צור קשר עם הרב ברלנד
הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א על הבמה בשמעון הצדיק
הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א על הבמה בשמעון הצדיק

היסטוריה – הרב ברלנד שליט"א הגיע עם רבבות להילולת שמעון הצדיק והעולם כולו רגש ורעש

בשבת,  כ"ט בתשרי, חל יום היארצייט הקדוש של שמעון הצדיק שהיה אחרון אנשי כנסת הגדולה, וששימש ככהן גדול במשך ארבעים שנה וכמנהיג העם בדור שלאחר עזרא. עליו כתבו חז"ל באבות: "שמעון הצדיק היה משירי כנסת הגדולה. הוא היה אומר על שלושה דברים העולם עומד: על התורה. ועל העבודה. ועל גמילות חסדים". 

מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א הזכיר רבות את דברי הגמרא (יומא לט ע"א): בארבעים השנים בהן שימש שמעון הצדיק ככהן גדול, תמיד עלה גורל השעירים ביום הכיפורים תמיד בימין, ולשון של זהורית הייתה מלבינה והיה הנר המערבי שבמנורה דולק כל הזמן ואש המערכה הייתה מתגברת.

בכל שנה מגיעים רבבות לציונו הקדוש של שמעון הקדוש בירושלים לכבוד יום ההילולה, אך השנה הסגר מנע מרוב האנשים להגיע. דלתות הציון הולחמו בכדי למנוע מההמונים להתקבץ יחד ושוטרים המתינו בדרכים, ואי אפשר שלא להזכיר, מורינו הרב ברלנד שליט"א עדיין נמצא תחת תפיסה ועל לא עוול בכפו. אנו מביאים את המראות והדברים שהבאנו בהגעתו המרגשת של הצדיק אל ציונו של שמעון הצדיק. אלה הדברים:

עוד אירוע היסטורי ומרגש נרשם השבוע, כאשר בליל כ"ט תשרי, ליל יום ה', עלה מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א אל ציונו הקדוש של שמעון הצדיק בשיח ג'ארח שבמזרח העיר. היה זה יום ההילולה של התנא שמעון הצדיק משיירי כנסת הגדולה ומורינו הרב שליט"א הודיע כבר בסוף תפילת הערבית שהוא יעלה לציונו.

רבבות חיכו בצפייה ליציאתו של מורינו הרב ברלנד שליט"א תוך שהם גודשים את רחוב החומה השלישית וממש צובאים על בית הרב. וכך, מיד עם יציאתו של מורינו הרב ברלנד שליט"א ליוו אותו ההמונים לאורך כל הדרך כמו שראוי למלך, הרב נוסע והציבור מלווה אותו בהליכה.

הרב ברלנד ברכב ושוטרים מפנים הדרך

המעמד עשה קידוש השם גדול, בזמן שכל העוברים ושבים תמהו למי כל הכבוד הזה. עד שלבסוף עבר הרב שליט"א דרך כל ההמון הדחוס והסוער ונכנס אל משכן הציון הקדוש של שמעון הצדיק. שם, על בימת הכבוד נעמד מורינו הרב ברלנד, עטוי טלית כהרגלו ומיד פצח באמירת עשרת מזמורי התיקון הכללי יחד עם הציבור הרחב והקדוש שהגיע עימו.

הרב ברלנד עובר בין ההמון ביציאה משמעון
הרב ברלנד על הבמה בציון שמעון הצדיק עם הקהל

מורינו הרב ברלנד שליט"א חזר ארבע פעמים על אמירת התיקון הכללי יחד עם כולם, בניגון המוכר והמיוחד של הרב ואח"כ אמר עם הציבור את התפילה המיוחדת שחיבר לציונו של שמעון הצדיק. המעמד כולו היה מרגש עד דמעות וכל הנוכחים שזכו להתקבץ עם הרב ברלנד שליט"א סביב ציונו של שמעון הצדיק העידו על התרוממות הרוח שחוו.

הרב ברלנד עובר בין ההמון ביציאה משמעון
הרב ברלנד עם השלט של התפילה בציון שמעון הצדיק

ושוב, מבלי להמתין, מיד שסיים מורינו הרב ברלנד שליט"א את התפילה החל לשיר את השיר, 'בר יוחאי', כאשר התזמורת מנגנת ברקע והעולם כולו רוקד בשלהבת קודש, שלהבת האור של הצדיק.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

בראש השנה יכתבון • סיקור נרחב מימי ראש השנה בצילו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

קיבוץ ראש השנה בצילו של מורינו הרב שליט"א ○ תפילות היום הקדוש ○ דברי אלוקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *