צור קשר עם הרב ברלנד

פגישה עם הרב ברלנד שליט"א מצילה יהודי ממות ומחזירה אותו בתשובה שלימה

"יש לי חבר ילדות מבת ים שבן דוד שלו מאזור יפו, הוא הסתבך, הוא היה פורט צ'קים והסתבך עם כנופיה של ערבים. הם ביקשו לשלוח יד בנפשו, הוא הבין שזה עניין של זמן, כמה שהוא ימלט ימצאו אותו יום אחד וישימו קץ לדבר הזה. הוא ברח ליוהנסבורג ושם היה שותף של אלי אסרף, כולם מכירים אותו, הרב היה מתגורר אצלו שם, הוא אחד מבעלי הממון ביוהנסבורג, הוא היה שותף שלו."

כך נפתח הסיפור המדהים של יהודי עשיר ובעל נכסים שנאלץ לברוח מאנשי העולם התחתון עד לדרום אפריקה, אך גם שם לא פסקו ייסוריו. פגישה מיוחדת עם מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א מצילה אותו ממוות ומחזירה אותו בתשובה שלימה. זהו המשך הסיפור

"יום אחד הוא הגיע לרב ברלנד עם סכום מאוד גדול לתת לרב כצדקה, הרב לקח את הכסף ודחה אותו בשתי ידיו, ואמר לו: אני לא רוצה את הכסף שלך, אני רוצה את הנשמה שלך, הוא לקח את הכסף בחזרה."

"עברו כמה ימים, רק להקדים איך נראים הבתים שם ביוהנסבורג, זו שכונה יהודית שמוקפת בשמירה שכול השודדים שרוצים להגיע לבתי היהודים העשירים לא יוכלו להיכנס לשכונה הזו. וגם אם מישהו יצליח להסתנן, אין שם בתים גבוהים, חוץ מהמלונות ששם. יש שם ווילות שמוקפות בגדר חשמלית, שאם השודדים נוגעים בהם מתחשמלים במקום, בתוך הבית זה בנוי כלובים כלובים."

"הייתי בבית של אסרף, זה אומר שאם הצלחת לחדור לחצר אתה לא יכול להיכנס לתוך הבית, פרצת לתוך המטבח אתה לא יכול להיכנס ישירות לתוך הבית,, אתה צריך לפרוץ עוד דלת שמפנה אותך לפרוזדור. פרצת עוד אחת…, ממש סורג…, הכול תמיד סגור בגלל הגנבים שיש שם."

"וגם יש להם שומרים מחוץ לבית עם נשקים, וגם בתוך הבית בחצר הם כל הזמן מאוימים שם, אני זוכר שהייתי בסלון שלו אין לו טיפת אוויר בסלון, כמו קובייה כזו, הכול מוקף מצלמות, עם מסך ענק שמראה מה קורה עם כל זה, אין לו שום חלון להסתכל החוצה."

"היהודי הזה שנתן לרב את הכסף והרב לא לקח ממנו, אחרי כמה ימים שהגיע לביתו, הסדר הרגיל שהוא מגיע עם רכבו, השומרים בחוץ רואים אותו, פותחים לו את החניה, מכוניות לא חונות בחוץ הכול בתוך הבית בחצר. כשהוא הגיע הוא כבר ראה ניידת משטרה מחכה בחוץ, השוטרים ניגשו אליו ואמרו לו שהם רוצים לדבר איתו בתוך הבית."

"הוא נכנס פנימה עם שני שוטרים, שם הם ביקשו שיפתח את הכספת, אמרו: אנחנו רוצים לראות, אתה מעלים מס, כל מיני דברים, הוא הרגיש שמשהו לא בסדר ולא רצה לפתוח, הם הוציאו את הנשקים וכיוונו לילדים, שמו לו אקדח על הראש."

"אשתו התחילה לצרוח כשהיא ראתה את הנשק על אחד הילדים – והילדים קטנים. הוא לא היה מוכן לפתוח, היו לו שם מיליוני דולרים, חוץ ממשכנות שנתנו לו, הוא היה מלווה שם לגויים והפקידו לו משכונות של יהלומים. זה הי גבוה פי כמה וכמה ממיליוני המזומנים שהיו לו שם…, היה לו קשה מאוד לפתוח, אבל הצרחות של אשתו וכול הבלגן שהיה, הוא פשוט נכנע ופתח."

"הם לקחו הכול בשקיות ואמרו לו שהוא מתלווה אליהם לתחנת המשטרה, שם אולי יחזירו לו את זה. לקחו אותו בתוך ג'יפ משטרתי, בפנים ישבו עוד 2 שוטרים…, נסעו בתוך יער לפחות 25 דקות. במעבה היער הוציאו וזרקו אותו, לקח לו שעה עד שעתיים להגיע לכביש ושם לעצור טרמפ. הוא הגיע לתחנת המשטרה והרגיש שמשהו לא בסדר, הוא רצה את הכסף בחזרה."

"דרך המצלמות בביתו ראו את השוטרים, התברר שאלה לא היו שוטרים, אלא 4 גנבים המוכרים למשטרה שהצליחו כבר לעבור את הגבול."

"הנס שהיה כאן שהוא היחידי שיכול להעיד עליהם. גם אשתו לא ידעה שמדובר בכנופיה של גנבים, חשבו שהם שוטרים, הם היו עם מדים של שוטרים, ג'יפ של המשטרה. הם יכלו גם לתת לו שתי יריות ולהרוג אותו, זה היה באמצע יער ואף אחד לא היה שומע אותם. או, אם יקרה להם איזה עיכוב, וגם הוא היחיד שיכול לזהות אותם ולהעיד היו הורגים אותו, מתנהלים לאיטם בסבלנות, קוראת תקלה."

"במקום זה זורקים אותו ועד שיצא מהיער ייקח שעה שעתיים, יכולה להיות להם תקלה בגבול ויכולים לתפוס אותם."

"הנס הגדול זה מה שהרב ברלנד אמר לו, אני לא רוצה את הכסף שלך, אלא את הנשמה שלך, זה ב"ה, היה נס פלאי עם הרב ברלנד."

"הרב אומר מילה זה הכול מדויק, ב"ה מאז, אחרי הבלגן שקרה הוא חזר לארץ ובירר ומצא שמבקשי נפשו נמצאים כבר בשמיים – הוא חזר לארץ אדם חרדי, ב"ה שומר תורה ומצוות, ב"ה, עוד אחד מהניסים שהרב מחולל."

באדיבות קו הצדיק 02-532-6502

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

סוד לשמש שם אוהל בהם • המאמר היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מה קרה כשהקב"ה כפה על עם ישראל הר כגיגית? ובאלו צירופים תלויה הגאולה? כל זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *