צור קשר עם הרב ברלנד
המקובל הרה"צ הרב שלמה אלמליח שליט"א בקבלת פני רבו

המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א – איך עושים פדיון נפש עם הצדיק הרב אליעזר ברלנד היום

המקובל הרה"צ הרב שלמה אלמליח שליט״א מסביר איך עושים פדיון נפש היום שהגה״צ הרב אליעזר ברלנד שליט״א לא מקבל כספים.

"שלום לכול אנשי שלומינו, בעזרת השם אנחנו שמחי ומודים להשם יתברך על שחרורו של מורינו הרב ברלנד שליט"א מבית האסורים אחר מערכה של כשנתיים. עברנו טלטולים מאוד קשים, ומה שאנחנו עברנו זה כלום לעומת מה שהרב שליט"א עבר. הרב עבר טלטולים מאוד קשים מבתי חולים לבתי סוהר מערכה מאוד לא פשוטה שארכה שנתיים ימים, וברוך השם שזכינו."

"ומי היה מאמין שנזכה לכזו פעילותתורנית של מורינו הרב ברלנד שליט"א, אך ורק תורנית, שעורים של הרב בביתו לכול אנ"ש מרחבי הארץ. הגיעו השבוע לבית הרב שליט"א  לשיעורים מחולון , מבית ים, ראשון לציון, היו כבר מאילת, כל הכוללים שבירושלים, שיעורים מיוחדים וב"ה תפילות, סעודה שלישית עם הרב, תפילות שחרית וערבית."

"אף אחד לא פילל שיגיעו כאלה השפעות כמו שמורינו הרב ברלנד שליט"א משפיע עכשיו לקהילה. הפלא ופלא ולא יאמן הניהול המופלא בבית הרב, לכל אחד יש את התפקיד שלו, אבל ישנם כמה אנשים שעומדים מאחורי הדלת, אנחנו בכלל לא רואים אותם בבית הרב, אבל הם נושאים עליהם את כל
הנטל הכספי, נטל כבד מאוד."

"אני יכול להגיד לכם רק את מה שהרב אמר על הצוות הזה שעוסק עכשיו בהוצאות, בבנית האוהל בחוץ, הרי אנ"ש עומדים עכשיו בחוץ בקור ובגשם. אשריהם ישראל שממתיקים דינים על ידי זה, אבל צריכים פה קצת גשמיות, עדיין לא זכינו להגיע למדרגה רוחנית כזו של עמידה בשלג, בקור ובגשם."

"יש פה הוצאות של המשכת הפעילות של מורינו הרב ברלנד שליט"א, צריכים כבר לדאוג לאוהלים. הרב עופר ארז כבר אמר כמה פעמים, אנשים רוצים לתת את הכסף ביד של הרב שליט"א, אך הרב עופר ארז אמר כמה פעמים כשנותנים את זה ,לעסקנים – זה נחשב כאילו נתן פדיון לצדיק, זה פדיון שבויים, אמנם לא נותנים את זה לרב.."

"אני פגשתי אברך מבני ברק שביקש לתת פדיון לצדיק, אמרתי לו: הרב לא לוקח יותר פדיונות. המשיך, טוב אני רוצה לתת צדקה לצדיק, אמרתי לו שהרב ברלנד לא לוקח צדקות. המשיך להגיד: אבל אני רוצה שהרב יהיה שותף פה, עניתי שאנחנו מצטערים, אבל זה הנוהל עכשיו, כי אי אפשר מבחינה חוקית ומשפטית לתת ישירות למורינו הרב ברלנד שליט"א."

"אנשים צריכים להבין שגם אם הם נותנים עבור קופת ההוצאות ולעומדים מאחוריה, זה כאילו נתנו צדקה לצדיק. הרי האנשים שעומדים מאחורי הפרקוד הם נאמנים עלינו במאת האחוזים. הם מסרו את עצמם, שיעבדו את הדירות שלהם עבור השחרור של הרב, הם מוסרים את עצמם יום ולילה, לכן כל מי שיש לו צדקות, היום זה עובר לקופה של וועד רבני הקהילה – וזה נקרא ממש פדיון."

"יש המון הוצאות והם נושאים בנטל לבד, לכן הוחלט ע"י וועד רבני הקהילה לעשות מגבית עד פורים שכל אחד ממקורבי מורינו הרב ברלנד שליט"א, מירושלים ומחוץ לה – יראו לתרום אלף שקל כל אחד ואחד."

לתרומה ישירה עבור מגבית החירום להחזקת בית הכנסת של הגה״צ  ברלנד שליט"א – לחצו כאן 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה התשפ"ד: עלון שביבי אור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *