צור קשר עם הרב ברלנד
מעמד מדהים של קבלת פני רבו - אלפים במעמד שחרורו של מורינו הרב ברלנד (צילום: אחרי הצדיק און ליין)

שיעור ראשון מרגע השחרור – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א: צפו בדברי הגאולה

שיעורו המלא הראשון של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, מיד עם שחרורו. היום, י"א טבת תשפ"ב, ממרפסת ביתו נאוה קודש בחסדי ה' יתברך! יום הגאולה המבורך.

"ימים על ימי מלך תוסיף שנותיו כמו דור ודור"

"עשרה בטבת זה בעצם יום הכיפורים, עכשיו אחרי יום כיפור. עשרה בטבת דוחה שבת ולכן לא יוצא בשבת אף פעם היארצייט של רבי נתן – כי רבי נתן זה הרב'ה בעצמו. וזה הניסים של רבי נתן והרב'ה, כי הוא הרב והתלמיד שחיכו להם מבריאת העולם."

"אדם הראשון לפני שהוא חטא, לפני שהוא חשב לחטוא, פרחו הנשמות של הרב'ה ורבי נתן. והם מחוללים את כל הניסים (הכוונה פועלים אצל ה' יתברך) שיהיו עד סוף כל הדורות הם מחוללים אותם, והם חוללו את השחרור! הפוך! "ונהפוך הוא, אשר ישלטו היהודים המה בשונאיהם!" (הצדיק פורץ בשירה יחד עם קהל האלפים)."

"עכשיו יחזקאל פרק כד פסוק ב "עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה" ("בֶּן-אָדָם כְּתב לְךָ אֶת שֵׁם הַיּוֹם אֶת עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה: סָמַךְ מֶלֶךְ-בָּבֶל אֶל-יְרוּשָׁלִַם, בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה") מה זה "עֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה"? מה מיוחד ביום הזה מכל הימים, שביום זה התחיל להחרב בית המקדש, וצריך להבנות הבית השלישי? אז כתוב: "בְּעֶ֙צֶם֙ הַיּ֣וֹם הַזֶּ֔ה נִמּ֖וֹל אַבְרָהָ֑ם וְיִשְׁמָעֵ֖אל בְּנֽוֹ׃" (בראשית יז כו) שבחברון אמרו שלא יתנו שיהיה ברית, לא יתנו! כמו שעכשיו ימח שמם בטלוויזיות התחילו להסית, להגיד מה זה חותכים ילד בן 8 ימים?! כי לא היה דבר כזה בעולם כבר אלפיים שנה כי יצחק נולד ב2048, 1948 נולד אברהם. אלפיים שנה לא ראו בריתות! נח נולד מהול, חנוך מהול, אבל ברית?! לחתוך ילד בן 8 ימים?! חתיכות חתיכות??! זה רק גילוי של התורה הקדושה! על פי שכל וטבע אין דבר כזה לחתוך ילד בן 8 ימים."

"עכשיו המדענים גילו שרק בגיל הזה הדם נקרש מיד! ודוקא ב 8 ימים התינוק לא מרגיש שום צער. והתינוקות לא בוכים בכלל (ואם כן בוכים זה כי נבהלים מההמולה. הרב בשיעורים) להפך הם שמחים מאושרים! הוא רק מחכה לרגע הזה!"

השיעור המלא מיום שחרורו של מורינו הרב ברלנד שליט"א (מתחיל בדקה 8:50)

""וּמִבֶּטֶן לְשִׁמְךָ הֵמָּה נִמּוֹלִים" (פיוט יום ליבשה), מהבטן מההריון הוא כבר מחכה לרגע הזה, שיקחו את הקליפה הנוראה הזאת! רק הצדיק יכול להוריד אותה, רק רבינו יכול להוריד אותה! אז אמרו שאם אברהם יעשה פה ברית מיד ישחטו אותו יעלו אותו למוקד! אז ענר ואשכול אמרו אנחנו נהיה ראשונים. כי למה הוא לא נסע לקבר רחל?"

יש קושיה נוראה, ברית שיעשה בקבר רחל או בשובו בנים שיעשה במערת המכפלה ברית, במירון. למה אצל ממרא?! מי זה ממרא הזה?? זקן ממרא?! שם עושים את הסעודה? מה לו ולממרא? למה הוא חבר של ממרא?! אלא מה אומר רש"י "ממרא נתן לו עיצה על המילה" עיצה? וכי אברהם צריך עיצות ממישהו?? אם כן לעשות או לא? ה' אמר לו לעשות מילה מיד הוא עושה! ה' אמר לעקוד את יצחק עוקד את יצחק! ישמעאל אמר ליצחק אני יותר גדול ממך! לי עשו ברית בגיל 13, כבר יש לי דעת, הרגשתי יסורים נוראים! כי בגיל 13 זה יסורים הכי נוראים בעולם. בגיל 8 בכלל לא הרגשת כאבים! אמר לו יצחק: אני אם ה' יגיד לעקוד אותי, ולשחוט אותי אלך בשמחה! (ומיד ציווה ה' על העקידה)."

"יעקב גלינסקי היה בבית עם מוהל (ברוסיה כשזה היה אסור למול) ופתאם נכנס סוכן קג"ב, ואמר שהוא רוצה למול את בנו שיבוא לכתובת כך וכך, יראה גברת עם ארנק יוצאת יכנס לדירה והתינוק יהיה בעריסה. והמוהל מיד ברח מהדלת החוצה, היתה שם עוד דלת. ברוסיה חייב שתי דלתות בכל דירה. כמו היום, חייב שתי דלתות בכל דירה, אם באים מהדלת הזאת, אתה כבר ברחת מהדלת השניה, ומי שיש לו דלת אחת אבוד."

"המוהל חזר ואמר לו זו מלכודת! מה אמרת לו שאני מוהל?! הוא אמר הבטחתי שנבוא, חייבים! אמר לי תעלה קומה שלישית, תצא גברת עם ארנק. תכנס לדירה, הילד יהיה בעריסה. טוב הם הלכו, עלו 3 קומות, ראו גברת עם ארנק יוצאת, נכנסו לדירה מצאו תינוק בעריסה. מלו אותו, יעקב גלינסקי היה סנדק. יש לו צוואה בכל ברית לספר את הסיפור הזה."

"היה שם 12 ככרות לחם ו 12 ביצים (שכר טרחה על המילה, אשר בימים ההם זה היה נחשב הון עתק) הוא אמר לעוזרת תביאי לי תלושים! אתם קג"ב אין לכם בעיה, איך אני אסתובב עם זה ברחוב? יחשבו שדדתי בנק! שדדתי סופר. אחד הולך עם כזה דבר ברוסיה.."

"יום אחד הוא הולך ברחוב ופתאם הסוכן קג"ב עבר והכיר אותו, אומר לו: תודה שמלת לי את הבן שלי! היום היהודים למטה אבל אני יודע שהיהודים יחזרו למעלה יום אחד! יהיה ליהודים טוב, עוד מעט הכל יתהפך! החושך יתהפך לאור!! ואז נראה את האור! אני רוצה שיהיה לי כבר בן מהול!"

"עכשיו אנחנו מדברים על הברית הראשונה בתולדות האנושות. לחתוך ילדים?! אז עכשיו אומרים בטלוויזיות ימח שמם, יאיר לפיד וכל החבר'ה שלו. הם רוצים עכשיו לעקור את הברית! הם לא יודעים שאנשים יקפצו מהגגות כדי למול את הבן שלהם! עם ישראל לא יוותר על הברית לעולם!"

"ואברהם אבינו צריך למול את הבן שלו בחברון, כולם שונאים אותו שנאת מוות, מחכים שיהיה איזה טעות קטנה ושוחטים אותו! פרשת וירא פסוק ראשון כולם יקראו את זה בבית ("וַיֵּרָא אֵלָיו ה' בְּאֵלֹנֵי מַמְרֵא וְהוּא יֹשֵׁב פֶּתַח הָאֹהֶל כְּחֹם הַיּוֹם"), ענר מגיע עושים לו ברית ראשון בום- ישר מתעלף ומת! שופכים עליו 3 דליי מים ולא מתעורר! אז אומר אשכול עכשיו תמולו אותי, מלים אותו- ברוך ה' נפטר! עלה לגן עדן. שניים עולים לגן עדן, הגיעו משטרות, קג"ב, "אברהם שוחט אנשים שוחט ילדים!" שניים כבר מתו למה? כי הם לא רצו באמת את הברית הם עשו את זה בגלל לחץ חברתי. אז מגיע ממרא הזה מה אומר? אותי תמולו עכשיו! אני השלישי, עכשיו התור שלי! מלים אותו הכל עובר בשמחה, כל המלאכים מגיעים! עכשיו מלים 100 אלף גרים. נהר של דם זרם בחברון. כל ארץ ישראל התגיירה."

"ועכשיו בזכות השחרור הזה כל ארץ ישראל מתגיירת! יהיו ברסלב, יהיו שובו בנים! ונזכה לגאולה השלימה ולבית השלישי במהרה בימינו אמן!"

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *