צור קשר עם הרב ברלנד
הסוכה המרכזית של ברסלב של שובו בנים בנשיאות הרב ברלנד שליטא 5
הסוכה המרכזית של ברסלב של שובו בנים בנשיאות הרב ברלנד שליטא 5

הגה"צ הרב ברלנד שליט"א משתחרר ישר אל תוך הסוכה הענקית שמועמדת לשיא גינס – גלריית תמונות

דרשו חכמים על הפסוק, "אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה" (תהלים צז) שאחרי שבכל ימי אלול ואח"כ בימי הסליחות שעד אחרי יום הכיפורים עם ישראל ישר את ליבו ע"י עבודת התשובה וחשבון הנפש. ע"י כך נבנה להם כלי קדוש עימו יכולים הם לקבל את ימי השמחה של חג הסוכות ומתקיים בהם, "וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה".
ובסיעתא דשמיא נדרוש את המילים הכ"כ מתאימות לזמן ולמעמד בכדי לתאר את מה שעובר עלינו היום. אחרי כמעט חמש שנים של גלויות וייסורים אין סוף שעברו על תלמידי מורינו ורבינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א וכן על כל מי שנפש יהודי בקרבו, מגיע הרגע של וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה. הרי אין דבר שמישר את הלב יותר מהייסורים והרדיפות שעבר כל מי שחזה במחול השקר הרצחני סביב הרב ברלנד שליט"א.
כן, אנשי בשורה אנחנו, בשעות אלו ממש תם מאסרו הקשה של הגאון הצדיק מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ואין זמן יותר טוב לחגוג זאת מאשר בחג הסוכות עליו נאמר "וְשָׂמַחְתָּ֖ בְּחַגֶּ֑ךָ". וכך, אחרי שבמשך כל יום חג הסוכות התנהלו בבית הרב ברלנד שליט"א תפילות ארוכות, מרגשות שהדביקו לכולם את הלב לשמיים, כבר מחר יצא בעז"ה מורינו הרב ברלנד שליט"א לתפילה בסוכה שנבנתה מול ביתו, אך זאת רק ההתחלה.
במוצ"ש קודש הקרוב של חוה"מ סוכות מתוכננת הילולת ענק לרגל 207 שנה לפטירת בוצינא קדישא, הצדיק יסוד עולם רבינו נחמן מברסלב. לרגל המאורע וכן בהזדמנות חגיגית זאת של שחרור מורינו הרב ברלנד שליט"א נבנתה סוכת ענק ברחוב החומה השלישית מול ביתו של הרב שליט"א. הסוכה הזו היא הגדולה בעולם, כאשר שטחה הוא 66 מטר מרובע, 150 מטר אורך על פני כל רחוב החומה השלישית שבירושלים.
הסוכה תשמש במשך כל ימי החג כהכנסת אורחים המרכזית של עולי הרגל בירושלים כיוון שהיא ממוקמת ממש על הדרך הראשית לכותל המערבי. גם להולכים משער שכם וגם לצועדים משער יפו. וכן תשמש כבמה המרכזית בהילולא של רבי נחמן מברסלב. בהילולה עצמה ישתתפו גדולי רבני ברסלב שליט"א וכן גדולי הזמר החסידי, כאשר קרוב לשעת חצות ידרוש מורינו הגאון הצדיק הרב אליעזר ברלנד שליט"א.
מעולם לא זכור אירוע ענק שכזה בהילולא של רבי נחמן, הפקה שעלותה מסתכמת במאות אלפי שקלים. אלפים רבים מכל רחבי הארץ צפויים להשתתף באירוע הענק לכבודו של רבי נחמן מברסלב וכן לחגוג את שחרורו של מורינו הרב שליט"א.
המו"צ הגר"מ סירוטה שליט"א מהעדה החרדית וכן מו"צ הקהילה הרב נחמן כהן שליט"א עסקו בהכשרת הסוכה.

התמונות באדיבות אהרון סולמונוביץ' שיחי'

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לחג סוכות תשפ"ד לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לשבת יום טוב ראשון סוכות התשפ"ד: עלון שביבי אור …

One comment

  1. מרגש ממש
    שיהיה לו בהצלחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *