צור קשר עם הרב ברלנד
הרב ברלנד שליט"א - ברכת הלבנה מוצאי כיפור תש"פ

כיפור תשפ"א המרגש בברסלב שובו בנים בירושלים – בסוכה של תולדות אברהם יצחק

יום הכיפורים תשפ"א בחסידות ברסלב 'שובו בנים' היה מרגש מאוד. לאחר שבתפילות ראש השנה אולם התפילות של הקהילה היה ב"ה, עמוס במתפללים, שכרה הקהילה את הסוכה הענקית של חסידות תולדות אברהם יצחק.  הסוכה הממוקמת במאה שערים מעט מעל מיקומו של השול, בית הכנסת של חסידי ברסלב בירושלים, אירחה את תפילות יום הכיפורים. כולם שמחו על המאמץ הגדול להכשרת מקום גדול שיקלוט את כל המתפללים הרבים, אך לשמחתנו, היה קידוש ה' גדול מאוד וגם המקום המוגדל לא הכיל את כמעט אלפיים המתפללים שהגיעו לקיבוץ הגדול של יום הכיפורים.

בסוכה הקימו שני פראנצ'ס (טריבונות) גדולים וגבוהים, אחד שימש לישיבת הצאן קדושים, ילדי הקהילה שהנעימו בקולם את התפילה. לידו הועמד פראנצ'ס נוסף לבחורי החסידים שקיבלו מקום מיוחד במעמד התפילות הנפלא. בתָּוֶךְ הועמדו ספסלים עם שולחנות עבור שאר אברכי חסידות ברסלב 'שובו בנים', שנהנו מישוב הדעת כל משך התפילות הארוכות של יום כיפור. תודה רבה שלוחה מכל ציבור המתפללים לכל העוסקים במלאכה, עם זאת ההשתדלות הרבה לא הספיקה למתפללים הרבים שהמשיכו להגיע לסוכה. מאות מתפללים גדשו את המעברים וכן את הכניסה לסוכת התפילה, חלקם אף הביאו איתם כיסאות מתקפלים מביתם.

לאחר שאת תפילת המנחה המיוחדת עם הווידוי של ערב יום כיפור התפללו כל אחד במקומו, עלה החסיד, רבי שלמה חיים ריכטר לתפילות הכול נדרי וערבית של כיפור בקולו המעורר לתשובה. רטט עבר בלבבות המתפללים שממש הרגישו את רוחו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, נוכחת בתפילה ומסייעת לשליח ציבור במלאכת הקודש. נוסח התפילה היה הנוסח המיוחד של חסידי ברסלב העובר במסורת מאז ימי ה'עובדים' הגדולים של אומן. הציבור הקדוש התחבר באופן טבעי לניגון המיוחד של מורינו הרב ברלנד שליט"א, אותו הוסיפו במקומות הנכונים, כגון בברכות הקריאת שמע ופסוקי דזמרה.

את תפילת יום הכיפורים עד 'המלך', פתח רבי נפתלי צוקר, נכדו של מורינו הרב ברלנד, משם המשיך ר' משה גלינסקי שהמשיך להנעים בתפילתו.

לקריאת התורה בבית א' ניגש רבי שלמה חיים ריכטר, ובבית ב' היה זה שוב רבי משה גלינסקי. לסדר עבודת הכוהן גדול ניגש רבי דובל'ה צוקר, גם כן נכדו של מורינו הרב ברלנד שליט"א, שלמעשה התפלל גם את כל תפילת המוסף של יום הכיפורים.

בתפילת המנחה עמד רבי יוסף שור מול העמוד ואת תפילות הכיפור חתם רבי יצחק הלפרין, כאשר הוא מדייק בתפילת הנעילה בנוסח הידוע והאהוב.

אל תפילת הערבית של מוצאי יום כיפור ניגש רבי משה לוינזון.

אשרינו שזכינו להצטופף יחד תלמידי כ"ק מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א לתפילות הכיפור. הרגשת תוקף היום הקדוש והנורא, היום בו המוני בית ישראל עומדים ביראה אל מול קונם, חיזק את הלבבות שרואים בברסלב שובו בנים את התקיימות הפסוק "וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ". במסירות נפש גדולה ממשיכים לעמוד איתן כול אלפי תלמידי מורינו הרב ברלנד שליט"א, ולא רק, עוד ועוד מתקרבים חדשים באים לדרוש את ה' וממשיכים להתקרב אל אור האמונה שאצל מורינו הרב ברלנד שליט"א.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור למתפללי בית הכנסת מורי סאלם בראשון לציון במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

בית הכנסת מורי סאלם בראשון לציון ○ המקווה ○ תקציר מתוך השיעור בשיכון המזרח בראשון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *