צור קשר עם הרב ברלנד
אמונה ובטחון - הרב ברלנד שליט"א

אמונה ובטחון – "ה' כבר הכין לך את הכול" – הרב ברלנד בדברים חזקים

בכל זמן מוכרחים אנו להתחזק עם דברי הקודש של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, הדברים שחצובים מרום קודשם ומגיעים אל הנשמות הצמאות לאמונה ובטחון. בפרט בתקופה הזו, בה הרבה מעמנו מסתכל בעניים תוהות אל מול המציאות המבלבלת, מבלבלת את מי שלא מרכיב את המשקפיים הנכונות – דברי הקודש של הצדיק.

לאור המצב הכנו קליפ קצר מדיבוריו הקדושים של מורינו הרב ברלנד שליט"א העוסקים באמונה ובטחון. הדברים התפרסמו בעבר, אך חובה לחזור ולהתחזק איתם שוב ושוב.

אלה דברי קודשו

"כל אדם לפני שבא לעולם ה' כבר מכין לו את כל אלה שיחזיקו אותו ויעזרו לו, ואיפה שהוא הולך, על כל צעד ושעל, עומד בן אדם לעזור לו."

"אתה תלמד תורה כמו דוד המלך – אדם צריך טיפה ביטחון, טיפה אמונה, טיפה לשיר, טיפה להתפלל בכוונה."

"לא לפחד מאיפה יהיה לי כסף, מאיפה יהיה לי זה, מי שברא אותך ברא את הכסף, ברא את הכול – הוא ברא אותך עוד לפני הכסף."

"אדם הולך עם אמונה, עם ביטחון, יכול לראות מכל הכיוונים, כל הכיוונים, ה' משפיע עליו שפע."

"פר מה זה פרנסה? פר נוסע – אתה רץ אחרי הפר והפר נוסע, הפר בורח. פרנסה, נסע עם ע', זה אתה רודף אחרי הפרנסה אז הפרנסה בורחת לך. ואם הם חושבים על הכסף אז הכסף בורח, הכסף בא רק כשלא חושבים עליו."

"הגמ' אומרת אם אדם רואה שמזונותיו מצומצמים יעשה צדקה – ייתן עוד יותר צדקה. כמה שיהיה לך פחות כסף תן יותר צדקה, אם אדם רואה שאין לו פרנסה שייתן צדקה."

"שאדם לא יהיה לו שום קושיה ושום בלבול, ה' ייתן לך כל מה שאתה צריך, מה שאתה צריך, זה מיליון, יהיה לך מיליון דולר. יתנו לך מה שאתה צריך, מה שעיכבו, זה העוונות שלך עיכבו, אבל ה' רוצה לתת לך את הכול."

"ה' רק רוצה להראות רחמנות – רק תעשה תשובה."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לבחורי ישיבת דרכי חיים במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

אתמול יום רביעי ג' שבט זכו למעלה מעשרים בחורים צעירים מישיבת דרכי חיים בהר נוף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *