צור קשר עם הרב ברלנד
הרב עופר ארז עם מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"מעולם לא היו חומרות כמו שיש נגד הרב ברלנד" – הרה"צ עופר ארז שליט"א

הרה"צ הרב עופר ארז שליט"א על החשיבות להמשיך ולהשתתף בהוצאות האחזקה הכבדות של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. כי, אמנם נתרמו 1.2 מיליון שקל לפדיון שהופקדו ישירות לביהמ"ש, אך עדיין ישנו קנס כבד שהוטל על הרב שליט"א. מעבר לכך, בכול חודש צריכים להגיע לסכום של מאות אלפי שקלים שהולכים להוצאות האבטחה, וכן להוצאות שונות כמו ליווי רפואי של מורינו הרב ברלנד שליט"א.

אלה דברי קודשו של הרב עופר ארז שליט"א לקו ברסלב (*9148)

מעולם לא היו חומרות של ביהמ"ש כלפי אדם כמו עם הרב ברלנד

"הייתה התנהלות מאוד קשה ומורכבת כנגד הפרקליטות, בתי המשפט. נפגשתי עם הרבה עורכי דין רק בחודש האחרון שאמרו שהם לא זוכרים כאלה חומרות כמו הצורה שהתנהגו עם מורינו הרב ברלנד."

"אתמול הגענו להסכם שבית המשפט הסכים לשחרר את מורינו הרב לחלופת מעצר. אבל, בתי המשפט העליון והמחוזי קבעו תנאים מאוד מאוד קשים לחלופת המעצר. גם מבחינת התנאים שמגבילים את הרב, וגם מבחינת המטלות הכספיות שהטילו עלינו. זאת אומרת, כל זה בנוסף לערבויות שנתנו להם בכדי שהרב, כביכול, לא יברח."

"ביהמ"ש הסכים להוריד מהכסף המזומן שצריך להפקיד, כי התביעה הייתה להפקיד במזון 2.5 מיליון, ביהמ"ש הסכים להוריד ל 1.2 מיליון מזומן, זאת אומרת בלי ההפקדה הזו הרב לא משתחרר. וכן, חייב אותנו ביהמ"ש לממן חברת אבטחה 24 שעות כפול שבעה ימים, וגם חייבים לשלם להם מראש. זה לא שחברת האבטחה ביקשה, אלא ביהמ"ש קבע כדי שלא יהיה צד שחברת האבטחה תפסיק לעבוד אתנו. כל חודשיים צריך לשלם להם מראש, וזה סכומים מאוד גדולים. נעשתה עבודה למצוא את החברה הזולה ביותר, ועדיין זה מאוד יקר."

מצבו הרפואי של הרב שליט"א מחייב ליווי רפואי קבוע

"ב"ה, התפילות עוזרות, אבל המצב הרפואי של הרב מחייב שיהיה איתו כל יום אח שעוזר ומסייע רפואית. וגם רופאים שיגיעו בתדירות גבוהה ויבחנו את כל המצב הרפואי של הרב, כל זה מצריך הרבה מאוד כסף."

"זה לא קל, אבל משמיים מזכים אותנו למצוות פדיון שבויים נדירה. כרגע אנחנו מנהלים מערכה שלימה כדי להקל את תנאי הרב. מעבר לעניין הממון, ההגבלות שהוטלו על הרב זה חידוש, עוה"ד אמרו לי שזה דבר מחודש להטיל כ"כ הגבלות על הרב."

"אבל, עצם זה שמורינו הרב יוצא מבית האסורים לדירה ונוכל לדאוג לו רפואית, יהיה לרב את הספרים שלו, הלימוד והתפילה שלו בלי שישבו לו על הראש כמו שעשו בחודשים האחרונים – זה דבר גדול מאוד."

"אנחנו מקווים שנוכל להקל מאוד בתנאי המעצר של הרב, אני לא יכול להגיד איך התהליך יתקדם, אבל אני משליח הרבה על התפילות שלנו, יש סייעתא דשמיא בכול המהלכים. ברור לכולם שצריך לעשות הכול בכדי להקל בזה, אבל אף אחד לא יכול להגיד בדיוק מה יהיה."

"הכסף לא הולך לטובת ביהמ"ש, או שבסוף הוא יחזור לרב, או שייקחו אותו לטובת הקנס, כי חוץ מכול המהלכים הם גם הטילו קנס גבוהה על הרב."

"יש פה מצוות פדיון שבויים נדירה"

"מחצית השקל אפשר לתת לכול מצווה חשובה. הייתה לי שיחה עם אחד מהתלמידים הוותיקים של הרב שאמר, אני לא יודע אם משמיים לא מסובבים את כל זה בכדי שיהיה לנו זכות למסור את הנפש עבור התקשרות והתחברות עם הרב – יש פה מצוות פדיון שבויים נדירה."

"כפשוטו, הרב שבויי וגם הצורה שמתנהגים אליו. אני לא רוצה להיכנס לפרטים, אבל הרב בן 83 וסובל מכ"כ הרבה מחלות. זה בכלל לא עולה על הדעת שהרב יהיה בתנאים כאלה, אבל אנחנו מבינים שיש פה מלחמה רוחנית מאוד לא פשוטה."

"צריך מאוד להקפיד על תנאי השחרור, מכוון שלא מעט גורמים מחפשים איך להכשיל את החלופה ולהחזיר את הרב לבית האסורים. צריך לדעת שברגע שהרב יצא יעקבו אחריו בעשר עיניים, רק לראות טעות אחת בכדי להחזיר את הרב לבית האסורים."

"אחרי הכול צריך לזכור שיש בורא לעולם ואין עוד מלבדו, אבל לדעת בארץ דרכך, כול מי שעוסק בזה עושה זאת במסירות נפש מאוד גדולה – צריך לדעת להעריך ולכבד."

המערכה למען הרב מורכבת ובעלת חזיתות רבות

"לפעמים מתעוררות שאלות וקושיות, אבל השאלות מתעוררות כי לא יודעים את כל הפרטים. יש פה מערכה מורכבת בצורה בלתי רגילה, ומאוד יוצאת דופן. זה לא מהלך משפטי רגיל, בכול החזיתות היא יוצאת דופן."

"שני המשפטים הכי מסוקרים בשנה האחרונה הם של רוה"מ ושל הרב, כל הזמן מדברים על זה. אנחנו מאמינים שעצם העובדה שאנחנו נשארים ביחד, משתדלים להתחזק בתפילות, העניין של ה- 7 תיקונים הכלליים – החזיקו עצמכם ביחד, תמשכו אותי אליכם, כמו שרבינו אמר."

"ראיתי בחוש שמי שעכשיו מתקשר עם הרב, משתדל לעזור במה שהוא יכול, להחזיק ביחד בעצרות…, בכול ההשתדלות. לנסות לתקן דברים שאנחנו צריכים לתקן בתוכנו, כולנו צריכים לחזור בתשובה – הדגש על אהבת חברים – אני מאמין שהקב"ה יעשה לנו ניסים. אין עוד מלבדו, אין מעצור מלפני הקב"ה."

"אנחנו דיברנו שכול אחד ישתדל להביא לפחות אלפיים שקל, אבל אנחנו יודעים שיש אנשים באמת קשיי יום שאלף שקל עבורם יהיו כמו אלפיים. זו מצוות פדיון שבויים נדירה בחשיבותה ומעלתה, כל המרבה הרי זה משובח."

"לפני 20 שנה היה מקרה של צורך כספי בקהילה, ואמרו, בואו נביא מעשיר אחד את כל הכסף, הרב אמר, 'אני רוצה מכול אחד'. לרב הייתה הכוונה הזו."

"אני חייב להגיד, זה לא מיליון מאתיים, ישבנו ועשינו חשבון…"

תרומה לפדיון שבויים להצלת הרב ברלנד לחצו כאן

ההוצאות עבור מורינו הרב ברלנד שליט"א מגיעות ליותר ממאתיים אלף בכול חודש

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת" • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום שלישי ליל ד' …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *