צור קשר עם הרב ברלנד
המקובל הרב דוד חיים שטרן שליט"א

״הגאולה צריכה להיות בניסן השנה״ עדות מתוך חצר הל"ו צדיקים: הרב דוד שטרן: צפו

הרב מרדכי בעדות חמה מתוך ביתו של המקובל הצדיק הרב דוד חיים שטרן שליט"א, עדות שהגיעה מתוך שולחן ה- ל"ו צדיקים אודות הגאולה

"דברים ששמעתי בשם רבי אלטר דוד חיים שטרן, אחד מהצדיקים הגדולים מבני ברק שהיה עוד בתקופת החזון איש. אביו שימש את החזון איש, וידוע שהחזון איש הוא האבא של כל עולם התורה. והוא כיבד את ר' ישראל זכריה, אביו של הרב שטרן."

"מספר הרב דוד שטרן שאביו הגיע בחוה"מ סוכות למרן החזו"א, לא היו הרבה אנשים בבניין, לאחר מכן הם ישבו בסוכה, והוא שאל את החזו"א, מה קורה לנו? איך מאות ואלפי שנים אנחנו מתפללים לצאת מהגלות ולחזור לארץ ישראל, וסוף סוף שהגענו לארץ ישראל זה מה שאנחנו רואים? הציונים, הממשלה הזו, לזה הגענו? החז"א מאוד אהב את השאלה שלו."

הרב אברהם ישעיהו קרליץ, ה"חזון איש"

"ענה החזו"א: 'אתה צודק, אבל גם לערב רב מגיע החלק שלהם'. שאל אותו גם זמן החלק שלהם יהיה כאן? ענה: 'לא הרבה זמן'. ואז החזו"א אמר, 'גם 50 שנה זה לא הרבה זמן'. מאז עברו כ- 70 שנה, הוא אמר גם 50 שנה זה לא הרבה זמן. גם הערב רב שהיו 40 שנה במדבר עם משה רבינו, מגיע להם החלק שלהם."

"אנחנו מסייגים ואומרים שלא כל מי שבממשלה אפשר להגיד עליו ערב רב, יש אנשים שהם טובים והם נציגי הציבור."

"ואמר החזו"א, אחרי שהערב רב ישלטו כאן, תהיה תקופה שנקראת תקופת מעבר, שזה כמו חבלי לידה לפני הגעת הגאולה. תקופת המעבר תהיה קשה מאוד מאוד בכפל כפליים, הרבה יותר מכול השנים שהערב רב שלט כאן, ברוחניות לעם ישראל. ואמר הרב דוד שטרן שהתקופה שהחזו"א התכוון אליה כתקופת מעבר, זאת תקופת הקורונה. ועכשיו אנחנו נמצאים בסוף ממש."

"הוא אמר שהצדיקים פועלים להביא משיח ברחמים עד ניסן. אנחנו כמובן מדברים כאן ולא אומרים תאריכים, אבל מבהירים שגדולי ישראל הצדיקים הגדולים.., רואים את רבי חיים קניבסקי שאומר לשואלים לא לנסוע לחו"ל, תישארו כאן המשיח בפתח. הצדיקים חיים את המשיח, זה כל רגע הולך להגיע."

הרב חיים קניבסקי שליט"א

"אנחנו נמצאים בשואה רוחנית בדור האחרון. הוא אמר שהנקודה היא החסד והקרוב בן אחד לשני, אחדות וחסד זה מה שיקרב. כתוב שהרוצה להינצל מחבלו של משיח יעסוק בגמילות חסדים."

"מי שיודע מי זה רבי חיים דוד שטרן, ר' יהודה לייב ליבוביץ, שאומרים עליו שהיה ראש הל"ו צדיקים של הדור הקודם, אמר לאחד מבניו של הרב שטרן, תדע, מה שאני יודע גם אבא שלך יודע, עד כדי כך הפליג בשבחו."

הרב זאב ליבוביץ זצ"ל

"עוד אמר הרב שטרן, שנפגשתי עם הרב אליעזר ברלנד במלונית ששהה ליד ביה"ח בתשע"ז, והיו כל מיני השמצות ושמועות לא טובות, הייתי שם וירדתי לנבכי לבבו וראיתי שהוא נקי מכול חטא ורבב. הרב ברלנד נקי לגמרי, צדיק גמור. זו עדות של הרב חיים שטרן שככה העיד עליו הרב זאב ליבוביץ על גדלותו, ככה אמר על הרב ברלנד שסובל בייסורים קשים על עם ישראל, ולקח את הדברים הכי קשים את הסבל הכי נורא ואיום."

"כמו שידוע ומפורסם בשם הרב דב קוק שהבבא אלעזר לקח על עצמו מיתה, והרב ברלנד לקח על עצמו ביזיונות וגלות. אנחנו נמצאים בתקופה שהחושך יכסה ארץ מכול כיוון ודווקא בתקופה הזו צריך לדעת שהגאולה ממש בפתח. מי שיש לו נקודה של אמת שהוא רוצה את האור האלוקי, הוא תמיד מחכה למשיח צדקנו."

"אגב, ר' דוד חיים שטרן אמר, שלפי מה שהוא יודע הגאולה הייתה צריכה להגיע כבר בתשרי של השנה, תשפ"א והיא נדחתה לניסן. והוא אמר, עכשיו אנחנו לא רוצים יותר שזה ידחה, נגמר לא רוצים שזה יותר ידחה."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת האזינו – שבת תשובה התשפ"ד: עלון שביבי אור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *