צור קשר עם הרב ברלנד

סוד "קול ששון וקול שמחה" – "ביום חתונתו וביום שמחת לבו" • המאמר היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מהי החתונה בין קודשא בריך הוא לעם ישראל? ובאיזה שעה ביממה ניתן לזכות לקבל את התורה מחדש בכל יום? את התשובות לשאלות תמצאו במאמר היומי שלפניכם שכתב אותו הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א מלא וגדוש בחידושים נפלאים שלא שמעתם אוזן.

לפניכם המאמר המלא לקריאה ולהורדה:

סוֹד "קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה" סוֹד "בְּיוֹם חֲתֻנָּתוֹ" זֶה מַתַּן תּוֹרָה "וּבְיוֹם שִׂמְחַת לִבּוֹ" זֶה בִּנְיַן בֵּית הַמִּקְדָּשׁ

כי מתן תורה זה הנישואין בין קודשא בריך הוא ובין עם ישראל, בזכות שלושת אבות שנכללין בשבעת הרועים [ = אברהם יצחק יעקב משה אהרן יוסף דוד], ובזכות שרה רבקה רחל לאה, גימטריא "אָנֹכִי ה' אֱלֹקֶיךָ אֲשֶׁר הוֹצֵאתִיךָ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים" = 2495והלוחות הם הכתובה, כי הקדוש ברוך הוא – שהוא החתן, הוא אות יו"ד שבשם הוי"ה, והכלה – שהיא עם ישראל, היא אות ה' אחרונה שבשם הוי"ה.

וזה הסוד של "קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה קוֹל אֹמְרִים הוֹדוּ אֶת ה' צְבָאוֹת כִּי טוֹב ה' כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ מְבִאִים תּוֹדָה בֵּית ה'" (ירמיהו ל"ג, י"א), כי מתן תורה זה הקרבן תודה האמתי שֶׁנֶּאֱכָל רק ליום ולילה עד חצות, כי עקר התגלות מתן תורה הוא בכל יום ויום בחצות לילה, שאז מתגלה מחדש מתן תורה! ואפשר בכל חצות לעלה לשמוע מחדש את עשרת הדברות: "אָנֹכִי יְהוָה אֱלֹקֶיךָ… לֹא יִהְיֶה לְךָ אֱלֹהִים אֲחֵרִים עַל פָּנָי" (שמות כ' ב').

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

להורדה

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

ההפטרה של הנביא שיום וליל יהיה ריקודים • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום שלישי ליל י"ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *