צור קשר עם הרב ברלנד
ראש השנה תשפ"א בצלמון

קיבוץ חצר המלך "בית האסורים – צלמון" ביום הכיפורים – ראיון מקיף

"אפשר להסביר את קיום המניינים של יום כיפור בצלמון ליד מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, כנס בתוך נס…, הדברים עבדו ממש בצורה ניסית ופלאית. אני אישית ספרתי סה"כ 150 אנשים סה"כ, היה מניין ממש יפה. כול המניין הזה מבוסס על אירוע מחאה שהיה מיועד להתקיים בערב כיפור בשעה 16:00. הזמנו את האוטובוס שיחזיר אותנו מיד לירושלים, אך לצערנו הנהג של האוטובוס סרב לנסוע, הוא טען שהוא כבר לא יספיק להגיע לירושלים לפני כניסת כיפור."

הרב אהרון שוורץ משתף בראיון נפלא על הרשמים מתפילות יום הכיפורים ליד כלא צלמון בו נמצא מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"אפשר להגיד שהקיבוץ היה ממש במחתרת, המשטרה כול הכיפור חיפשה אותנו בצימרים של מושב כלנית. הם רצו להוציא אותנו והייתה אווירה מאוד מתוחה בערב יום כיפור. לכן, לא יכולנו לפרסם בכדי שיהיה קיבוץ גדול, המשטרה הגיעה לצימר גדול שסגרנו איתו שישמש כאולם תפילות מול הכלא. המשטרה הכריחה את בעל הצימר לבטל את העסקה, אבל בסוף הכול התהפך לטובה וערכנו את התפילות בחצר גדולה. כשהבנו שאנחנו הולכים להיתקע שם הבאנו בזריזות רשת צל והשכרנו כמה מצננים, בזכות זה הציבור הצליח להחזיק מעמד."

      שוורץ ראיון מוצאי כיפור תשפ\"א

"הגיע ציבור גדול, היה חשמל, הייתה תאורה, זה היה בחצר בתוך מתחם הארחה של צימרים מחוץ למושב כלנית. לבסוף ה' ריכך את ליבם והם הסכימו לנו להישאר בתנאי שלא נגיע לאזור הכלא ולא ניכנס לכלנית. וב"ה, יום הכיפור עבר בצורה מסודרת ללא כנסות וללא הפרעות."

"התפילות התנהלו בנוסח המיוחד לחסידי ברסלב, כמו שרגילים מ'השול'."

כל נדרי ומעריב – ניגש הרה"ח ר' נחמן פוקס שליט"א

תפילת שחרית – הרה"ח ר' אהרן קניגסברג שליט"א

קריאת התורה דשחרית – הרה"ח ר' אהרון שוורץ שליט"א

תפילת מוסף ו"סדר העבודה" – הרה"ח ר' נחמן פוקס שליט"א

קריאת התורה מנחה ומפטיר "יונה" – הרה"ח ר' חייקין שליט"א

תפילת מנחה – הרה"ח ר' גרנט שליט"א

תפילת נעילה – הרה"ח ר' נחמן פוקס שליט"א

מעריב ה"חיתום" של מוצאי יוה"כ – הרה"ח ר' נתן שמאי שליט"א.

"הצום עבר ממש בנעימות, היה אור של תפילות, עם כול הקושי של הצום הציבור שר וניגן את התפילה. אנשים מהקצה השני של כלנית העידו שהם שמעו את קריאת השמע שאמרנו בנעילה."

"אני מוכרח לשתף בנס גדול שהיה לנו. הכנו את עצמנו עם אישורים כפולים למקרה שנזדקק להם בסגר, אך לא הצטרכנו להם. מכול מקום בארץ שהגיעו לקיבוץ, אף אחד לא היה צריך להציג אישורים. הדרכים היו פתוחות לגמרי, אפילו מירושלים עד לצלמון. רואים אך הצדיק שולט בכול הסגר הזה, הוא היכה אותם בסנוורים."

"התפלל איתנו ר' נתן שמאי שמורינו הרב ברלנד מדבר איתו הרבה בטל'. הוא סיפר שהרב שלח אותו להיות בצלמון ביום הכיפורים יחד עם משפחתו, וכן אמר לו להגיד לחברים נוספים להגיע. עוד הוא סיפר שהוא דיבר עם הרב לפני התפילות ומורינו הרב ברלנד אמר לו שהוא ממש שמח מהתפילות הללו. הרב יודע שאנחנו נמצאים פה, הוא קיבל מזה חיות גדולה וזה דבר שידוע לנו כול השנים. מורינו הרב ברלנד תמיד רוצה שיהיה קיבוץ לידו, לא משנה מה התנאים. בסוף, כמו בראש השנה, כל המניעות והמחסומים הוסרו ונשברו, פתאום מרגישים את הממתקה. "

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

צדיקה גדולה, אבל לא הבינה למה דוד קופץ – החיזוק היומי מהגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי ממורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – "היה אסור לראות מכנסיים, זה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *