צור קשר עם הרב ברלנד

סוד "שמש ירח עמד זבלה לאור חציך יהלכו לנגה ברק חניתך" • המאמר היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מדוע השמש והירח לא רוצים לזרוח בכל יום? ואיך זה קשור למה שאמר ראובן במכירת יוסף "אנה אני בא"? ועל ידי מה זוכים שכל תפילותינו יעלו? את התשובות לשאלות תמצאו במאמר היומי שלפניכם שכתב אותו הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א מלא וגדוש בחידושים נפלאים שלא שמעתם אוזן.

לפניכם המאמר המלא לקריאה ולהורדה:

"שֶׁמֶשׁ יָרֵחַ עָמַד זְבֻלָה לְאוֹר חִצֶּיךָ יְהַלֵּכוּ לְנֹגַהּ בְּרַק חֲנִיתֶךָ" (חבקוק ג' י"א)

"ונֹגה כאור תהיה קַרנים מידו לו ושׁם חֶבְיוֹן עֻזֹּה" (ג, ד'), כי השמש והירח לא רוצים לזרֹח עד שתעשה דין לגוים, ולכן אומרים כל בוקר ב"הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו": "אל נקמות ה' אל נקמות הופיע". כי השמש לא רוצה לזרוח יותר אלא רק אם ה' ינקֹם את נקמת דם עבדיו השפוך.

ולכן כשאמר ראובן במכירת יוסף: "אנה אני בא" (בראשית ל"ז, ל'), כבר התבשר על הריגת עשרה הרוגי מלכות, ועל כל ההריגות והשואות והחֻרבנוֹת שיהיו כבר עד שיבֹא משיח בן דוד. וזה ראשי תבות של "אנה אני בא" – אל נקמֹת י־ה אל נקמות הופיע", שאנו אומרים בכל בוקר ובוקר את שירת השמש – "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו".

"אל נקמות ה' אל נקמות הופיע" – כי רק כשמתקשרים לכל עשרה הרוגי מלכות, ובפרט לנשמת רבי עקיבא שסרקו את בשרו במסרקות של ברזל, רק אז ה' שומע את תפלותינו ויש עליה לתפילה שלנו. ורק אז נחזור לאדמה אשר נשבע ה' לאבותך, לאברהם יצחק יעקב. ואז "נתן תהום קולו רום ידיהו נשא" (חבקוק ג' י').
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

להורדה

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

כל פסיעה ופסיעה שעשיתי לרבינו מקרבת את הגאולה • כיצד הגיב הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א לסירוב הכניסה לאוקראינה

הרה"ח הרב עופר ארז שליט"א בראיון לקו המידע: "כפי שאמרנו בשבוע שעבר מורינו הרב שליט"א …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *