צור קשר עם הרב ברלנד
הרב עופר ארז

איך מחזיקים מעמד מול הניסיונות הקשים בזמננו? הרב עופר ארז עם העצה הבטוחה

הניסיונות הפוקדים אותנו בדורנו רק הולכים ומתעצמים מיום ליום. הרה"צ הרב עופר ארז שליט"א, בשיעורו על תורה ל"ג בליקוטי מוהר"ן, מגלה את "העצה החזקה ביותר" להתחזק ולצלוח בבטחה את כול הניסיונות הרוחניים והגשמיים שתוקפים כל אחד ואחד. אלה דברי קודשו.

"בדורות שלנו הנקראים 'עקבתא דמשיחא', חז"ל, ותנאים ואמוראים אמרו במפורש: 'ייתי ולא איחמיניה', יבוא משיח ואני לא רוצה להיות בניסיונות של הדורות האלה. חז"ל ראו ברוח הקודש איזה ניסיונות קשים הולכים להיות בדור שלנו – כאלה שלא היו מעולם."

"מצד אחד, הגמרא אומרת שהקטן בתנאים היה מחייה מתים, מצד שני התנא אומר: אין בעיה, אני מוכן להחיות מתים, אבל לבוא בדור הזה אני לא מוכן – 'ייתי ולא איחמיניה', שיבוא משיח ואני לא אראה אותו, מרוב הפחד שהתנאים פחדו מהניסיונות של הדור הזה."

"כי יש התגברות של ימי הרעה בעקבתא דמשיחא, התגברות של ניסיונות שלפי דברי חז"ל וצדיקי הדורות, אנחנו לא יודעים זאת, אבל בדורנו יותר קשה מכל הדורות. לא היה מעולם כזה דור עם כאלה קשיים, לכן אנחנו לא יכולים לעמוד בניסיונות האלה לבד."

"המלחמה בעולם הזה יותר מידי קשה, אנחנו לא יכולים לעמוד בה, הדרך החזקה ביותר להתמודדות, ובעיקר בדורנו – ההתקשרות עם הצדיקים."

"גם בדורות הקודמים הייתה הנקודה של התקשרות עם הצדיקים, אבל לא בגילוי, בהיקף ובהכרח כמו שזה בדור שלנו, כי אדם לא יכול לעמוד היום לבדו במלחמה נגד היצר הרע."

"שמעתי מהרב ברלנד שאמר: "אדם גם לא יודע מה יילד היום, פירוש הדבר, שכל יום מתעוררים, אנחנו אומרים זאת בתפילה: 'מחדש בכל יום תמיד מעשה בראשית', והבירור של זה – כל יום בבוקר אנחנו מקבלים פתקה שכתוב בה איזה יצר הרע הולך להיות לנו ביום הזה. ואדם לא יודע מחר בבוקר איזו פתקה הוא הולך לקבל. וכול פעם מתעוררים ניסיונות חדשים, ואדם לא יודע מה יילד יום, לכן אשרי אדם מפחד תמיד, כי אדם לא יודע איזה יצר הרע הוא יקבל בבוקר."

"והעניין הזה בעקבתא דמשיחא מאוד קשה ועוצמתי. הבעל שם טוב התחיל לגלות את זה בעולם, וכול תלמידיו הלכו בדרך הזו – בפרט רבנו. הם גילו את הנקודה ההכרחית והיסודית – 'ההתקשרות עם הצדיקים'. איזה כוח אנחנו מקבלים ע"י זה."

"לכן, רבנו אומר שע"י התורה וההתקשרות עם הצדיקים מקבלים כוח לגלות את הטובה שבימי הרעה."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

את מי צריך לדון לכף זכות – שיעורו השבועי של הרה"ח הרב עופר ארז שליט"א לשובו בנים מיאמי

האם צריך לדון רשע גדול לכף זכות? מה עושים שרואים מראה לא טוב? מה דרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *