צור קשר עם הרב ברלנד

הקיבוץ הקדוש של ראש השנה בצלמון אצל מורינו הרב ברלנד שליט"א – גלריית תמונות מרהיבה

ראש השנה תשפ"א

לפחות אלף חמש מאות מתפללים פקדו את בית מדרשנו דקהילת הקודש ברסלב 'שובו בנים', ברחוב עידו הנביא בירושלים תוב"ב, לתפילות הקדושות של ראש השנה. מכל הארץ הגיעו תלמידי ואוהדי מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, לאחר ששערי הקיבוץ הקודש באומן נסגרו. באולם התפילות הורגשה אווירת הקודש שחסידי ברסלב רגילים אליה בקיבוץ הגדול של הקלוייז באומן. אך, ללא ספק, גולת הכותרת של ימי ראש השנה הייתה בקיבוץ המרגש מול כלא צלמון.

כבר לפני כחודש התחילו לעמול על ארגון מניין גדול ומכובד מול כלא צלמון, כאשר הרב אהרן שוורץ הרים את הכפפה ולקח על כתפיו את היוזמה והארגון המורכב של מתחם התפילה והלינה במקום. לדאבוננו, שלטונות הכלא בחרו בצעד מקומם ולא יאה והעבירו את הרב ברלנד שליט"א לאיילון, כל זאת בכדי להתיש את תלמידיו הנאמנים שהולכים אחריו באש ובמים. שוב החלה פעולת התארגנות ענפה אפילו יותר, ותלמידי הרב ברלנד המשיכו להגיע בהמוניהם בכדי לשהות במחיצת רבם גם באיילון.

הדבר חרה מאוד למקבלי ההחלטות, זמן קצר אחרי שהועבר לאיילון החזירו את הרב ברלנד שוב לצלמון. "האמת שכמעט ונשברתי", התוודה בפנינו הרב אהרון שוורץ. "להעביר בכל פעם מחדש תוך פרק זמן קצר, את כל הציוד ממרכז הארץ לצפונה, זה לא היה פשוט. אמרתי לעצמי, אולי נתקבץ כולנו בירושלים לתפילה באולם התפילות, אבל הלב שלי צעק שחייבים מניין ליד מורינו הרב ברלנד". ואכן, כל מי שלבסוף זכה להגיע לקיבוץ הקדוש מול כלא צלמון הרגיש התעלות גדולה.

תוך פרק זמן קצר מאוד של יומיים שלושה הוכשר מתחם נפלא של שינה ותפילה ממש מול כלא צלמון. אוהלי תפילה נפרדים לפי כל הנחיות משרד הבריאות עם עזרת נשים רחבה. אוהלי שינה עם מזרונים ודשא סינטטי לרווחת השוהים במקום. אוהלים גדולים לקיום סעודות החג, הכוללים חדר קירור גדול וכמובן מזגנים.

רבים אחרים העדיפו ללון בצימרים שבמושב כלנית הסמוך, או בקרוואנים אותם העמידו בשולי המתחם. ואכן, במסירות נפש גדולה הגיעו כמה מאות אל הקיבוץ הקדוש בצלמון ממש מול מקום הימצאותו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

בן שאר שליחי הציבור ששימשו בקודש נזכיר את הרב נחמן פוקס שעלה בשני הימים לתפילת המוסף של ראש השנה. הרב נחמן מנחם שעלה לתפילת המנחה של ערב ראש השנה וכן הרב נפתלי בזאנסון והרב גראנט.

בעל התוקע ביום השני של ראש השנה היה הרב אריה קופרמן שלידו עמד המקריא הרב נחמן מנחם.

אווירה של התעלות גדולה הייתה במקום, נכון שהיה חם, ולמרות כל המאמצים של אהרן שוורץ וכל המתנדבים והעוסקים במלאכה, זמן ההתארגנות הקצר לא אפשר תנאים אופטימליים לגמרי. עם זאת, מסירות הנפש של המצפינים למניין הקדוש יחד עם המאמץ הבלתי נלאה של הרב שוורץ, הביאו לאווירת קודש נפלאה משך כל ימי ראש השנה. 

יש לציין שלמניין הקדוש הגיעו תלמידים של הרב מכל רחבי הארץ, כמובן מירושלים, אך גם ממרכז הארץ, בני ברק, שוהם וכן'. אפילו ממיאמי היו מס' תלמידים שהגיעו עד צלמון.

גלריית תמונות מההכנות וממוצאי ימי ראש השנה

 

תמונות נוספות ממעמד אמירת הסליחות האחרון לשנת תש"פ – ליל זכור ברית

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לבחורי חכמה ודעת במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מבצע 'קימת שחרית' ○ תקציר מתוך השיעור ביום שני כ"ח אדר התקיים בבית מורנו הרב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *