צור קשר עם הרב ברלנד

"ה' ברא את העולם בכ"ה אדר בריאה חדשה לגמרי" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

שיעורו האחרון של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א לפני שיצא מהכלא. השיעור מדבר מענייני הגאולה ועל שמחתו של הרב שליט"א לצאת מהמעצר – אילון אדר תשפ"א

"עכשיו כולם נוסעים לצרפת גמרנו. אין קורונה יותר גמרנו! נגמר הקורונה, ביטלנו את הקורונה."

"אז עכשיו אנחנו בונים בית מקדש, עכשיו אנחנו בבית מקדש! ("ואמר ר' אלעזר כל אדם שיש בו דעה כאילו נבנה בית המקדש בימיו" סנהדרין צב א), עכשיו זה כרגע הכי קריטי כולם מדליקים נרות עוד מעט יהיה קידוש עוד מעט יהיה ריקודים עד הבוקר."

"בג' אדר נבנה בית המקדש (השני) זה פרק ו' בעזרא "יוֹם תְּלָתָה לִירַח אֲדָר" יוצא בדיוק חודש אדר. חודש אדר זה החודש ר'ישא ד'לא א'יתידע (הראש שאינו נודע) עם ניסים כאלה שלא היה מבריאת העולם."

"ה' ברא את העולם בכ"ה אדר בריאה חדשה לגמרי, א' ניסן נברא אדם הראשון, לפי שיטת רבי יהושע. אנחנו עושים ראש השנה בתשרי, אנחנו לא הולכים כשיטת רבי יהושע אלא כרבי אליעזר (שסובר שהבריאה היתה בתשרי) אבל באמת כשעושים ברכת החמה.. היה ברכת חמה ליל פסח לפני 12 שנה תשס"ט. כולם היו בכותל כולם היו על ההרים במגדלים בתי כנסת עשו ברכת חמה מיד אחרי ותיקין לפני 12 שנה כולם עשו כי ברכת חמה זה הדבר הכי גבוה שיש בעולם."

      הרב לפני שיצא מהמעצר

"עכשיו דובאי הצליחו להביא גשושית למאדים (חללית ללא טייס. והרב אמר בשיעור קודם שהם מחפשים שם חייזרים) אמרו שעוד מעט יהיה שם מושבות, אנחנו כבר יש לנו.. הייתי במאדים כמה פעמים."

"אנחנו רק מחכים.. אני מחכה לשחרור שלי."

"מאדים עכשיו במרחק הכי קרוב מכדור הארץ- 54 מיליון ק"מ. הכי טוב לגור במאדים יש אויר צח ואין קורונה. אם הקורונה תמשך נעבור למאדים לא תהיה ברירה. לי יש את החללית הפרטית שלי אם הקורונה תגיע נעבור לצדק מה יכול להיות נסתדר כבר.."

יש היום חלליות שעושות יותר מ 300 אלף לשנייה! היום זה הגיעו ל- 300 אלף ק"מ לשנייה .., אמר שהוא מקווה שיצליחו להגיע למהירות יותר גבוהה. אולי בכוכבים אולי בחלל.. 54 מיליון בסה"כ 3 דקות 2 דקות ושני שליש.."

"אני מקווה שלא יהיה בעיה עם השב"ס עם היציאה.."

"אז עכשיו אנחנו בבית שלישי בית של אש, צריך לרדת משמים ממש. ירד בליל פסח. בפסח כבר נקריב חדש. איך יהיה אפשר להקריב את העומר? כי ירד בית מקדש של אש.

      הרב לפני שיצא מהמעצר 2

"רות המואביה היתה נביאה. היא הגיעה בספירת העומר. אומרים הקוצרים "מגל זה מגל זה" אח"כ אומרים "שבת היום שבת היום" (עיין מנחות י ג) בתוך שבת הם קוצרים! לא יודע מי התיר להם את זה.. הבג"ץ או הבד"ץ.., כי אם זה יוצא בשבת ספירת העומר ביום ראשון. אז קוצרים בלילה בתוך השבת. צועקים "שאבעס! שאבעס!" כולם צועקים חייבים לצעוק "שאבעס" כי הצדוקים אומרים שאסור לקצור. הצדוקים בזה היו מחמירים יותר.. הרבה התפתו! בזמן ינאי המלך כולם נהיו צדוקים."

      הרב לפני שיצא מהמעצר 3

"הצדוקים בדברים מסוימים מחמירים יותר (הם בעיקרון לא מאמינים בתורה שבע"פ ובעולם הבא, עפ"ל) הרבה הלכו אחריהם הרבה התפתו! בזמן ינאי כולל היו צדוקים עד שבאה שלומציון המלכה והפכה את הקערה על פיה. ינאי עצמו בגיל 80 נהיה צדוקי, והכהן הגדול נהיה צדוקי (יוחנן כהן גדול {אביו של מתתיהו חשמונאי} אחרי 80 שנה נהיה צדוקי, ויש אומרים שעליו נאמר ש"רגמוהו כל העם באתרוגיהם" כי עשה כמנהג הצדוקים בניסוך המים במקדש) וכל הכוהנים הגדולים צדוקים (כי קנו את הכהונה הגדולה בממון, והיו מתים כל שנה בכניסתם לקודש קודשים ביום כיפור) וכל השרים צדוקים.. עד שבאה שלומציון המלכה והפכה את הכול! היא הייתה גלגול של יעל. תמיד אישה! היא הקיסרית צריכה להנהיג את המדינה."

"הרבי אומר במעשה מבן המלך ובן השפחה שהתחלפו שמי שתנהיג את המדינה זאת רק הקיסרית. בסוף אישה יש לה את השכל הכי ישר הכי פשוט. ישר בלי קומבינות! היא רק רוצה להגיד תהילים להתפלל לשמוע קריאת התורה. אישה זה הדבר הכי פשוט והכי ישר, וכתוב שהגאולה תתחיל מנשים צדקניות. כמו במצרים שהנשים לא הסכימו, הגברים כולם התייאשו מהגאולה (במצרים) והנשים לא התייאשו מהגאולה! עכשיו תהיה הגאולה ועכשיו הולכים לצאת ממצרים לעבור את הים וכולן רצו לים כל הנשים רצו! הים נבקע להן הנשים רצו לפני הגברים! הגברים אמרח אי אפשר להביא ילדים "כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו" נשים אמרו אין פרעה! פרעה פשוט לא קיים!! לא היה ולא יהיה.  אין דבר כזה פרעה זה רק העוונות שלנו זה ערפל כזה זה מסך!"

""מִקּ֣וֹל מְחַֽצְצִ֗ים בֵּ֚ין מַשְׁאַבִּ֔ים" (שחרת דבורה) אמרה דבורה ע"י העבירות נהיה מחיצות ולכן סיסרא שולט עלינו. כמו שאין פרעה אז אין סיסרא, זה לא קיים פשוט! ברק אמר אני רוצה שאת תלכי ראשונה. היא אמרה אני רציתי שאתה תהיה ראשון, אם אני אהיה ראשונה אז אישה תדקור אותו כתוב שיעל "חלפה רקתו" כל שיר השירים זה הולך על הרקה "כפלח הרימון רקתך" שאפילו רשעים ("אפילו ריקנים שבך מלאים מצוות כרימון") פתאום עושים תשובה כמו יוסי בן יועזר שבן אחותו (שהשתמד) בא לצחוק עליו (כשעמדו להוציאו להורג) זה דבר שאי אפשר להבין בכלל! הוא היה בצבא קבע של היוונים ועשה צחוק מהדוד שלו (ובסוף עשה תשובה) כמו עכשיו בצה"ל בטקס של שריון שרו "אני מאמין" זה שיר שהתחבר במחנות ההשמדה אחד התחיל לשיר את זה וכולם הצטרפו אחריו. יהודים שרו את זה בדרך למשרפות בתוך התנורים! שרו "אני מאמין בביאת המשיח". וכל החיילים שרו את זה אחרי "התקווה" איזה אלף חיילים חדשים שקיבלו כומתה. הם (הרשעים) לא ידעו מה לעשות פתאום הצבא נהיה דתי זה לא הולך להם! הם רצו שהצבא יהיה כור היתוך לחילונים בסוף נהיה כור היתוך לדתיים.. הרב אליהו מירב לא מקבלים אותו לצבא כי הוא עשה שם בעלי תשובה.. הוא נפסל כי המון טייסים עשו תשובה. הוא היה טייס F16."

"אז המדרש מספר את זה שיצחק אבינו ראה שאפילו הכי רשעים יעשו תשובה. כל הציונות, בן גוריון.. זה לא יעזור להם! יהיה ניסים יהיה נפלאות ה' לא יעזוב. מרדכי אמר לאסתר: "אם החרש תחרישי רווח והצלה ימצא ליהודים ממקום אחר" יהיה פה ניסים! אז כל הישועות ע"י הנשים הצדקניות שלא מתייאשות. כי הגברים כולם התגרשו אמרו אנחנו עוזבים את הבתים והולכים להורים הנשים אמרו אנחנו לא מוותרות! החביאו את הילדים תחת השיחים, והילדים נבלעו באדמה והמצרים "על גבי חרשו חורשים" אז נבלעו עשר אמות מאה אמות אלף אמות. שואל הרב דסלר מכתב מאליהו חלק ב מה אתם מביאים מחרשות הילדים נבלעים באדמה! כי כל הזמן הביאו מחרשות יותר עמוקות ונבלעו יותר עמוק, עוד אמות ועוד. "וְיָצִיצוּ מֵעִיר כְּעֵשֶׂב הָאָרֶץ", "כצמח השדה נתתיך", כולם צמחו כמו עשבים! אומרים בהלל: "ההופכי הצור אגם מים חלמיש למעיינו מים". בהאזינו: "ויניקהו דבש מסלע ושמן מחלמיש צור" מהסלעים היו יוצאים שמן ודבש הילדים שחו בדבש! בתוך שמן! הדבש מרפא את כל המחלות שבעולם. עכשיו שמו לי דבש בתוך החור של הניתוח כנראה שבוע הבא יתפרו או שזה יתאחה לבד, נקווה ששבוע הבא יאמרו שזה התאחה כבר לבד. אדם יכול לחיות עד 164."

"באפריקה היהלומים יוצאים מהרי הגעש, זה חום של 50 מיליון מעלות ואז הפחם נהפך ליהלומים. ניסו להכין יהלום אבל זה לא היהלום האמיתי. ביהלום האמיתי יש המון סגולות! הלבה נהפכת ליהלום. השומנים והפחם הכול נהפך ליהלומים.."

"..השאיר לו ירושה בסוף הוא תרם לבית המקדש 7 ארנקים של דינרי זהב היה 13 הוא תרם 7. היה צריך לתרום הכול כי היה לו אישה פרחחית. ילד פרחח ואשתו גם כן פרחחית לכבוד הלידה שלה לכבוד הברית הוא מצא יהלום שווה 50 מיליון! 13 ארנקים מלאים דינרי זהב זה ילד פרחח יושב על הגדרות! והיא הייתה פרחחית אבא שלה היה עוזר למלך. הדגים באפריקה בולעים יהלומים.🐡 ..בן אחותו נהיה הכי פרחח. נהיה סרג'נט בצבא היווני. בבריגדות היו סרג'נטים יהודים זה המפקד הכי גדול אבל לא נתנו להם להיות רמטכ"לים רק נתנו להם להתקדם קצת. איזה מאה אלף יהודים התגייסו לבריגדות וכולם נפלו בשבי ליוון גניפולי. הבריטים ניצחו את הגרמנים באפריקה היו צריכים להיכנס לארץ ישראל כבר היו מרחק של כמה שעות הגיעו לאל עלמין זה לפני אלכסנדריה מאה ק"מ ושם איזה שמונה שעות בג'יפ בטנק קצת יותר. כולם התכוננו כבר ללכת על קידוש ה'."

"הבעל שם טוב נסע באנייה הגיע לאוכלי אדם. והיה זוג שהבטיח להם ילדים בליל הסדר ולא היה לה בכלל רחם והוא לא יכל.. אמר להם אין לכם בעיה! ערב ליל הסדר לא היה להם כלום אודל הלכה לשפת הים לכבס (ואז הזוג העשיר הגיע ונתן להם כל טוב לליל הסדר ובזכות זה זכו לילדים)."

"ביום כיפור הבגדים האדומים ששמו בחלון נהפכו ללבנים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

את מי צריך לדון לכף זכות – שיעורו השבועי של הרה"ח הרב עופר ארז שליט"א לשובו בנים מיאמי

האם צריך לדון רשע גדול לכף זכות? מה עושים שרואים מראה לא טוב? מה דרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *