צור קשר עם הרב ברלנד
הרב שלום ארוש שליט"א בציון רבינו באומן

"הדרך לאומן נסגרה בגלל שאין אחדות" – הרב שלום ארוש שליט"א

הרב שלום ארוש שליט"א, ראש מוסדות 'חוט של חסד' ומגדולי משפיעי ברסלב דיבר בקו המידע של ברסלב אודות עצירת הטיסות לאוקראינה וסגירת הדרך לאומן. 

הרב ארוש סיפר שלאחר התבודדות ארוכה הגיע למסקנה שכל המניעות להגיע השנה לאומן זה רק בגלל שאין אהבה ואחדות בין חסידי ברסלב הנוסעים לאומן. אלה דברי קודשו.

יהי רצון שהדברים יפלו על לבבות מבינים ובכוח האחדות יפתחו כל צינורות השפע

"אני אומר לך שהיום בהתבודדות הגענו למסקנה שהבעיה בגללה הקב"ה, ורבינו לא קיבל אותנו – כי אין שלום. אין שלום, אין אחדות, זו הסיבה, אין אחדות בינינו. לא נעים לספר, אבל נספר את האמת בכדי שתהיה אחדות."

"אני אומר את זה לכול מי ששומע אותנו, ולכול מי שיכול להשפיע. אתה יש לך את הרב הזה ואתה יש לך את הרב הזה, אתה ככה היא הדרך שלך, ואתה ככה, הכול מצוין, אבל כשנוסעים לאומן יש לנו מכנה משותף – כולנו באנו לאומן בכדי לקיים את הציווי של רבינו שאמר: איש בל ייעדר."

"לכן, בזה כולנו שווים ובזה כולנו אחים וכולנו מאוחדים, לכן הגעתי למסקנה בהתבודדות שצריך להתפלל רק על השלום והאהבה בין חסידי ברסלב. וודאי שבכול עם ישראל צריך להתפלל על השלום, אבל שבאומן יהיה אחדות כזו, אהבה כזו, שלום כזה וזו תהיה הגאולה."

"בשנה שעברה לא זכינו לזה, אני יודע מקרוב את מה שאני יודע. לא זכינו שיהיה באומן השלום והאהבה והאחדות, אין לי מה לעשות, רק להתפלל."

"אני הגעתי למסקנה שבמקום להתפלל שה' יפתח את הדרך לאומן, בשביל מה? הסיבה שנסגרה הדרך לאומן כי אין שלום ואחדות בין הנוסעים, בין השוהים באומן. צריך להתפלל שיהיה שלום ואהבה."

"באנו לקיים את הציווי של הרבי, זה שאתה לא הולך בשיטה של האחר והוא לא הולך בשיטה שלך, זה ישאיר כל אחד במקומו. באנו כולנו לקיים את הציווי של רבינו, מתי יכול להיות קיבוץ? שיש אהבה ואחדות! אם לא אז אין קיבוץ, אפילו שנשב כולם ביחד."

"בשביל שיהיה קיבוץ שע"י זה רבינו יביא את הגאולה צריך שיהיה קיבוץ, אהבה ואחדות. לכן אמרתי, עד שאני משקיע כ"כ הרבה תפילות שתפתח הדרך, בא נשקיע את התפילות שיהיה שלום ואהבה בין הנוסעים. בוודאי זו תהיה הגאולה השלימה, מליון אחוז, וכל מה ששומע אותי, כולם ישקיעו תפילות על זה, שיהיה שלום ואהבה ואחדות."

"אני אומר לכם בקול רם: אני אוהב כל אחד ואחד באמת. אני לא סתם אומר את זה בפה, אני ממש מוכן להישבע, אני אוהב כל אחד ואחד בלי יוצא מהכלל גם אלה שלא הולכים בשיטה שלי, בדרך שלי, לא משנה לי. את כולם אני אוהב, אני הולך עם האמונה שכול אחד הולך כמו שה' מנהיג אותו, איך שרבינו מדריך אותו, מה אכפת לי אני לא בעה"ב של העולם, ואני לא הרבי של העולם, הרבי של העולם זה רבינו."

"אז רבינו מנהיג אותו ככה, אני לא נכנס לזה, לא מעניין אותי מי צודק, לא העניין שלי, אני אוהב כל אחד. וככה כל אחד צריך לדעת לגבי עצמו, אני אוהב כל אחד, כל אחד הולך כמו שרבינו מדריך אותו. על זה צריך להתפלל, שיהיה שלום ואהבה, כמובן שאם יהיה שלום ואהבה בעם ישראל מיד יבוא משיח ישר, אפילו עכשיו שזה ליל שישי נשמע שופר של משיח."

"בא נתפלל על הסיבה שגורמת לכול הבעיות – מחלוקת, צריך להתרחק מהמחלוקת בתכלית. רק שלום ואהבה, אהבה ואחדות, אנחנו באנו להתקבץ ביחד אפילו שזה הרבה מניינים באומן, אם כולם אוהבים אחד את השני זה נקרא מניין אחד, אבל אם אין אהבה ואמרים: לא, במניין הזה אני לא אתפלל."

"איך אמר לי מישהו, ראש השנה האחרון דבר אחד ראינו – שכל אחד ידע איפה הוא לא יתפלל, עם אלה אני לא אתפלל, אוי ואבוי, עם אלה אני לא אתפלל? אוי ואבוי, בושה וחרפה! זה נקרא שאתה מאמין ברבינו? אפילו שאתה לא.., אבל
בראש השנה וודאי, צריך ביחד, בנפרד בגלל שהמקום לא מספיק גדול, אבל, מתפללים ביחד."

"יהי רצון שבאמת נזכה"

"אנחנו מודים לה' יתברך על זה שזכינו לעורר את הנקודה."

בשיחה נוספת פנה הרב ארוש שליט"א אל הציבור בקריאת קודש להתאחד כולם בעבודת התפילה וההתבודדות ובכוח זה להמתיק ולהסיר את הגזירה

"אברכים יקרים מאוד, אתם שמקורבים ל…, חיים ונושמים, עכשיו החזירו לנו כ- 80 אנשים משדה התעופה. הגיעו עד שם ומחזירים אותם, בקיצור, כל רגע יש שמועה אחרת."

"אנחנו חיים באמונה שיש אדון לעולם הזה, מה יש עוד בעולם הזה? לכן, משמיים רוצים מאיתנו עוד תפילות, אין לנו אפשרות לארגן אוטובוס (לצאת להתבודדות), כל אחד יצא ברכבים, ילכו ברגל לשמעון הצדיק, לדוד המלך, לא יודע, כל אחד ילך לשדה בסנהדריה."

"כל אחד יגיע, לעשות שעתיים התבודדות רק על זה, על פתיחת הדרך לאומן, להתחנן, לבקש ממש לטעון את כל הטענות שיש בעולם."

"אין עוד מלבדו, אנחנו לא צריכים להיכנס לאיך זה קורה בעולם הזה, ההוא אמר, לא אכפת לנו. אנחנו נטען, ריבונו של עולם עדיין לא פתחת את הדרך לגמרי. וודאי שפתחת חלק מהדרך, ב"ה רואים שכמה יהודים כבר הגיעו, וזהו, עכשיו המציאות היא שמחזירים יהודים שהגיעו עכשיו עד שם מחזירים אותם, או שהם צריכים בידוד אח"כ בארץ, ולא יודע אם יכולים לטוס בכלל לאומן…"

"ממש.., לא ליפול לקטנות, שמות של אנשים, פלוני, אמרו שום דבר, רק להתחזק שיש בורא לעולם. הקב"ה פתח קצת ועוד פעם סגר, אנחנו מבקשים שיפתח לגמרי."

"והאמת שהכול משמיים, הרב'ה לא רוצה שיגיעו כ"כ מוקדם – סתם אנשים ישתגעו שם – הכל משמיים."

"נתפלל, יפתח ונזכה שיהיו נסיעות ממש, שבועיים לפני ראש השנה יהיה הכול טוב תנו חיוך – ה' ישמור אתכם."

קו המידע ברסלב – 9148*
מארה"ב 1845640007 מאנגליה 443303900474 מאוקריינה 380947105602

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

העיקר זה לימוד התורה – החיזוק היומי מהגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי ממורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – "מנשה בפוטנציאל יותר צדיק מאפרים" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *