צור קשר עם הרב ברלנד

שיחה נדירה בין הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א למקובל הרב דב קוק שליט"א

שיחה נדירה בין הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א למקובל הרב דב קוק שליט"א מטבריה, שנערכה ב- ה' אייר תשע"ה ספירת יסוד שבתפארת.

בתוך דבריו מורינו הרב מחזק את הרב קוק ואומר שהוא יחזיר את כל העיר טבריה בתשובה, בקרוב תבוא הגאולה, והסנהדרין תקום מטבריה. וכן הרב דיבר על חשיבות הנסיעה לקבר יוסף בשכם בספירת יסוד שביסוד ואמר שיבואו 10,000 איש. האזינו לעיקרי הדברים המרתקים:

הרב ברלנד: "הוד שבתפארת, הוד שבתפארת, היום זה 20 יום לעומר (יסוד שבתפארת, הזמן שנערכה השיחה ב- תשע"ה)."

הרב קוק: "שלום עליכם כבוד הרב."

הרב ברלנד: "שלום עליכם, היום זה יום כיפור, אחרי מות משה ואהרן, היום ערב שבת יום הכיפורים.., אומר הזהר שהיה כזה אור גדול כמו יום הכיפורים."

"הסנהדרין יבוא מטבריה, כבודו יהיה ראש הסנהדרין" (אומר הרב ברלנד לרב קוק). "כתוב (רמב"ם, הלכות סנהדרין פרק י"ד) שהסנהדרין יבוא מטבריה, יצא מטבורו של עולם, טבריה זה מרכז העולם…, טבריה זו העיר הכי גדולה, הכי קדושה. ספירת נצח, כתוב שטבריה היא ספירת נצח, צפת היא הוד.."

"אנחנו מגיעים ליסוד שבתפארת שזה השם הקדוש מ"ה. "וְיִתֶּן עֹז לְמַלְכּוֹ וְיָרֵם קֶרֶן מְשִׁיחוֹ" (שמואל א ב י), תפילת חנה, חנה התפללה שהבן של (שמואל) יגלה את מלך המשיח. "אֲנִי הָאִשָּׁה הַנִּצֶּבֶת עִמְּכָה" (שם א כו).

"עכשיו אנחנו נמצאים ביסוד שבתפארת, תיקון ספירת היסוד, יסוד שביסוד, יוסף הצדיק, כולם נוסעים לשכם, יהיו שם 10 אלף איש (בשנת תשע"ה)…, יסוד שביסוד זו הספירה שמתקנים את כל הגלגולים."

"רבנו אומר שאפילו אם אדם תיקן בגלגול הזה הוא לא יודע מה היה בגלגול הקודם…, ביסוד שביסוד נופלים כל המסכים, לא נשאר שום מסך.."

"עכשיו (פרשת אחרי מות קדושים בה נערכה השיחה), אחרי מות נדב ואביהו אש מקיפה אותנו. מי שעושה ברית היום או בשבת מקיפה אותו אש להבה.."

"אדם יכול להגיע לגיל 148, גימט' נחמן, בקלות, אם ישמור את העניים והמחשבה שלו, אז יחזיר את כל העולם בתשובה. אדם הראשון היה קמצן, הוא נתן לדוד המלך רק 70 שנה, אם היה נותן לו עוד 30 שנה (סה"כ 100 שנה) הייתה באה הגאולה והיה נבנה הבית הראשון…, שבית מקדש של אש יכול לרדת גם בשבת."

"עכשיו אנחנו מוקפים בבית מקדש של אש, זוהי הבוצינא דקרדוניתא שבוקעת את כל המסכים. כולנו נוסעים למירון, בשתיים תהיה ההדלקה וכולם לבוא להדלקה."

"כבודו ( הרב ברלנד פונה אישית לרב קוק) יראה ניסים ונפלאות ותהיה לו ישיבה עם 10 אלף תלמידים. עכשיו זו עת רצון, בנצח מתגלים כל המוחין שבעולם…"

"אדם בא לעולם אומרים לו, 'לא שילמת', כי קיבלת חיים, קיבלת חצן ולא השתמשת בזה.., אדם כל החיים עבד, אבל הוא שילם באסימון, הוא שילם בסנטים, זה איום ונורא."

"בפנחס התעברו נדב ואביהו, אדם חייב לבכות על נדב ואביהו, וכל מי שבוכה עליהם מובטח לו שלא ימותו בניו בחייו."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"ויתנם לתלמיד חכם עני ועניו" • סגולת ה־104 מרבי חיים פלאג'י זיע"א לזכות לשפע ברוחניות ובגשמיות בערב שבועות

כתב רבי חיים פלאג'י שהיה צדיק גדול ומקובל בספר הקדוש 'מועד לכל חי': "עֶרֶב שָׁבוּעוֹת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *