צור קשר עם הרב ברלנד
הרב מאיר מלכה שליט"א בעצרת תפילה בחברון

"יש רק יהודי אחד שנתן את כולו עבור נשמות דורנו" – הרה"ג הרב מאיר מלכה שליט"א

"אנחנו נזמין את הרב מאיר מלכה שיישא כמה דברים". מקדם בברכה הרה"ג הרב שלמה אלמליח שליט"א את הרה"ג הרב מאיר מלכה שליט"א לשאת דברים מול הקהל הגדול שהגיע לעצרת התפילה והמחאה לשחרור מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, בצומת בר אילן.

"לכול הציבור הקדוש שנמצא כאן – כולם באים מתוך זעקה פנימית, זעקת הלב, זעקת כאב, זעקה מעומקא דליבא, זעקה מרום מרומים." פותח בדברים הרב מלכה שליט"א, מתלמידיו הוותיקים והמיוחדים של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

"מה נעשה אתנו? מה נעשה עם אבא שלנו? ימים ועוד ימים ועוד ימים, ובאופן כזה ש… הזדוניות, והעוולה והאי צדק, כמו שהזכיר בנו של הרב שליט"א, טיפה אנושיות, טיפה רחמים, טיפה נקודה יהודית, איי איפה?"

"וכל שכן שמדובר ברב רבנן, מורינו הרב ברלנד שליט"א, ואפילו זה היה יהודי פשוט היה ראוי להעניק את המינימום של אנושיות, של התחשבות, אבל עינינו לא רואות את זה, אוזנינו לא שומעות את זה, רק שומעות מצד בריאותו של מורינו הרב ברלנד שליט"א – דברים מכאיבים, ושומעים רק את המעט ממעט."

"מה נאמר ומה נדבר, כוחנו הוא רק תפילה, אמנם כל מי שבכוחו, כמו שבנו של הרב שליט"א דיבר, כל מי שבכוחו ובאפשרותו לפעול בכול אופן שהוא, שלא נעמוד מנגד עצם התקבצותנו הזו, במקום הזה עכשיו, בשעה הזו, היא לעצמה מראה ומשמיעה לכול עם ישראל, בכול מקום שהם – זעקתנו גדולה, זעקתנו גדולה ועמוקה. הביטו וראו מה שנעשה אתנו, מה שנעשה עם הצאן, מה שנעשה עם נפשות ישראל."

"יש רק יהודי אחד בדור שנתן את עצמו, בעיקר זה מסירות נפש גמורה ושלימה לתת ליבו על נפשות ישראל. יש נפשות כאלה שאין להם שום אבא ושום רועה אמיתי נאמן ואוהב שיביט עליהם, רק מורינו הרב שליט"א נתן את עצמו על זה ימים ושנים."

"הביטו וראו עם ישראל, כל הנפשות האלה הם חלקים מאתנו, כמה ראוי לנו לייקר, ולסעוד, ולאהוב את מי שנתן ונותן דעתו לנפשות האלה. הביטו עם ישראל, אנא עוררו את עצמכם, את מי שאפשר לעורר בעד מורינו הרב שליט"א. הוא הרועה הרחמן, הרחמנות הזו מוטלת על כל עם ישראל."

"אז אם יש יהודי אחד בדור שלקח על עצמו את העול הקדוש הזה, כמה ראוי לנו לייקר אותו, לסמוך ולאהוב אותו, ולסעוד אותו. וכעת מצבו כך וכך, אז שלא נעמוד מנגד, שנזכה לעורר להשתמש בכול מה שבאפשרותנו, הן תפילות, הן השתדלויות, הן כל דבר שיכול להיות לתועלת."

"אנא עם ישראל, עם ישראל זה הולך…, מי שנמצא פה, מי שנמצא פה זה אלפית מכול נפשות ישראל שזעקת ליבם היא גדולה מאוד. אנא כלל ישראל עוררו נא, עיבדו נא בכול מה שבאפשרותכם החל מתפילה ועד כל השתדלות שהיא."

"עד שנזכה בעז"ה שיומתק הדין על העוולה הנוראה והמכאיבה הזו שנעשתה…, אפילו אם זה יהודי הכי פשוט, וכל שכן, וצריך להרחיב על הכול שכן הזה, מי יודע אם זה לא נתבע מכול אחד מאתנו, כולנו."

"אנא עם ישראל עוררו נא ברחמים, בעין חמלה, אם זה בעבורו ואם בעבור הצאן שמחכים לרועה הזה, יכון ברחמים גדולים עלינו ועל כל עם ישראל. נזכה בעז"ה, לישועתו ופדייתו הגדולה של מורינו הרב ברלנד שליט"א, מתוך בריאות וחיים ארוכים, בעז"ה, לטובת קדושת כלל ישראל נזכה, בעז"ה, לגאולה שלימה לחיים טובים, בעז"ה, בקרוב."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת ויצא לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת ויצא: עלון שביבי אור לפרשת ויצא שיעוריו מאמריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *