צור קשר עם הרב ברלנד
הציור באדיבות יהושע וייסמן

פרשת ואתחנן – "יש רק משהו אחד שאנחנו יכולים לתת לה' – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

ה׳ אומר: זה לא הולך ככה, אני לא רק נותן מתנות. אני גם רוצה ממך משהו. מה אתה נותן לי?

האדם אומר: מה אני יכול לתת לך ה', אין לי מה לתת לך. אני אין לי כלום. אני עני ורש. אני לא חכם. ואני לא מבין. אתה חונן לאדם דעת, אתה הכל נותן, הכל אצלך, לי אין כלום.

אבל יש דבר אחד שאתה כן יכול לתת לי, וזה ה׳ לא יכול לתת, בשום אופן הוא לא יכול לתת. רק אתה יכול. זה אין לה׳. את זה אין לו וזה חסר לו ואת זה הוא רוצה ממך – אמונה.

זה שאתה מאמין בה' ואתה מצפה לו ואתה מתחבר אליו ואתה מתקשר אליו, זה החלק שאתה נותן, ואז אתה יוצר את הכלי שהוא יכול לתת לך.

וזה מה שהאבות עשו. הם לא ראו כלום כלום כלום, הם רק האמינו והאמינו ומסרו את נפשם ועמדו בניסיונות. הם עשו את הכלי הגדול הזה, הנפלא הזה, הם רק הכינו כלים כלים כלים.

האבות סבלו, היו להם ייסורים קשים. מה אמר יעקב אבינו בסוף ימיו? ״מעט ורעים היו ימי שני חיי״. עם ישראל יוצאים ממצרים, עוד מעט יהיה להם טוב. יהיה להם מן, יהיה להם שליו, תהיה להם באר, עננים ילוו אותם, אחר כך יגיעו לארץ ישראל, יהיו להם דברים נפלאים, אבל מה היה לאבות? לא היה להם כלום, הם רק השקיעו והשקיעו והשקיעו, הם עשו את הכלי, ועשו זאת לדורי דורות, עד ביאת משיח צדקנו. כי הקב״ה לא נותן בחינם. הוא אומר אני רוצה שתתנו לי את הכלי.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

לֹא רָאָה שִׂמְחָה מִיָּמָיו • הילולת רבי נחמן מברסלב זיע"א הגדולה בתבל בהשתתפות הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

שירה וריקודים בשמחת בית השואבה לכבוד רבינו הקדוש ○ דברי אלוקים חיים במעלת וגדולת רבינו …

One comment

  1. להבין קצת את דברי הרב בעומק. השם שואל מה אתה נותן לי? הרב בלשון מתוקה מסביר שצריך לתת אמונה לשם. איך? על ידי שמתקשרים ומתחברים לשם זה הכלי שנותנים לשם כדי לקבל את השפע וכו מה חסר באמונה שלנו שעוד הכלי לא שלם? שאם הכלי יושלם על ידי זה תבוא הגאולה ונקבל את הדעת של שעשוע עולם הבא שאין שם קושיה? מה שחסר להשלים את הכלי. זה! ליראה מלפגוע ביהודי דיברתה על יהודי אפילו שונא אפילו חולק אין לך אמונה הכלי עוד פגום!! רק החברות האהבה השלום בן אחד לשני בן המשפיעים בן הרבנים בן החסידים בין לטאים כולנו מפורדים אין ברסלב כולם חולקים על כולם לכן השם מה שרוצה עכשיו מכולנו אחד אחד להתחיל לחפש איך לעשות שלום איך להשלים אחד עם השני איך לכבד אחד את חברו להשלים בין השונאים נקבל ונכבד את השונה מימנו שנראה את החן של חברו לחפש רק את הטוב בשני ואז תבוא הגאולה ואז הרב יתגלה כי התפקיד של הרב זה להציף את השקר עד שהשקר ירגע ויומר אין לי עוד מה לשקר לכן רק אהבת חברים תשמור עלנו מן השקר ואז הרב יתגלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *