צור קשר עם הרב ברלנד
אש המחלוקת על הצדיק

מזעזע: הסיבה לאסונות מול עינינו ואנחנו חוזרים ונופלים לאבדון – טור דעה

לא צריך להיות פסימיסט בכדי לראות שאסון רודף אסון, הכול בקריסה, כמו שאמר המקובל הרה"צ גמליאל רבינוביץ': "כל הציבור, אני רוצה שכול העולם ישמעו את זה, יראו את זה גדולי ישראל. קיבלנו שלוש מכות: 1. קורונה 2. ל"ג בעומר 3. שבועות."

כולם מחפשים את השורש והסיבה לכול האסונות שמתרגשים עלינו בזה אחר זה. זה לא שלפני זה הכול היה שקט, אלא שהאסונות והצרות רק מתגברים ועוצמתיים יותר, עד שלכולם ברור שהם מגיעים בגין סיבה מיוחדת – מעין קול שקורא לנו להתעורר.

לפני כארבע שנים בגל השריפות הקודם אמר כ"ק המקובל הגה"צ הרב דב קוק שליט"א מטבריה:

"כל השרפות הקשות שמשתוללות עכשיו באזור זיכרון יעקב זה בגלל שרודפים ומצערים את הצדיק הקדוש הרב אליעזר ברלנד שליט"א ובפרט שמידת הדין פגעה אצלנו בצפון. וצריכים לדעת שהשריפות הקשות שמשתוללות שם בכמה מוקדים זה בגלל שהרב ברלנד נמצא באזור הצפון ליד טבריה, והמדרש אומר שרודפים ומבזים את הצדיקים הקדוש ברוך הוא מביא שרפות לעולם!"

הרב קוק אש הרב ברלנד

"ושיזהרו כל המעלילים ומדברים עלילות וכזבים על צדיק קדוש ונורא כזה שישוב בקרוב, יש דין ויש דיין, ממש יתגלה כבודו וחפותו לעיני כל. " עד כאן לשון קודשו.

עם ישראל תתעוררו, זה נראה טבעי? זה נראה מיקרי? רגע אחרי ההחלטה נגד הרב שליט"א ופתאום כל המדינה עולה באש!! שוב!! די, באמת, מתי נתעורר?!

אבל לא מפנימים את הדברים ומשחקים באש, בנשמות של עם ישראל, והנה בפעם השלישית בהיסטוריה שמביאים לבית המשפט יהודי צדיק בן 84, מרותק לאלונקה, מכוסה בטלית – והמדינה חזרה לבעור.

המקובלים והצדיקים הנסתרים מזהירים, שחו"ש, לא יהיה יותר גרוע

עם תחילת גל הפרעות האחרון בעזה ומבית אמר זקן המקובלים, הרה"צ עמוס גואטה שליט"א מנתניה:

"הרבה זמן עם ישראל שותק, וגדולי ישראל שותקים וכל העולם שותק – על הביזיון של צדיק גדול, צדיק הדור שזה הרב אליעזר ברלנד שליט"א, שמבזים אותו מבוקר ועד ערב."

המקובל הרב עמוס גואטה שליט"א

"הרב ברלנד שליט"א מענים אותו שנה וחצי בבית האסורים – הוא עוד לא נשפט וכולם מפחדים למחות. ועכשיו הובילו את הרב למחוזי עם ניידת טיפול נמרץ לתוך הבית משפט."

"רבי עמוס צרח, הוא מצולם, הוא צרח: 'אם לא ימחו על הכבוד של הרב אליעזר ברלנד יהיה אסון פי אלף יותר גדול'."

אסון מירון

בפעם הקודמת שביזו את כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, והביאו אותו עם אלונקה ובביזיון לביהמ"ש המחוזי, שלושה ימים לאחר מכן התרחש לצערנו ולדאבון ליבנו – האסון הקשה במירון. 250 יהודים כשרים שהגיעו להילולה הקדושה של רבי שמעון במירון יצאו מאתרא קדישא באלונקות אל בתי החולים.

הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א מובל על כיסא גלגלים לדיון – מי שמע דבר כזה?
ההרוגים ז"ל במירון

אסון קרלין

לאחר כשבוע ימים, ושוב, התעלמות מהכאב והסבל של עם ישראל ובפעם השנייה מובילים שוב את הגה"צ הרב ברלנד שליט"א על אלונקה לבית המשפט – ושוב, לדאבון הלב על הכאב של עם ישראל והקורבנות הקדושים, התרחש האסון הכבד והמחריד בחג השבועות בקרלין. ושוב עשרות אלונקות יצאו לביתי החולים השונים, ושוב אבדות קדושות בגוף ובנפש.

אסון קרלין – שבועות תשפ"א

וַתִּפְתַּח הָאָרֶץ אֶת פִּיהָ

כ"ק הגה"צ הר אליעזר ברלנד אמר בעבר על פרשת קרח: 

"לקורח יועד מהשמיים תפקיד עצום – ה' נתן לו כושר נאום, להיות נואם בחסד עליון כדי שיאחד ויחזק את העם, שיחזרו להאמין במשה רבנו. כי הוא ידע היטב מי זה משה רבנו, הוא רק לא יכל להתגבר על הקנאה והשנאה שלו."

והנה פרשת קרח מגיעה, הפרשה בה הכתוב מלמד אותנו על המחלוקת הקשה של קרח ועדתו על משה רבינו, ושוב מוכנס הגה"צ הרב ברלנד שליט"א לדיון כשהוא מרותק לאלונקה ומכוסה בטלית, ומה התגובה?

הרב ברלנד שליט"א מובא לדיון באלונקה

באותו הזמן, בדיוק בשעה 13:59 בה יצאה האלונקה מבית המשפט לתוך האמבולנס בדרכה לבית החולים.., האדמה פתחה את פיה בחניון של בית החולים שערי צדק בי"ם, ובלעה רכבים שלמים ועצי ענק.

וַתִּפְתַּח הָאָרֶץ אֶת פִּיהָ – בולען בבית החולים שערי צדק

רק בנס עצום נמנע אסון ענק ממדים: אהרן מילר, פראמדיק של מד"א, סיפר ליוסי שטארק שעמד במקום ברגעי הקריסה וניצל בנס, כי בחסדי שמיים נמנעה טרגדיה נוראה: "אם הבולען היה נפער זמן קצר לאחר מכן, בעת חילופי המשמרות בבית חולים בשעה 15:00 – היו כאן עשרות הרוגים חלילה, מדובר ממש בנס."

מרחמים עלינו ומרמזים לנו שכדי שנבין.., זה יותר מידי מכוון ועמוק מכדי להיות צירוף מקרים, וזה קורה בדיוק בפרשת קרח שם מסופר על 250 ראשי סנהדראות שחלקו וביזו את משה רבינו והסוף כבר ידוע.

כי, "וְהָאֱלֹהִים יְבַקֵּשׁ אֶת נִרְדָּף" (קהלת ג טו)

עם ישראל הרחמנים, חייבים להתעורר ולהתפלל שתפסק המחלוקת, הביזיון, השיסוי והדיכוי של הצדיק יסוד עולם, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, באין פוצה פה ומצפצף.

כי, "הרב שמחל על כבודו – אין כבודו מחול" (קידושין לב ע"מ א)…

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *