנס, הם לקחו אותה ברכב משטרתי."

"אנחנו נמצאים עכשיו מול מגרש הרוסים עם כל אנשי שלומינו, נושאים תפילה לבורא עולם שיציל את מורינו הרב ברלנד שליט"א."

"הרב ברלנד נמצא עכשיו בעימות חקירה, הם עושים כנראה חקירה מהירה, הם עושים עימות עדויות, כנראה אותו רשע הולך להפליל את הרב כך נראה, היה לא תהיה. כמובן שידיו של הרב לא במעל הזה כמו שאנחנו יודעים."

"אנחנו לא יודעים לאיפה זה יתפתח, שאלתי את הקצינים אם הרב ישאר פה היום, או שמא יטלטלו אותו לרמלה כל יום, גם הם לא יודעים, נראה שכול יום יטלטלו אותו."

"בנוגע לרבנית יתכן שהיא תהיה במעצר, או שאחרי החקירה היא תשתחרר, אי אפשר לדעת, לכן אנחנו מחכים לראות איך יתפתחו פה העניינים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

בראש השנה יכתבון • סיקור נרחב מימי ראש השנה בצילו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

קיבוץ ראש השנה בצילו של מורינו הרב שליט"א ○ תפילות היום הקדוש ○ דברי אלוקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *