צור קשר עם הרב ברלנד
מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א במסירת שיעור מול קהל גדול

כתוביות: להבות אש, שיעור של הגה"צ הרב ברלנד שליט"א – י'ח טבת תשפ'ב

שיעור אחרי תפילת ערבית של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – אור לי'ח טבת תשפ'ב

"אז מחר בארבע וחצי בבוקר פותחים את הסנדלריה, כולם יתחילו להיות סנדלרים כמו חנוך שהיה תופר מנעלים, 365 שנה היה תופר מנעלים."

"הבן של חנוך מתושלח חי 969 שנה, ו 969 שנה היה תופר מנעלים, ואחרי זה בא למך הנכד הוא גם היה תופר מנעלים, ואחרי זה בא נח שהוא תפר מנעלים ועל ידי זה הוא הציל את האנושות והיה המשך לאנושות."

"יוסף הוא העיבור של חנוך, הוא הגלגול של חנוך מלאך מטטרון, לכן כתוב על יוסף: "וְהוּא נַעַר אֶת בְּנֵי בִלְהָה וְאֶת בְּנֵי זִלְפָּה נְשֵׁי אָבִיו. ועל חנוך נאמר: "נַעַר הָיִיתִי גַּם זָקַנְתִּי", חנוך חי עד היום."

"לכן כתוב על יוסף: "בֵּן פֹּרָת יוֹסֵף בֵּן פֹּרָת עֲלֵי עָיִן", פורת זה תופר, פורת אותיות תופר, שהצדיק שהוא מלאך מט"ט תופר נעליים, כל היום הוא תופר נעליים."

"נעליים פירושו שהוא הופך את הכתר של רחל לנעליים של לאה. כל העבודה היא להפוך את הכתר של רחל לנעליים של לאה. "אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי", איזה נעל זורקים על אדום? מה יעזור אם נזרוק את הנעל? אלא ברגע שאנחנו הופכים את הכתר של רחל לנעל של לאה, מתחברים הכתר של רחל עם הנעליים של לאה, " אֵילֵי מוֹאָב יֹאחֲזֵמוֹ רָעַד" 274, רחל לאה גם 274."

"כל העבודה זה לחבר את רחל ולאה, שהכתר יהפך לנעל, ואז "אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי", ואז נזכה לגאולה השלימה במהרב בימנו אמן.

ולאחר תפילת ערבית המשיך מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ואמר:

"יש שמונה שעות לישון, אסור יותר מזה שנייה, כי המוח מתנוון. כל המחלות מגיעות מזה שישנים יותר משמונה שעות."

"עכשיו כולם ישר למיטות, מי שיכול להיות ער כל הלילה מה טוב, אבל מי שיודע שהוא לא יקום ב 5:30 ילך מיד למיטה, ויהיה כאן בזמן .בהנחת תפילין, 5:30 זה הנחת תפילין."

"אור זרוע לצדיק…" 

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לחג סוכות תשפ"ד לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לשבת יום טוב ראשון סוכות התשפ"ד: עלון שביבי אור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *