צור קשר עם הרב ברלנד
האדמו”ר מקרעטשניף קרית גת זצ”ל

החתם סופר והאדמו"ר מקרעטשניף זצ"ל מסבירים על הקשר בן הקורונה והתגלות המשיח

יציאת יוסף הצדיק של דורנו מבית האסורים יישר לכיסא המלכות יביא לפתרון חלומו של פרעה

כבר לפני שנתיים חזה בעל ה'נועם ישראל' מקרעטשניף קרית גת זצ"ל, את הווירוס הזעיר אשר יהפוך וישבש את כל העולם כולו. "הקדוש ברוך הוא לבד ילחום את מלחמת גוג ומגוג"

בפרשת מקץ שנת תשע"ח, דיבר הרבי מקרעטשניף, על כך שהקב"ה יכול להוריד וירוס, וכל העולם יהיו בבחינת "היינו כחולמים".

אלו דברי קודשו, "וזהו פרעה חולם, שהקדוש ברוך הוא יביא דבר לעולם שהוא כעין חלום שאין בו ממשות ואין רואים אותו, למשל הקדוש ברוך הוא יכול להוריד ווירוס קטן ולהפיצו בכל העולם וזה יהפוך וישבש את כל העולם כולו מסוף העולם ועד סופו, ע"י חלום, על אף כל הטכנולוגיה בימינו, וכל האומות העולם יהיו בבחינת 'היינו כחולמים' ולא יעזור להם שום דבר".

עוד הוסיף האדמו"ר זצ"ל, "וזהו אשר יקרה באחרית הימים, לא במלחמה, לא בכוח ולא במוח, לא על ידי האיראנים ולא על ידי הסורים וכו' אלא הקדוש ברוך הוא לבד ילחום את מלחמת גוג ומגוג, 'שקר הסוס לתשועה וברוב חילו לא ימלט', אלא רק דבר אחד 'הנה עין ה' אל יראיו למיחלים לחסדו להציל ממות נפשם ולחיותם ברעב. נפשנו חיכתה לה' עזרנו ומגיננו הוא וגו'. ועל ידי שישובו ויתקרבו בני ישראל אל ה', ינצלו ויגאלו בגאולה השלימה".

האדמו"ר מקרעטשניף זצ"ל דורש את הגעת הנגיף שישבש את מהלך העולם לחלומו של פרעה, והרי ידוע שבעקבות חלומו של פרעה הוציאו את יוסף מבית האסורים. והנה בדבריו על ספר בראשית (פרק לז פסוק ב) מסביר החתם סופר:

"יוסף, היה רועה את אחיו בצאן והוא נער את בני בלהה וגו' ויבא יוסף את דיבתם. יאמר כי יעקב נתנו להתחבר עם בני הגבירות לרעות, והם מסרוהו לנער ומשרת לבני השפחות וזהו בעצמו הדיבה שהביא – ובזה יובן אמרם, המלוך תמלוך עלינו אם משול תמשול בנו ויוסיפו עוד שנוא אותו על חלומותיו ועל דבריו, פירוש, כי כלל מסור בידינו מבית האסורים יצא למלוך כלומר מתחתית דיוטא תצמח מלוכה ע"ד מאשפות ירים אביון, אבן מאסו הבונים וגו', וא"כ אחר כי כל מגמת יוסף ודיבותיו הוא כי לא רצה לקבל על צווארו עול אחיוי אדרבא כי רוצה להשתרר עליהם ואיך ימלוך, וזהו המלוך תמלוך עלינו אם משול תמשול בנו הלא זה א"א לכן ויוסיפו שנוא אותו על חלומותיו ועל דבריו כי המה תרתי דסתרי. [תקס"א]:

למעשה מפירוש החתם סופר והרבי מקרעטשניף יוצא שפתרונו של החלום, היינו פתרונו של נגיף הקורונה שמשבש ומבלבל כל העולם כולו, הוא יקרה ע״י יציאת יוסף מבית האסורים לכסא מלכותו. כי מה שעבר על יוסף יקרא גם למשיח צדקנו, כמו שפירש, "כלל מסור בידינו מבית האסורים יצא למלוך כלומר מתחתית דיוטא תצמח מלוכה ע"ד מאשפות ירים אביון".

והדברים פשוטים להבנה, כי איך פתאום מבהילים ומוציאים את יוסף מהכלא אחרי כול השנים בבור? וזה ע"י החלום שמגיע "במקרה" לפרעה ואין לו מי שיפתור את החלום, רק יוסף שנמצא בבית האסורים. 

וזה מה שאמר מורנו הרב שליט״א בשביבי אור האחרון שעיקר הפתרון של החלום זה לא הפירוש של החלום אלא הפתרון זה לגלות את הצדיק ולעשות אותו מלך, אז ממילא הכל יסתדר.

 

כמו שאומר רבינו שכמה שהצדיק יורד בהשפלה אחרי השפלה, הוא יזכה כנגד זה לעלות לגדולה אחר גדולה… וכמו שאומר המדרש, "כשם שהריצו את יוסף מהבור כדי שיקבל את המלוכה כך הורץ דוד מאחר עלות הצאן"."

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *