צור קשר עם הרב ברלנד
רבי אהרן שוורץ - קבמ"ץ ק"ק 'שובו בנים'

"על מחאת הערבים שומרים ואותנו תוקפת העירייה" – מאהל המחאה מול כלא אילון רמלה

אחרי שבפרשת ויצא תשפ"ב שבתו ברמלה אצל מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, כמאה איש, זוהי הזדמנות נפלאה לשמוע על המחאה המתחזקת מול כותלי כלא אילון.

בשיחה מרתקת ששודרה בקו הצדיק (02-532-6502), סיפר הרב אהרן שוורץ על התארגנות הקודש של תלמידי וחסידי ברסלב שובו בנים, יחד עם אוהדי ומוקירי מורינו הרב ברלנד שליט"א – הגחלת הבוערת רק הולכת ומתחזקת בציפיה לצדיק.

"למרות שעיריית רמלה נלחמת בנו ושולחת פקחים שבכול פעם מחדש מפרקים לנו את המאהל, אנחנו לא מתייאשים, ובכול פעם מחדש מרימים את הכול בחזרה."

מתאר הרב שוורץ את הטלאות שהן מנת חלקם של תלמידי הרב ברלנד שליט"א, שלמרות כל שנות הרדיפה הקשות ממשיכים להאמין ולהידבק ברבם, צדיק האמת.

"בזכות התרומות הצלחנו עד כניסת השבת להשיג אוכל מבושל לשבת והשגנו מכלי מים גדולים. זו הייתה השבת הראשונה ברמלה באז כניסתו של מורינו הרב ברלנד שליט"א לכלא. הקימו שם אוהלים, הגיעו אפילו משפחות שלימות עם ילדים לשבות מול הצדיק. השיא היה בדמות סבתא בת 80 שהעבירה את השבת באוהל יחד עם משפחתה."

"אנשים רבים התעלו על עצמם וויתרו על התנאים אליהם הם רגילים, ומסרו נפש בשבת אצל הצדיק."

"הייתה שבת נפלאה, תפילת ערבית ארכה כשלוש שעות עם שירים וריקודים ותפילת שחרית כחמש שעות. היה איתנו הספר התורה שנדד עם מורינו הרב ברלנד בגלות."

"התושבים מסביב ואפילו אנשי השב"ס ממש גילו הערכה לכול הפעילות שלנו. אמנם בשבת ישנם יותר אנשים, אבל בכול השבוע ישנם אנשים במתחם, בחורים ואברכים."

"הכי הזוי שלנו מתנכלים בלי סוף, אבל במוצ"ש שהגיעו לשם ערבים עם דגלי פלסטין ושרו שם שירי שנאה למדינת ועם ישראל, והשוטרים שומרים עליהם."

"הכי חשוב שהציבור ישתתף בעצרות התפילה על מורינו הרב ברלנד שליט"א, חשוב לבוא להתפלל על הרב שלנו. יש כל יום עצרת מול הכלא ברמלה ברח' לוחמי בית"ר פינת לוחמי בית"ר, בין השעות 7- 9."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת ויצא לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת ויצא: עלון שביבי אור לפרשת ויצא שיעוריו מאמריו …

2 comments

  1. חנוך משה אליהו טרויבע

    יישר כח רב, להגה"צ הרב משה צנעני שליט"א, על דברי אלקים חיים, המחיים את הנפש. כה לחי.

  2. עלי לא תעבדו

    מתאר הרב שוורץ את הטלאות שהן מנת חלקם של תלמידי ברלנד

    אכן טלאי על גבי טלאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *