צור קשר עם הרב ברלנד
הציור באדיבות יהושע וייסמן

פרשת ואתחנן – "יש רק משהו אחד שאנחנו יכולים לתת לה' – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

ה׳ אומר: זה לא הולך ככה, אני לא רק נותן מתנות. אני גם רוצה ממך משהו. מה אתה נותן לי?

האדם אומר: מה אני יכול לתת לך ה', אין לי מה לתת לך. אני אין לי כלום. אני עני ורש. אני לא חכם. ואני לא מבין. אתה חונן לאדם דעת, אתה הכל נותן, הכל אצלך, לי אין כלום.

אבל יש דבר אחד שאתה כן יכול לתת לי, וזה ה׳ לא יכול לתת, בשום אופן הוא לא יכול לתת. רק אתה יכול. זה אין לה׳. את זה אין לו וזה חסר לו ואת זה הוא רוצה ממך – אמונה.

זה שאתה מאמין בה' ואתה מצפה לו ואתה מתחבר אליו ואתה מתקשר אליו, זה החלק שאתה נותן, ואז אתה יוצר את הכלי שהוא יכול לתת לך.

וזה מה שהאבות עשו. הם לא ראו כלום כלום כלום, הם רק האמינו והאמינו ומסרו את נפשם ועמדו בנסיונות. הם עשו את הכלי הגדול הזה, הנפלא הזה, הם רק הכינו כלים כלים כלים.

האבות סבלו, היו להם יסורים קשים. מה אמר יעקב אבינו בסוף ימיו? ״מעט ורעים היו ימי שני חיי״. עם ישראל יוצאים ממצרים, עוד מעט יהיה להם טוב. יהיה להם מן, יהיה להם שליו, תהיה להם באר, עננים ילוו אותם, אחר כך יגיעו לארץ ישראל, יהיו להם דברים נפלאים, אבל מה היה לאבות? לא היה להם כלום, הם רק השקיעו והשקיעו והשקיעו, הם עשו את הכלי, ועשו זאת לדורי דורות, עד ביאת משיח צדקנו. כי הקב״ה לא נותן בחינם. הוא אומר אני רוצה שתתנו לי את הכלי.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

מתנה: ה'פרקים נבחרים' להורדה והדפסה בצבעוני ושחור לבן

רבים התוודעו כבר לאור הנפלא של – "הפרקים נבחרים" שגילה מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *