צור קשר עם הרב ברלנד
המקובל הרה"ג הרב אהרן שטרן שליט"א - משיח מתחבא בין האסירים

"משיח מתחבא בין הפושעים" – דברים חזקים של המקובל הרב אהרן שטרן שליט"א

"איך נראה המשיח?"

"עוד שאלה – איפה המשיח?"

בשאלות הנוקבות הללו פותח המקובל, הרה"ג הרב אהרן שטרן שליט"א את דבריו ומיד ממשיך לענות עליהם, אלה דברי קודשו.

"אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה בְּבִיאַת הַמָּשִׁיחַ, וְאַף עַל פִּי שֶׁיִּתְמַהְמֵהַּ עִם כָּל זֶה אֲחַכֶּה לּוֹ בְּכָל יוֹם שֶׁיָּבוֹא – יהודי לא מתייאש, הוא אבינו, הוא מלכנו, הוא מושיענו והוא יושיענו, אבל בואו אני אתאר לכם את המשיח."

"לא מליבי אומר זאת, אלא מהנביא ישעיהו נג': מִי הֶאֱמִין, לִשְׁמֻעָתֵנוּ, שמועה בכול העולם, שמועה בכול כלי ואמצעי התקשורת."

"וּזְרוֹעַ ה', עַל-מִי נִגְלָתָה. וַיַּעַל כַּיּוֹנֵק לְפָנָיו, כמו תינוק, וְכַשֹּׁרֶשׁ מֵאֶרֶץ צִיָּה, הוא בא ממקום של צרות."

"לֹא-תֹאַר לוֹ, וְלֹא הָדָר, הוא לא נראה אחד עם זקן לבן יפה כזה, וְנִרְאֵהוּ, ונראה אותו, וְלֹא-מַרְאֶה, וְנֶחְמְדֵהוּ, הוא בכלל לא יראה לנו איש נחמד, זה משיח?"

"אתם יודעים איך הוא יראה?"

"נִבְזֶה וַחֲדַל אִישִׁים, זה לא אני אומר, אלא הנביא. אִישׁ מַכְאֹבוֹת, מלא פצעים, מלא ייסורים, וִידוּעַ חֹלִי, אומרים עליו: זה חולה שנים."

"אבל מה האמת?"

"וּכְמַסְתֵּר פָּנִים מִמֶּנּוּ, הוא נסתר, גם דוד המלך היה נסתר. אמר לי הרב לייבוביץ' עליו השלום, אל דוד המלך הגיע שמואל הנביא, עליו נאמר: מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן בְּכֹהֲנָיו וּשְׁמוּאֵל בְּקֹרְאֵי שְׁמוֹ, שמואל הרואה והוא חשב שדוד עבריין! הוא לא זיהה את דוד! איך זה יכול להיות? שמואל הגדול לא מזהה את דוד?"

"אלא שדוד המלך היה נסתר אפילו משמואל! גם המשיח יהיה נסתר!"

"נִבְזֶה וְלֹא חֲשַׁבְנֻהוּ, לא החשבנו אותו, אבל מה האמת? אָכֵן חֳלָיֵנוּ הוּא נָשָׂא את כל המחלות שאנחנו צריכים לסבול הוא לקח על עצמו."

"וּמַכְאֹבֵינוּ סְבָלָם; ומה אנחנו חשבנו? וַאֲנַחְנוּ חֲשַׁבְנֻהוּ, נָגוּעַ, למה יש לו צרות? בגלל שהוא מֻכֵּה אֱלֹהִים, חושדים אותו שהוא עשה הרבה עבירות, אבל באמת, וְהוּא מְחֹלָל מִפְּשָׁעֵנוּ, הוא סובל, מְדֻכָּא מֵעֲו‍ֹנֹתֵינוּ, מוּסַר שְׁלוֹמֵנוּ עָלָיו וּבַחֲבֻרָתוֹ נִרְפָּא-לָנוּ, אבל איפה הוא נמצא?"

"בואו נגיע לסוף הפרק בישעיהו: וְאֶת-פֹּשְׁעִים נִמְנָה, רוצים לחפש את המשיח? הוא מתחבא בין הפושעים!"

"סיפר לי חבר שפעם היה מישהו שברח מהשוטרים והיו צריכים להתחמק, מה עשו? עשו רכב של חתן וכלה, התחפשו לחתן וכלה והתחמקו. אמרתי, איזה יופי, למה הקב"ה מסתיר את המשיח?"

"בפרשת נח אומר הזהר הקדוש סתרי תורה, דף עד עמוד ב' סתרי תורה: אמרו דור הפלגה שבנו את מגדל בבל: הָבָה נִבְנֶה לָּנוּ עִיר וּמִגְדָּל, עיר כנגד עיר ציון, ומגדל כנגד מגדל דוד. כלומר, דור הפלגה תכננו כבר למנוע את דוד המלך, את עיר ציון. הם תכננו לבנות משהו בטומאה בכדי לבטל ולהרוס את עיר ציון, את דוד המלך ובניין בית המקדש."

"הקב"ה היה צריך לקחת את לוט ובנותיו בכדי להחביא שם את מלך המשיח, להחביא אותו בסדום, משם יבוא מלך המשיח, להחביא אותו ע"י מעשה יהודה ותמר, להחביא אותו ע"י מעשה בעז ורות. כשבעז התחתן עם רות אמרו: רות היא מואבייה ואסור להתחתן איתה – ממנה יצא מלך המשיח!"

"בליל החתונה בעז נפטר ואמרו עליו, בעז עשה עבירה לכן נפטר. רק אחרי כל זה יכול לצאת דוד המלך, הקב"ה היה צריך להחביאו באלף החבאות, את משיח ה' שהוא השיא, הוא תיקון העולם, לְתַקֵּן עוֹלָם בְּמַלְכוּת שַׁדַּי – אותו מחביא הקב"ה בין הפושעים, היכן שאף אחד לא מחפש."

"מי מונע אות המשיח מלבוא?"

"הס"מ! השטן וחיילותיו!"

"מה יעשה הקב"ה יָשִׂישׂ עָלַיִךְ אֱלֹהָיִךְ, וּמְשׂוֹשׂ חָתָן עַל כַּלָּה, יביא הקב"ה רכב של חתן וכלה ויביא משם את המשיח, ואיזו שמחה תהיה לנו אז, וּמְשׂוֹשׂ חָתָן עַל כַּלָּה יָשִׂישׂ עָלַיִךְ אֱלֹהָיִךְ. עוֹד יִשָּׁמַע בְּעָרֵי יְהוּדָה, קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה, קוֹל חָתָן וְקוֹל כַּלָּה כשיביאו את מלך המשיח."

"יהי רצון שנזכה שיבנה ביהמ"ק במהרה בימנו, ותן חלקנו בתורתך, מי ייתן מציון ישועת ישראל."

"דוד מלך ישראל חי וקיים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת ויצא לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת ויצא: עלון שביבי אור לפרשת ויצא שיעוריו מאמריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *