צור קשר עם הרב ברלנד
הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א עם הרב עופר ארז שליט"א

פיקוח נפש: הרה"צ עופר ארז שליט"א על פדיון השבויים של הרב ברלנד שליט"א

דברים מסמרי שיער מפי הרה"צ הרב עופר ארז שליט"א, על הפיקוח נפש בהשתתפות בפדיון השבויים של כ"ק מורינו, הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. אלה דבריו.

"ישבתי בשלושה החודשים האחרונים הרבה עם תלמידי מורינו הרב ברלנד, אשר עוסקים במסירות נפש בכול צרכיו הרפואיים והמשפטיים. נפגשתי פעמיים גם לשיחות ארוכות עם העו"ד עמית חדד, ועוה"ד רותם טובול."

"מהבחינה המשפטית אנחנו נמצאים במערכת מאוד לא פשוטה, הפרקליטות ומערכת בתי המשפט נלחמים במורינו הרב ברלנד בצורה לא מובנת. זה לא מובן גם אצל האדם החילוני, לא הדתי והמאמין, עד כדי שלא מבינים על מה כל המלחמה, וודאי שזה לא כפשוטו. העו"ד אמר לי שלא היה מעולם כזה דבר, שעבור סוג האשמות כאלה לשים את הרב במעצר. שהרב בגיל שלו, ובמצב שלו ישב במעצר על האשמות שהם על גבול ההזיה והחוסר מציאות. לא מובנת המסירות נפש שלהם להחזיק את הרב במעצר."

"ישבתי עם האברכים שעוסקים בזאת ביום ובלילה, ומדובר באינסוף פרטים ואינסוף מלחמה. לרב יש את המהלכים שלו בצורה מאוד מיושבת, עד כדי כך שלכאורה, מס' פעמים זה נראה מצד הרב שהוא לא רצה להשתחרר. היום נראה שמורינו הרב ברלנד רוצה להשתחרר, ובנוסף מצבו הרפואי הוא נורא קשה."

"בערב יום כיפור שוחחתי עם הרב בצורה מאוד מתונה ומיושבת, ושאלתי אותו אם הוא רוצה שנעשה את כל המהלכים האלה. אנחנו יודעים עד כמה מורינו הרב ברלנד מסר נפש עבור כל אחד מאיתנו, אז אנחנו חייבים לעשות את שלנו."

"מהבחינה הרפואית חייבים להגיד כל יום 7 תיקוני הכללי ולהתפלל על מורינו הרב ברלנד. מצבו הוא מאוד לא פשוט, אבל לרב יש כוחות נפש שאנחנו לא מבינים. גם בצד הרפואי יש מלחמה מאוד גדולה, ממש על כל מסמך וכול דו"ח רפואי. אין בזה שום היגיון, לא תורני, ולא חילוני ולא של אומות העולם. נגיד שהם לא מחזיקים שהרב הוא רב, לא משנה, אבל מדובר ביהודי בן 84, למורינו הרב ברלנד יש 26 מחלות שונות."

      הרב עופר ארז על פדיון הרב ברלנד 1

"בכול יום מתמודדים עם הכנסות של רופאים שונים מתחומים מגוונים לטפל ברב, זו מלחמה כי יש מי שמקשה על כל צעד שאנחנו עושים –בכדי לנהל כל זאת צריך המון ממון. חייבים לציין שכול מי שמתעסק כרגע בעניין של מורינו הרב ברלנד, לא מקבל שום שכר. כולם מתנדבים ובמסירות נפש מאוד גדולה. אך, ההוצאות של עורכי הדין וכול הדברים הנלווים עולים הרבה מאוד כסף."

"ההחלטה הסופית בעניין ההוצאות היא של וועדת הרבנים, אני רק מעביר להם את האינפורמציה. מנסים לחסוך ככל האפשר, אבל רוב הדברים הם בגדר פיקוח נפש או קרוב לכך. לכן באספת וועדת הרבנים החלטנו לצאת לציבור ולהכריז על מגבית פדיון השבויים. אם היו שומעים את הסכומים, וכול זה בכדי להגיש למורינו הרב ברלנד את העזרה הבסיסית."

"אני לא יכול לפרט, אבל באחת העתירות נאמר שלכול אדם בישראל מגיעים הצרכים הבסיסיים, אבל גם זה היה חסר עבור מורינו הרב ברלנד. "אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ נָגוּעַ מֻכֵּה אֱלֹהִים וּמְעֻנֶּה. וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ מְדֻכָּא מֵעֲו‍ֹנֹתֵינוּ מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא לָנוּ" (ישעיהו נג ד-ה). אני לא מבין, זה מעל להשגה שלי, אבל במעט מהמעט שמבינים – רואים שמורינו הרב ברלנד קיבל על עצמו את כל ייסורי הדור."

"אם היו שומעים פרטים, היו מבינים שזה לא בגדר האנושי מה שהרב ברלנד מקבל על עצמו וסובל – דברים מאוד קיצוניים וחריפים. כל אדם אחר, הגיבור והחזק ביותר, לא היה יכול להחזיק יום אחד מעמד במה שהרב ברלנד עובר במשך כל התקופה הזו. לכן – לעזור לעניין של הרב זו זכות. רק העתיד יגלה לנו מה נעשה פה, ממש סיפורי מעשיות משנים קדמוניות כל המהלך הזה."

"וועד הרבנים קבע השתתפות בסך 520 ש"ח לכול משפחה, הכול הולך נטו עבור פעולות למען מורינו הרב ברלנד. זו מצוות צדקה, פדיון שבויים ופיקוח נפש במעלה הגדולה ביותר."

      הרב עופר ארז על פדיון הרב ברלנד 2

"דוגמה קטנה, התעוררה שאלה רפואית, ואתמול בשבע בבוקר דיברו אחד הפעילים עם שני עוה"ד במשך שעה וחצי בטל' בכדי לראות איך מתמודדים עם זה. מדובר על שיחות לפנות בוקר, שיחות בלילות, שבעה עו"ד מתמודדים במשרד של עמית חדד עם העניין של מורינו הרב ברלנד."

"בעתירה האחרונה ביקשנו חוות דעת מחמישה עו"ד מהשורה הראשונה בישראל, מעבר לעבודה של עוה"ד של הרב. הם קראו חומר של מעל 400 דפים ואמרו שאי אפשר להגיש עתירה טובה מזה. בשבועיים האחרונים היו יותר מ- 8 עתירות משפטיות רק על העניין של מורינו הרב ברלנד."

"העתירות הם ממש על דברים קשים, אחרי ניתוח הוציאו את הרב עם אזיקים. הרי כל בר דעת מבין שהמקום היחיד שהרב יכול לברוח אליו הוא ביה"ח. ממש אחרי הניתוח אזקו את הרב למיטה, ועל זה הייתה עתירה נוספת. הרב סבל כאבים עזים ביד וסירבו לתת לו להיבדק, אנחנו עתרנו וגילו שאכן היד נשברה לו. דא"ג, אחרי שבועיים הגבס נרטב והם לא הסכימו להחליף לו אותו, האסירים חתכו לו והורידו אותו. ואלו רק פרטים קטנים, יש דברים הרבה יותר דחופים."

      הרב עופר ארז על פדיון הרב ברלנד 3

להשתתפות במגבית החירום עבור פדיון השבויים של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

מרכז עזרה וחסד ע"ש מוהר"ן מברסלב להצלת מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א  לתרומה ישירה לחץ כאן

לתרומה במענה טלפוני פנו למס' – 0527-184-729

להאזנה לדברי רבני הקהילה ולהרמת התרומה הקדושה בכרטיס אשראי (100% לקרן פדיון שבויים) חייגו כעת *9148 שלוחה 10

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת" • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום שלישי ליל ד' …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *