צור קשר עם הרב ברלנד

באב מגיעים ל"תַּם עֲו‍ֹנֵךְ בַּת צִיּוֹן" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

שיעור נפלא שמסר מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א מצלמון – מוצאי ראש חודש אב תש"פ 

"שמשיח בן דוד עבדך יבוא יגאל ויראה ירצה וישמע, יגיע נקרא יגע. "וְנֹבַח הָלַךְ וַיִּלְכֹּד אֶת קְנָת וְאֶת בְּנֹתֶיהָ וַיִּקְרָא לָה נֹבַח בִּשְׁמוֹ" (במדבר לב מב – סוף פרשת מטות), "אֵלֶּה הַמִּצְו‍ֹת וְהַמִּשְׁפָּטִים אֲשֶׁר צִוָּה ה' בְּיַד מֹשֶׁה אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּעַרְבֹת מוֹאָב עַל יַרְדֵּן יְרֵחוֹ" (במדבר לו יג – סוף פרשת מסעי), חזק חזק ונתחזק. שמכיר בן מנשה הוא נבח שיביא את הגאולה, כי הוא משיח בן דוד. נחמיה היה משיח בן יוסף, אפרים היה משיח בן דוד, הם קיבלו את התורה.

"ב- א' אב יורד בית מקדש של אש, "תַּם עֲו‍ֹנֵךְ בַּת צִיּוֹן לֹא יוֹסִיף לְהַגְלוֹתֵךְ פָּקַד עֲו‍ֹנֵךְ בַּת אֱדוֹם גִּלָּה עַל חַטֹּאתָיִךְ" (איכה ד כב). מ- א' אב אנחנו ב"פָּקַד עֲו‍ֹנֵךְ", תש"פ "פָּקַד עֲו‍ֹנֵךְ"."

" "תַּם עֲו‍ֹנֵךְ בַּת צִיּוֹן", ה- 'יון' מ'ציון', יורד יורד יורד וה- 'צ' מעלה את הכל. זה עניין החנוכה, מעלה את הכל, שזה הצדיק, נס חנוכה זה אור הצדיק. בלי הצדיק אסור להכריז מלחמה, זה נגד ההלכה, אף אחד לא יכול לדעת אם הוא ינצח. אבל, הצדיק הוא יודע, אומר החזון איש שהוא רואה את הכל, הלב אומר לו, שיש לו את רוח הקודש."

      צלמון תש\"פ 1

צלמון ליל ה' דברים תש"פ חלק 2

      צלמון תש\"פ 2

צלמון ליל ה' דברים תש"פ חלק 3

      צלמון תש\"פ 3
התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

יארצייט החזון איש – דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

היום, ט"ו חשוון חל היארצייט הקדוש של החזון איש, הרב אברהם ישעיהו קַרֶלִיץ זצ"ל (י"א בחשוון תרל"ט, 7 בנובמבר 1878 – ט"ו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *