צור קשר עם הרב ברלנד

המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א – איך לקהילה ענקית כזו אין בית כנסת? יארצייט ר' נתן מברסלב תשפ"ב

המקובל הרה"צ הרב שלמה אלמליח שליט"א בדברי התעוררות לפני שחרורו וחזרתו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. 

הרב אלמליח אמר את דבריו במעמד היארצייט של מוהרנ"ת מברסלב מול כותלי כלא רמלה, שם שהה מורינו הרב ברלנד שליט"א. אל המקום הגיעו מאות משתתפים, אשר נקודת הצדיק בערה בליבם, וכול רצונם היה להתאחד ביום הקדוש הזה עם הצדיק החי.

בדבריו דאג הרב אלמליח להכין את הקרקע לפני חזרתו המשמחת של מורינו הרב ברלנד שליט"א, וכן לצעוק את צעקת רבבות תלמידי הרב ברלנד שליט"א – "לא יכול להיות שלקהילה כזו גדולה אין מקום תפילה מתאים, עזרו לנו למצוא מקום כזה".

"אני אומר: אשרי חלקם של כל אלה מאנשי שלומינו שהגיעו לכאן בכול לילה ולילה במסירות נפש, עוד 7 תיקונים הכלללים ועוד שבע."

לתרומה ישירה עבור ההוצאות הרבות והחשובות להצלת מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – לחצו כאן

מרכז עזרה וחסד
בנק: מזרחי טפחות
סניף: 403
מספר חשבון: 140689

"שבתות עשינו במתחם הקדוש הזה, ככה אני קורא לזה, זכינו לעשות פה שתי שבתות, הכי כואב לי לא לעשות פה שבת שלישית, אבל השחרור של הרב יותר חשוב מהכול, אתם רואים את הקרשים, אלו הקרשים של בית הכנסת.., התפללנו פה מנחה של ער"ש, תפילת שבת התפללנו ליד מורינו הרב ברלנד שליט"א."

"עשינו שם שעתיים וחצי 'לך דודי לקראת כלה', פני שבת באמת קיבלנו. שחרית התפללנו מ- 5 עד 11 וחצי, והמשכנו לאמירת 10 תיקונים כלליים."

"רבותיי, יש דברים שאני חייב לשתף את הקהל הרחב, שעומדים על סדר היום. הרבה שואלים אם אפשר יהיה לראות את מורינו הרב אחרי שיחרורו. אמר לי אחד הקצינים: לא ראיתי כאלה הפגנות מימי, כל ההפגנות של הערבים ברמלה הם סוערות.., פה אצל החסידים רק רוקדים, ושרים, ותיקונים הכלליים. זו הפגנה חדשה שאפילו אישור לא צריך לקבל מהמשטרה.., אמרו לי גם בירושלים בשיטור העירוני."

"אנחנו הולכים להקים אוהל ענק.., המגמה של כולנו היא לשמור כעת על מורינו הרב ברלנד שליט"א עם שחרורו, למרות שבשיעור בשבוע שעבר הרב אמר שטוב לו פה. הוא אמר: שמו לי שני מדובבים ערבים שבהתחלה הציקו לי, אבל לאט לאט הם הרגישו שיש פה מתיקות. מי שעשה פה שבת מבין מה זו המתיקות הזו, ואז הערבים הפכו לחסידי .ברסלב. הרב אמר שכול האסירים פה הפכו חסידי ברסלב יותר משובו בנים. ברוך ה' הרב ברלנד עושה פה גדולות, כשהרב יצא מפה איזה חושך יפול פה.."

"המגמה להוציא את הרב לציבור, הכול תלוי בבריאות שלו. אל תשכחו שהרב עבר סבל של שנתיים בבתי הסוהר, שום אדם לא היה עומד בזה, בגיל כזה והתעללויות כאלה. לכן, אני מבקש בשם רבני הקהילה, ובשם מורינו הרב, תנו לעסקנים קורסים כוח, הם קןרסים תחת הנטל, הנטל כבד וקשה מאוד, ההוצאות גדולות."

"אנחנו מבקשים מכול הקהל הרחב, העזרה היא גם עבור כל החובות וההוצאות הרבות, כולנו חייבים להתגייס לטובת מורינו הרב ברלנד."

"כשרבי נתן הלך לבנות ביהכנ"ס לאנ"ש מחמת הדוחק שהיה, הוא הגיע לעיר שהיה שם חסיד ברסלב מאוד עני והיה לו רק 2 רובל, ר' נתן לא רצה לקבל ממנו, כי זה היה כל הכסף שלו, אבל העני התעקש. כשנבנה הבית אמר ר' נתן שהקלויז נבנה בזכות השני רובל שהוא נתן במסירות נפש."

"רבותיי, למרות שלכולם יש הרבה הוראות קבע, לעשות מסירות נפש לטובת מורינו הרב, שיהיה לנו גם ציפור מצאה בית, שיהיה לנו בית תפילה. אין לנו אולם תפילות, אין לנו בית כנסת, זה בושה שקהילה כזו ענקית בלי בית כנסת.."

"והן אל כביר לא ימאס, בעז"ה הזמן קצר והמלכה מרובה."

לתרומה ישירה עבור ההוצאות הרבות והחשובות להצלת מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – לחצו כאן

מרכז עזרה וחסד
בנק: מזרחי טפחות
סניף: 403
מספר חשבון: 140689

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת ויצא לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת ויצא: עלון שביבי אור לפרשת ויצא שיעוריו מאמריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *