צור קשר עם הרב ברלנד
המשלחת האוקראינית לקורונה בדרכה לציון רבי נחמן באומן

לשמור על קדושת הציון הקדוש נלחם הרב ברלנד – עכשיו המשלחת האוקראינית דורשת זאת

לאחר שמורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליטא, פעל לפתוח את הדרך לאומן ולהביא לקיבוץ הקדוש מאות אלפי אנשים. לאורך כל השנים מאז ועד היום, הרב ברלנד חוזר ומדבר על חובת השמירה על קדושת הציון הקדוש באומן. הרב שליט"א הזכיר זאת בעשרות שיעורים, ואף חיבר תפילות רבות שהמקיפה ביניהם היא 'תפילה לעני לציון רבינו הקדוש באומן'.

כידוע מורינו הרב ברלנד ממש נלחם בכדי שהשוהים בציון הקדוש לא יביאו כיסאות לציון ולא יאכלו שם. הרב חזר והסביר כי מקום הציון הוא ממש 'קודש קודשים ואבן השתייה'.

והנה, כל מה שהיו צריכים,  חסידי ברסלב היודעים ממעלת קדושת הציון, להנהיג מזמן, דורשים כעת ממשלת אוקראינה.

אתמול, ביום שלישי בשבת כי תבוא תש"פ, ביקרה באומן משלחת ממשלתית בראשות פרויקטור הקורונה של אוקראינה וסגן מפקד משטרת אוקראינה. המשלחת הגיעה יחד עם פמליה של בכירים, בכדי לבדוק  אם השטח כשיר לקליטת אלפי האנשים לפי קריטריון תנאי הבריאות החוקיים.

המשלחת התרשמה לטובה מהסידורים הנאותים במתחם ההסעדה של הרב שיינר, אך התרשמה שלא לטובה מהמצב בציון. לדבריהם, חייבים לבטל כל אפשרות של ישיבה במתחם הציון, חוץ ממספר מצומצם של מושבי נכים. עוד המליצה המשלחת ליצור מסלול שבו יעברו אחד אחר השני מהכניסה עד היציאה, במרחק מטר וחצי בין כל אדם.

בכדי שיוכלו להיכנס מקסימום אנשים בבת אחת, ושכל אחד מהם יוכל לשהות ככל שיתאפשר ליד הציון, הם הסכימו ליצירת מסלול מפותל כנחש, כך שיוכלו לשהות לאורך המסלול תוך כדי תנועה כ–15 דקות כל אחד.

כמו כן, המשלחת דרשה שלא יתקיימו שום מניינים בציון, וכן, לא להביא ספרי קודש אישיים או ציבוריים עטופים בלמינציה. עוד דרשה המשלחת שלא לאכול במקום כלל.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הקליפ מחתונת נכד הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א באולמי כינור דוד בית שמש

הקליפ המרהיב מחתונת אברימי רובינשטיין שיחי', נכדו חביבו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *