צור קשר עם הרב ברלנד
עורך הדין אפרים דמרי - ראיון לערוץ 20

עוה"ד אפרים דמרי – "תרגיל משטרתי לנסות לקשור את הרב ברלנד לתיק"

עורך הדין אפרים דמרי עונה על שאלות בנוגע למצבו המשפטי והרפואי של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, בראיון שנתן לערוץ 20.

מדבריו של עוה"ד דמרי עולה תמונה קשה מאוד על התנהלות המשטרה בכול הנוגע למצבו של הרב ברלנד שליט"א. הראיון לפניכם. 

הרב ברלנד נאסר, אז איך הוא נעצר שוב תוך כדי? פתחה המראיינת בשאלה שגורמת להרבה לתהות לגביה.

"שלום וברכה, בשבוע שעבר הרב ברלנד נכנס לרצות את עונש מאסרו בעקבות תיק אחר. במסגרת מאסרו כאסיר, מותר לפי החוק בישראל להגיש בקשה לעצור אותו שוב בתנאים של עציר, זאת אומרת, מתנהלת כנגדו חקירה. יש הבדל בן אסיר לעציר, לאסיר תנאים של אסיר, שיחות טל' פתוחות ובמשך היום יכול להסתובב מחוץ לתא, ואילו על עציר חלות הגבלות מסויימות.., על מנת לא להפריע לחקירה עצמה."

"מה שאני יכול לומר זה מה שהתפרסם בינתיים בתקשורת, אני אבהיר את זה כמי שבקי ברזי התיק והחקירה עצמה. סביר להניח שיש מישהו או מישהי ששיתפו פעולה עם המשטרה ומסרו גרסאות ושמות, כנראה שאחד השמות שמסרו זה הרב אליעזר ברלנד ובעקבות זה הוא נעצר ונחקר."

"חשוב שתבינו: זה לא אומר שאם הוא נעצר ונחקר זה אומר שמייחסים לו מעורבות, זה גם לא אומר שבסופו של יום יוגש נגדו כתב אישום על מעורבות."

"בואו נצא מנקודת הנחה שהוא ידע, ואני לא אומר שהוא ידע על הרצח או היכן נמצאת הגופה, זה לא קושר אותו אוטומטית לרצח עצמו. וכאן יש בעיה מאוד גדולה למשטרה, הדברים שאני אומר הם גם מה שהמשטרה הוציאה לתקשורת, הם מסתמכים על הקשר שבאימות עם אחיו של שטרית ז"ל."

"הרב ברלנד אמר לו: אתה יכול להגיד קדיש על אחיך, אבל עצם זה שאמר אתה יכול להגיד קדיש על אחיך זה לא מחייב שזה קושר אותו לתיק רצח. זה לא מחייב, יכול להיות שבתור רב הוא אומר לו שהוא יכול להגיד קדיש על אחיו, או לשבת שבעה."

"התנצל או לא התנצל, אנחנו כרגע לא יכולים לדבר על זה, אני יכול לומר דבר כזה, כמי שמכיר גם את הרב ברלנד באופן אישי, אני סבור ומשוכנע שהוא לא היה שותף לשום דבר שקשור לרצח עצמו, אולי בתור רב, אולי אני אומר, הוא ידע מזה כשאנשים באים להתייעץ איתו בתור רב, ועל כך יש חיסיון של כהן דת בדיוק כמו עו"ד, רב שמתייעצים איתו, אבל לא מעבר לזה."

"להערכתי הרב ברלנד לא נתן לאף אחד לא חלילה לרצוח, ולא להחביא גופה."

שאלת המראיינת: אתה אומר שהמעצר שלו הוא מעין תרגיל של המשטרה כדי לדובב חשודים אחרים?

"יכול להיות!"

"יותר מזה, אני אגלה לך עוד סוד, הנה סקופ אצלך בתוכנית, הרב ברלנד שהודיעו בתקשורת שהוא נעצר הוא בכלל היה בטיפול רפואי. הוא בכלל לא נעצר, רק כמה שעות אחרי הגיעו אליו חוקרי ימ"ר וזימנו אותו לחקירה, אבל הוא לא נעצר בזמן שזה פורסם. מידיעה אישית אני אומר לך, כמי ששוחח עם אחד מעוה"ד שהיו שם איתו, הוא אמר לי, עוה"ד דמרי תקשיב, הוא היה בטיפול רפואי במקום שחסוי כרגע."

שאלת המראיינת: אז מה המשמעות שלהגיד שהרב ברלנד נעצר אם הוא לא נעצר?

"יכול להיות שזה חלק מתרגיל החקירה! שוב פעם, למשטרת ישראל, אנחנו נצטרך פרק שלם, תזמיני אותי פעם לתוכנית שלך ובפרק שלם אני אלמד אתכם מה זה תרגילי חקירה של המשטרה, וכנראה שזה אחד מתרגילי החקירה של המשטרה – הרב ברלנד לא היה עצור, אבל המשטרה פרסמה שהוא נעצר."

"אני סבור שעם מה שיש להם נכון לרגע זה, זה לא יבשיל לכדי כתב אישום. זה לדעתי חלק מהמסע על מנת לפרק ולפורר את כל האירגון של חסידות ברסלב, כל האירגון של ישיבת שובו בנים."

"יש מטרה אחת – לפורר את כל מה שמסביב, כנראה שזה מציק למישהו או למשהו מסויים. אין לי מושג איך יש את כל הארגונים האלה שטוענים שזה כת, אבל זו לא כת ממש – זו בכלל לא כת, אלו חסידים שמאמינים באיזו שהיא דרך מסויימת, ולכן מכאן ועד גיבוש כתב אישום אני חושב שזה מאוד מאוד רחוק."

"אם תסתכלי על עברה המשפטי של מדינת ישראל, מעט מאוד אנשים הורשעו בגין עצימת עיניים במדינת ישראל. אם אני לא טועה זה בתיק של יצחק רבין, רוה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל, שם הרשיעו בעצימת עיניים, אבל זה אחד המקרים הנדירים. מאוד מאוד קשה להרשיע על עצימת עיניים."

"המצב הרפואי של הרב ברלנד לא טוב, מדובר ביהודי מבוגר בן 84 עם מחלות רקע ,מאוד משמעותיות שמחמת צנעת הפרט לא נפרטם,אבל הוא מאוד חולה."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

בראש השנה יכתבון • סיקור נרחב מימי ראש השנה בצילו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

קיבוץ ראש השנה בצילו של מורינו הרב שליט"א ○ תפילות היום הקדוש ○ דברי אלוקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *