צור קשר עם הרב ברלנד

תשפ"א שנת הגאולה – החתם סופר, הרב נתנאל בן ישעיה, הרב פינטו, הרב ארוש, הרב ברלנד

השנה החולפת לא צריכה הקדמות והסברים רבים, כולנו הרגשנו שתש"פ הייתה שנה שונה, שמשהו רוחני חדש הגיע לעולם. לא נמנה כאן את סדר ההתרחשויות ואת השינויים שירדו לעולם השנה, כולם מבינים שהחיים פשוט עצרו ממסלולם הרגיל ועלו על מסלול חדש. הצדיקים עם הראיה הרוחנית ידעו לספר שהעולם צועד אל כיוון חדש, לא עוד התפיסה הטבעית שהייתה עד עתה.

הרב נתנאל בן ישעיה זצ"ל – מלכות אדום מסתיימת השנה

הרב נתנאל בן ישעיה, מגדולי רבני יהדות תימן הראשונים שחי לפני כ- 600 שנה, כתב בספרו מאור האפלה, פירוש על התורה, רמזים על השנה תש"פ שמסתיימת ועל השנה תשפ"א שנכנסת, "מלכות הרביעית תמשך כמניין יען שהם תש"פ" וכפי שמבואר בסוד החשמל וזה לשונו:

מוּבָא בַּסֵּפֶר ‘מְאוֹר הָאֲפֵלָה’ מֵרַבֵּנוּ נְתַנְאֵל בֶּן יְשַׁעְיָה מֵחַכְמֵי תֵּימָן בִּתְחִלַּת הָאֶלֶף הַשִּׁישִׁי (עמוד שפ”ג ניתן לראות באוצר החכמה)  “וְהֵם יִרְצוּ אֶת עֲוֹנָם יַעַן וּבְיַעַן בְּמִשְׁפָּטַי מָאָסוּ”, אָמְרוּ שֶׁמַּלְכוּת הָרְבִיעִית תִּמָּשֵׁךְ כְּמִנְיַן יַעַ”ן שֶׁהֵם תש”ף. וְרוֹאִים שֶׁכּוֹתֵב מְפֹרָשׁ לִפְנֵי 700 שָׁנָה עַל שְׁנַת תש”פ שֶׁהִיא שְׁנַת הַקֵּץ. וְנִלְמָד מֵהַפָּסוּק (ויקרא כו, מג) “וְהָאָרֶץ תֵּעָזֵב מֵהֶם וְתִרֶץ אֶת שַׁבְּתֹתֶיהָ בָּהְשַׁמָּה מֵהֶם וְהֵם יִרְצוּ אֶת עֲוֹנָם יַעַן וּבְיַעַן בְּמִשְׁפָּטַי מָאָסוּ וְאֶת חֻקֹּתַי גָּעֲלָה נַפְשָׁם”. כִּי יַעַ”ן בְּגִימַטְרִיָּא גְדוֹלָה עוֹלָה תש”פ. וְעַד שְׁנַת יַעַ”ן הָאָרֶץ תֵּעָזֵב מֵהֶם. נִרְאֶה לְהוֹסִיף שֶׁהִשְׁתַּלְשֵׁל הָעוֹף הֲכִי גָדוֹל שֶׁיֵּשׁ בָּעוֹלָם שֶׁנִּקְרָא יָעֵן, [וְיֵשׁ שֶׁקּוֹרְאִים לוֹ בַּת יַעֲנָה], לְרַמֵּז שֶׁהוּא מְסַמֵּל אֶת הַגָּלוּת הָאֲרֻכָּה בְּיוֹתֵר. וְעוֹפוֹת אֵלּוּ מַגִּיעִים לְגֹבַהּ 2.6 מֶטֶר לְרַמֵּז עַל שֵׁם הוי”ה שֶׁעוֹלֶה 26 שֶׁנִּמְצָא עִם עַם יִשְׂרָאֵל בְּגָלוּתָם. וְכֵן עוֹף הַיַּעַן רָץ עַל הַיַּבָּשָׁה מַהֵר יוֹתֵר מִכָּל הָעוֹפוֹת, לְרַמֵּז שֶׁה’ מֵחִישׁ לְגָאֳלֵנוּ. וְכֵן נִרְאֶה שֶׁיֵּשׁ רֶמֶז בַּפָּסוּק (במדבר כ, יב) “וַיֹּאמֶר ה’ אֶל משֶׁה וְאֶל אַהֲרֹן יַעַן לֹא הֶאֱמַנְתֶּם בִּי לְהַקְדִּישֵׁנִי לְעֵינֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לָכֵן לֹא תָבִיאוּ אֶת הַקָּהָל הַזֶּה אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לָהֶם”. הַיְנוּ עַד שְׁנַת “יַעַן” מֹשֶׁה לֹא יִזְכֶּה לְהִכָּנֵס לְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, אֲבָל בִּשְׁנַת יַעַ”ן נִזְכֶּה לַמָּשִׁיחַ שֶׁהוּא מֹשֶׁה שֶׁיִּכָּנֵס לְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל לְגָאֳלֵנוּ. וְכֵן יַעַ”ן אוֹתִיּוֹת עָנִ”י שֶׁנֶּאֱמַר עַל בִּיאַת הַמָּשִׁיחַ “עָנִי וְרֹכֵב עַל חֲמוֹר”. וְהוֹסִיף הרה”ג ר’ ל. שִׁטְרִית שליט”א שֶׁיַּעַן פֵּרוּשׁוֹ בִּגְלַל בְּגִימַטְרִיָּא בֶּן דָּוִד.

 

 

הרב נתנאל בן ישעיה זצ"ל דיבר לפני כ 600 שנה על תשפ"א כשנת הגאולה

הרב שלום ארוש שליט"א – ראש השנה האחרון בלי משיח

הרב שלום ארוש שליט"א, ראש מוסדות חוט של חסד ומזכה הרבים, פנה בקריאה נרגשת אל כלל עם ישראל המתלבטים לפני הנסיעה הקדושה לאומן בראש השנה. הרב ארוש השתמש במילים שלפי דבריו לעולם לא השתמש בהם:

"אני אומר לכם בוודאות, שהקב"ה יעזור לנו, אנחנו ניפגש אחרי ראש השנה, תיזכרו מה שאני אומר לכם: ראש השנה הזה הוא האחרון שיהיה בלי משיח."

"יכול להיות מאוד שעוד בראש השנה הזה יתגלה המשיח, מי שמכיר אותי, יותר מ- 40 שנה אני מוסר שיעורים, כמה שנים אתה שומע אותי מנחם? 10 שנים! האם אי פעם שמעת אותי מדבר על משיח?"

"לא דיברתי, אבל עכשיו זה כבר דברים שרואים אותם, לא יכולים להסביר, אבל בבקשה אל תפסידו. כי השנה תקבלו מתנות…, אין, מי שיגיע השנה לאומן…, בגלל זה יש על זה מניעות.

החתם סופר זצ"ל – תשפ"א שנת משיח

הרה"ג, מגדולי פוסקי הדורות שעמדו לעם ישראל והמפורסם על שם חיבוריו הגדולים בשם – החתם סופר, כתב לפני כ 200 שנה בדבריו על פרשת בחוקתי, כי שנת תש"פ תהיה שנה קשה, אך שנת תשפ"א היא כשנת מאשפות ירים אביון.

דברי החתם סופר על הגאולה בתשפ"א

הרב פינטו שליט"א מזכיר את דברי החתם סופר

הרב יאשיהו פינטו שליט"א, ראש מוסדות שובה ישראל ואב בית הדין של הקהילה היהודית במרוקו, הזכיר בדבריו את דברי החתם סופר במילים נוקבות, אלה דברי קודשו.

"עכשיו חודש אלול, מה אנו ומה חיינו – חתם סופר מפחיד, חתם סופר פחד. החתם סופר אומר שהשנה הזו תש"פ תהיה שנת שטן, ושנה הבאה תשפ"א תהיה שנת משיח – דברי החתם סופר."

"מישהו יכול על החתם סופר? בבא מאיר לא היה זז מהשולחן שלו החתם סופר – החתם סופר אומר ששנת תש"פ תהיה שנת שטן, ושנת תשפ"א תהיה שנת משיח", כופל הרב פינטו את דבריו.

"זה לא איזה רב שהוא רב כך, רב כך, מדובר בחתם סופר. תדעו שהסבא שלנו בבא מאיר היה מקפיד להכיר את הנכדים, הנינים שלו והצאצאים שלו – בבא מאיר לא היה זז לו מהשולחן החתם סופר."

הרב אליעזר ברלנד שליט"א – תשפ"א יום תשועה לישראל

במהלך תקופת הגלות הקשה כ"ק מורינו, הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, הגיע לדרום אפריקה. לזמן קצר הרב נעלם, כולם חשבו שהוא בגואטמלה, אבל מורינו הרב ברלנד היה בדרום אפריקה.

התאריך היה ראש חודש אלול תשע"ה, אוגוסט 2015, במהלך שיעור שמסר לעולם גילה מורינו הרב ברלנד מה הסיבה לייסורים שעוברים עליו.

יתרה מזו, הרב ברלנד גילה מה הולך להתרחש בכל השנים הבאות עד לתשפ"א, 2021. אלה דברי קודשו.

"תשפ"א יום תשועה לישראל. אנחנו עכשיו (מורינו הרב ברלנד אמר את אז כמובן) 40 יום מכינים את יום הכיפורים של שנת תשע"ו – מכינים את יום הכיפורים, יום תשועה לישראל תשפ"א."

"בתשפ"א ראש השנה יצא בשבת, פסח במוצאי שבת, יהיה פורים משולש, אז תהיה הגאולה, יום תשועה תשפ"א – אז תהיה התשועה האמתית לעם ישראל."

"על זה ניבא דניאל, ערב ובוקר 2300 שנה, שזה יסתיים בתשפ"א, שנת תשועה לישראל."

"ועכשיו מכינים את השש שנים האלה שמשנת תשע"ה עד תשפ"א הם שנות הגאולה בהם כל עם ישראל חוזר בתשובה. כל הפושעים הכי גדולים חוזרים בתשובה, כי אין חופשיים בעם ישראל, אין פושעים בעם ישראל."

"אין רשעים בעם ישראל זה הכל שלבים בגאולה, הכל זה שלבים בהתפתחות הנשמה ולקבל את חלקי הנשמה שהפושע הכי גדול יהיה בסוף הצדיק הכי גדול."

עד כאן דברי מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א 

יהיה רצון שתגיע הגאולה ברחמים גדולים, רחמים שכולנו מבינים וגאולה שכולם נגאלים

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"בגן עדן מקדם" • שבע ברכות אחרון לנינת הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א במעונו • גלריית תמונות מרהיבה

שיעור אש להבה במעלת שלום בית ○ ברכת המזון ושבע ברכות ○ שמחה וריקודים ○ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *